رستوران های کرمان ، معرفی جاهایی برای یک شکم‌گردی لذت‌بخش

شهرها و روستاهای مختلف ایرانی، هر یک با اقلیمی متفاوت، رسم و رسومی متنوع و زبان و آدابی رنگارنگ و البته غذاهایی خوشمزه و گوناگون باعث شده‌اند که گردشگری در داخل ایران به شدت جذاب باشد. یکی از دغدغه‌های اصلی هر یک از ما در سفر به نقاط مختلف کشور، این است که چه چیزی و در کدام رستوران بخوریم. اگر قبل از سفر کردن به هر نقطه از ایران زیبا، بدانیم که کدام رستوران‌های مقصدمان، غذای بهتری دارند و حال و هوای‌شان چگونه است، قطعا بهتر می‌توانیم از اوقات‌مان در طول سفر لذت ببریم. در این مقاله به معرفی بهترین رستوران های کرمان پرداخته‌ایم.

رستوران سنتی وکیل

این رستوران محبوب در بازار وکیل کرمان قرار دارد. رستوران سنتی وکیل یکی از رستوران های کرمان است که در فضایی سنتی و تاریخی ماندگار شده و شما می‌توانید غذایی لذیذ در این مکان نوش جان کنید و از محیط آن لذت ببرید. پیش از این محل رستوران حمامی تاریخی بوده است.

رستوران های کرمان ، معرفی جاهایی برای یک شکم‌گردی لذت‌بخش

رستوران آسیاب بادی

در کرمان، یک مجموعه توریستی آسیاب بادی وجود دارد که در سفرتان حتما باید به آن سر بزنید. رستوران آسیاب بادی، بزرگ‌ترین آسیاب بادی در خاورمیانه است و با الهام از یک مجموعه آسیاب بادی هلندی طراحی و ساخته شده است. این رستوران که معماری خاص و فوق‌العاده‌ای دارد با انواع غذاهای ایرانی و بین‌المللی از مهمانان خود پذیرایی می‌کند. مجموعه آسیاب بادی هم رستوران دارد و هم کافی‌شاپ. بنابراین اگر دل‌تان هوس غذا و بعد میل کردن انواع دسرها را کرده است، به راحتی می‌توانید از منوی متنوع این رستوران و کافی‌شاپ، سفارش بدهید. برای مراجعه به این رستوران باید به کیلومتر بیست محور گردشگری هفت باغ علوی بروید.

رستوران های کرمان ، معرفی جاهایی برای یک شکم‌گردی لذت‌بخش

رستوران سنتی مکث

اگر به‌دنبال جایی برای خوردن غذاهای سنتی کرمان هستید پیشنهاد ما به شما رستوران مکث است. این رستوران را می‌توان در لیست بهترین رستوران های کرمان قرار داد که می‌توانید در آن غذاهای خوشمزه سفارش دهید. یکی از غذاهای پرطرفدار این رستوران بزقرمه است که باید تجربه کنید.

رستوران های کرمان ، معرفی جاهایی برای یک شکم‌گردی لذت‌بخش

هتل باغ متولی باشی ماهان

ماهان هم یکی از شهرهای زیبا و خوش‌آب و هوای استان کرمان است که اگر در سفرتان به این استان، سری به آن بزنید قطعا پشیمان نخواهید شد. رستوران هتل باغ متولی باشی یکی از بهترین رستوران های ماهان کرمان است و با انواع غذاهای ایرانی و محلی از مهمانان خود در آلاچیق‌های زیبایی که در باغ قرار گرفته‌اند، پذیرایی می‌کند. این باغ که در زمان محمدشاه قاجار به دستور متولی باشی ساخته شده است، در فهرست آثار ملی هم قرار دارد.

رستوران های کرمان ، معرفی جاهایی برای یک شکم‌گردی لذت‌بخش

رستوران سنتی هزار و یک شب کرمان

این رستوران یکی دیگر از رستوران های کرمان است  که محیطی سنتی و دلنشین دارد در طبخ غذاهای ایرانی معروف است. شما می‌توانید در این رستوران یک وعده غذای لذیذ و ساده را نوش جان کنید.

رستوران های کرمان ، معرفی جاهایی برای یک شکم‌گردی لذت‌بخش

رستوران البرز

این رستوران یکی از اولین انتخاب‌های مردم در میان رستوران های کرمان است و حتما به شما مسافران هم آن‌را پیشنهاد می‌کنند. غذاهای رستوران البرز طرفداران بسیاری دارد اما قبلا از رفتن به این رستوران بهتر است بدانید که محدوده‌ی قیمت‌های کمی بالا است.

رستوران های کرمان ، معرفی جاهایی برای یک شکم‌گردی لذت‌بخش

رستوران همیشه بهار

رستوران همیشه بهار هم یکی از انتخاب‌های خوب رستوران در سفر به کرمان است. همیشه بهار به معنای واقعی کلمه سنتی است زیرا هنوز شیوه پذیرایی آن هم مانند گذشته‌ها است و با ارائه ژتون به مشتریان نوبت می‌دهد. برای خوردن کباب‌های خوشمزه و سایر غذاهای سنتی رستوران همیشه بهار باید به میدان مشتاق و بعد نزدیکی چهار راه بهار بروید. البته یک نکته را به خاطر بسپارید؛‌ رستوران بهار فقط در وعده ناهار از مهمانان خود پذیرایی می‌کند. پس شب‌ها تعطیل است.

رستوران سنتی سیندخت

رستوران سنتی سیندخت یکی دیگر از رستوران های کرمان است. این رستوران فضایی سنتی دارد و در سال‌های اخیر افتتاح شده است.

رستوران های کرمان ، معرفی جاهایی برای یک شکم‌گردی لذت‌بخش

رستوران سالسا

اگر چند روز را در کرمان بگذرانید حتما دل‌تان می‌خواهد که علاوه بر غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانی و محلی، غذاهایی مانند پیتزا یا غذاهای ملل مختلف دیگر را هم امتحان کنید و در سفر حسابی خوش بگذرانید. در این صورت، پیشنهاد ما به شما، رستوران سالسا است که در بلوار شهید آیت‌الله صدوقی در خیابان والفجر جنوبی قرار دارد. در سالسا، انواع غذاهای هندی، ایتالیایی و یونانی سِرو می‌شود. خبر جالب دیگر درباره سالسا، این است که غذاهای مخصوص به گیاه‌خواران هم در منوی آن وجود دارد. پس اگر اهل گوشت و فرآورده‌های آن نیستید، اصلا نگران نباشید چون کرمانی‌های مهمان‌نواز فکر همه چیز را کرده‌اند.

رستوران پدیده کویر

این رستوران در مجموعه‌ای گسترده فعال است. مجموعه پدیده کویر یکی از مجتمع‌های تفریحی توریستی شهر کرمان است که بزرگ‌ترین باغ خصوصی جنوب شرقی کشور محسوب می‌شود. این رستوران دارای آلاچیق، فضای باز به همراه موسیقی زنده است.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما