هلند یکی از کشور هایی است که به پرورش دهنده ی گل های رز زیبا بسیار معروف می باشد، اما این کشور زیبا تنها در بخش پل و گیاه معروف نبوده و در بخش طبخ غذاها نیز شهرت بسیار بالایی دارد. این کشور به قدری در صنعت آشپزی موفق عمل کرده است که حتی همسایگان کشور هلند نیز از غذا های این کشور و نحوه طبخ آنها الگو برداری نموده و غذاهای هلندی نزد آنها بسیار محبوب می باشند. شهرت غذاهای هلندی به حدی است که باعث شده است بسیاری از کارشناسان آشپزی به تمام مردم دنیا این توصیه را نمایند که حداقل یک بار در طول عمر خود مزه ی فوق العاده، غذای هلندی را بچشند تا طعم واقعی غذا را که با مواد اولیه طبیعی درست می شوند تجربه کنند. از این رو در این مقاله سعی کرده ایم که ۵ غذای بر تر هلند را به شما معرفی نماییم.

هائودسه کاس

هائودسه کاس همان پنیر پنیر گودا است که در بین هلندی ها بسیار محبوب و مشهور است. این پنیر خامه ای خوشمزه، یکی از پر فروش ترین مواد غذایی در هلند است در واقع این گونه می توان گفت که این پنیر خوشمزه در وعده های روزانه ی مردم هلند، جایگاه ویژوه ای دارد. البته این نکته نباید فراموش شود که این پنیر در سراسر جهان بسیار محبوب است. در هلند، پنیر ها بر اساس سنشان طبقه بندی می گردند. پنیر هایی که بالای ۱ سال از سنشان گذشته است را پنیر های کهنه می نامند. علت آن که این پنیر ها  را می گذارند تا کهنه شود این است که طعم تند و کاراملی به خود بگیرند. از مشهور ترین پنیرهای گودای جهان می توان به پنیر Old Amsterdam اشاره کرد.

  کانال های جوردام و آمستردام با طول بیش از ۹۹ کیلومتر

در هلند چه غذاهایی بخوریم؟

پوفرچس

پوفرچس یکی از محبوب ترین شیرینی هلندی ها می باشد. این شیرینی که یکی از ۵ غذای برتر هلند می باشد. پوفرچس پنکیک های نرم و کوچکی هستند که از خمیر ترش و آرد گندم سیاه تهیه می شوند. این شیرینی در تابه های مخصوص و کم عمقی با تعداد بالا در هر بار پخت آماده می شوند. مناسب ترین فصل برای اینکه پوفرچس را بچشید پاییز و زمستان می باشد و شما می توانید در هلند این شیرنی را به وفور در این دو فصل بیابید و میل نمایید. گاهی ممکن اس در شیرینی فروشی ها این شیرینی خوشمزه را به همراه خامه و یا تزئین میوه های مختلف مخصوصا توت فرنگی خواهید یافت.

در هلند چه غذاهایی بخوریم؟

شاه ماهی هلندی

یکی از خوراک های سنتی هلندی است که هر گردشگری که به هلند می رود باید حداقل یک‌بار این غذا را امتحان کند. این غذا از شاه ماهی خام که با قطعات پیاز طعم دار می‌شود، درست می شود و همانطور خام خام می‌توان صرف کرد. البته گاهی آن را با نان هم می خورند. برای صید شاه ماهی ها زمان خاصی وجود دارد و تنها در صورتی به آن شاه ماهی تازه می گویند که بین ماه‌های می تا جولای صید شود. جالب است بدانید که  روش میل کردن  سنتی این ماهی به این صورت است که آن را از بالا و از دم گرفته و در دهان فرو می‌کنند! اما اگر این روش به نظر شما کمی غیرمتعارف است، می‌توانید آن را خرد کرده و یا حتی  به صورت ساندویچی میل کنید. این غذا آن قدر معروف است که شما می‌توانید این غذا را در اغذیه فروشی‌های خیابانی در سراسر آمستردام نیز پیدا کنید. یکی از نشانه هایی که به شما کمک کند که بهترین نوع این غذا را بخورید این است که روی آن پرچم هلندی بیابید.

