پوکت مثل همیشه دارای زیباترین سواحل است، اما این شهر کوچک دارای زمینه‌ی محبوب در آشپزی است. غذا به راحتی در رستوران‌ها و خیابان‌های پوکت در دسترس است. برای کمک به شما که می‌خواهید به پوکت سفر کنید، غذا‌های معروف پوکت را معرفی می‌کنیم.

1- مارکارونی Mee Hokkien noodle 

این ظرف ساده شامل ماکارونی سرخ شده و میگو می‌باشد. رشته فرنگی سرخ شده، میگو، گوشت خوک، ماهی مرکب، تخم مرغ و جوانه لوبیا همه باهم ترکیب می‌شوند و طعم بسیار خوبی خلق می‌کنند.

با 10 نوع از خوشمزه ترین غذاهای پوکت آشنا شوید

2-  تام یام گونگ (Tom Yam Goong)

به‌صورت کلی توم یام گونگ مخلوطی از میگوی تند و سوپ شور است که یکی از محبوب‌ترین غذاهای تایلندی به‌حساب می‌آید. توم یام گونگ مائه نام، نسخه اصلی تمامی مدل‌های توم یانگ است که شامل مواردی مانند توم یام تالای (Tom Yam Talay که غذایی دریایی است)، توم یام گای (Tom Yam Gai که با مرغ پخته می‌شود) و توم یام کرادوک مو (Tom Yam Kradook Moo که با دنده و گوشت قرمز پخته می‌شود) است. مهم‌ترین بخش توم یام، سوپ آن است که از شیره نارگیل، فلفل قرمز، قارچ، گیاهان و سایر ادویه ‌جات تهیه می‌شود.

با 10 نوع از خوشمزه ترین غذاهای پوکت آشنا شوید

3- نودل می هوکین (Mee Hokkien)

این غذای ساده شامل نودل‌های برشته ‌شده و میگوهای سرخ شده است. نودل‌های کلفت و زردرنگ سرخ شده، تکه‌های میگو، گوشت قرمز، تخم ‌مرغ، هشت ‌پا و جوانه لوبیا نیز همگی می‌توانند به‌عنوان عناصر ترکیبی مناسبی برای این غذا به‌حساب بیایند که مزه‌ای بسیار عالی دارد. این به همراه فلفل و نمک و آب ‌لیمو سرو می‌شود.

  با انواع سوپ زمستانی در دنیا آشنا شوید

با 10 نوع از خوشمزه ترین غذاهای پوکت آشنا شوید

4- غذای محبوب Massaman Curry

بسیاری از مردم تایلند، این غذا را دیوانه وار دوست دارند. عطر و طعم دوست داشتنی این غذا از ترکیب شیر نارگیل، لیمو ترش، برگ لیمو ترش و ریحان، بادام زمینی و گوجه فرنگی می‌باشد. گوشت خوک، گوشت گاو و ماهی با برنج یا رشته فرنگی بخار پز شده ترکیب و سرو می‌شود.

با 10 نوع از خوشمزه ترین غذاهای پوکت آشنا شوید

5- دیم سام (Dim Sum)

وقتی بحث دیم سام به میان می‌آید، از میزان گستردگی این مجموعه از غذاهای تلفیقی چینی در پوکت شگفت زده خواهید شد. دلیل این امر است که انواع مختلفی از دیم سام برای سفارش وجود دارند و بهتر است که از افراد محلی بپرسید که کدام یک از آن‌ها بهتر است. بهترین دیم سام ها را می‌توان آنهایی دانست که حداقل ۷ بار تا خورده اند و ظاهر خارجی آن‌ها نیز نرم و پرزدار به نظر می رسد. داخل دیم سام نیز می‌تواند با مواد بسیار متنوعی پر شود که شامل مواردی مانند گوشت قرمز، میگو، لوبیا سبز و … است. دیم سام بسیار لذیذ است و خوردن آن بسیار راحت است و درعین‌حال نیز طعمی عالی و قوی دارد.

با 10 نوع از خوشمزه ترین غذاهای پوکت آشنا شوید

6- Khao Man Gai لذت بخش ترین غذای تایلندی

این غذا به طور کلی از مرغ و برنج درست می‌شود. اما دارای یک طعم و مزه‌ی خاص از چلو مرغ معمول در جنوب شرقی آسیاست. مرغ آب پز، برنج بخار پز، سوپ مرغ و سس منحصر به فرد از زنجبیل، سیر، فلفل قرمز خالق لذت بخش‌ترین غذای تایلندی هستند.

با 10 نوع از خوشمزه ترین غذاهای پوکت آشنا شوید

7- پنکیک روتی (Roti Pancake)

پنکیک روتی یک سبک خاص و منحصربه ‌فرد برای درست کردن پنکیک‌های شیرین است. این پنکیک روتی‌های تایلندی دارای دو بخش هستند: خمیر و مواد داخلی. خمیر از ترکیب آرد، تخم ‌مرغ، شیر غلیظ شده، شکر و نمک تهیه می‌شود. مواد داخلی نیز می‌توانند از میوه‌های مختلفی که می‌خواهید بخورید تامین شوند. در برخی از مغازه‌ها این پنکیک‌ها با شیره نارگیل غلیظ یا بستنی بر روی آن‌ها به مشتریان سرو می‌شوند. کافی است در خیابان‌ها راه افتاده و به دنبال تابلو پنکیک روتی باشید تا از این غذای خوش‌ طعم لذت ببر‌ید.