  دهکده گیتورن ونیز هلند و بهشت جهان+ تصاویر

در هلند چه غذاهایی بخوریم؟

 پای سیب

پای سیب اصلیتی هلندی دارد. در صورتی که به دنبال طعم واقعی پای سیب می گردید می توانید به هلند سفر کرده و از پای سیب های این کشور میل نمایید. پای سیب محبوب بسیاری از افراد در دنیا می باشد و به وسیله ی سیب، دارچین، شکر و مقداری آب لیمو طعم دار می شود. در صورتی که به هلند سفر می کنید سفارش می کنیم حتما پای سیب را به عنوان چهارمین غذای لذیذ هلندی میل نمایید.

در هلند چه غذاهایی بخوریم؟

اشتروپ وافل

اشتروپ وافل یک شیرینی کاملا خشک و خوشمزه است که برای اولین بار در شهر خائودا (Gouda)در هلند در قرن  میلادی ۱۸ ساخته شد. در واقع تا سال ۱۸۷۰ این نوع وافل‌ها فقط در شهر خائودا پخته می‌شدند. اما با این حال در همان سال ها، تنها ۱۰۰ شیرینی فروشی در همین شهر از این وافل ها می‌فروختند. این شیرینی ها از دو لایه کرم نازک با شیره چسبناکی که در میانشان است، تهیه می‌شود. شما می توانید این شیرینی ها را از فروشنده‌های خیابانی هم به صورت تازه تهیه کنید. همچنین می‌توانید این شیرینی ها را به صورت بسته‌بندی از هر خواروبارفروشی یا شیرینی فروشی‌ و با حتی سوپر مارکتی در تمامی هلند، خریداری نمایید.

در هلند چه غذاهایی بخوریم؟

سوسیس دودی

سوسیس به عنوان یک غذای فست فودی شناخته می شود و شاید کمتر کسی را بتوان یافت که حداقل یک بار در عمر خود طعم سوسیس را نچشیده باشد. به صورت کلی سوسیس از گوشت چرخ کرده به همراه ادویه جات و نمک تشکیل می شود. خوشمزه ترین سوسیس دودی آن است که به صورت سنتی دودی شود ولی امروزه به دلیل صنعتی شدن تهیه غذا بسیاری از این مدل سوسیس ها را به صورت کارخانه ای تولید می کنند.

  پارک ملی هوخه ویلوه ، با چشم اندازهای طبیعی زیبا در هلند

در هلند چه غذاهایی بخوریم؟

بیتر بالن

این گوی‌های گوشتی و خوشمزه معمولا در آرد سوخاری غلتانده می شوند و با مخلوطی چسبناک از گوشت گوساله ی خرد شده، آب گوشت، آرد، کره، سبزی‌های معطر و ادویه‌جات پر می‌شوند. این کوفته‌های خوشمزه معمولاً با ظرفی از سس خردل خورده می‌شوند. بیتربالن را در هر کافه‌ و رستورانی در آمستردام می‌توانید سفارش دهید. البته بهتر است بدانید که اگر گیاه خوارید و برای خوردن این غذا وسوسه شده اید، این غذا به صورت گیاهی نیز سرو می شود و در رستوران های مختلف موجود است.

در هلند چه غذاهایی بخوریم؟

کروکت

کروکت هلندی بافت شگفت‌انگیزی دارد: بیرونش ترد و چیپسی است و درونش بسیار نرم و پنیری. کروکت سنتی، از پس‌مانده‌های گوشت تهیه می‌شد.

در هلند چه غذاهایی بخوریم؟

این غذا در طول جنگ جهانی دوم بسیار پرطرفدار بود. کروکت امروزی معمولا بسقابی مملو از گوشت گاو با دورچین میگو و سبزیجات است.

منبع : ghazaland،eligasht،safarzon
نویسنده

یک نظر بنویسید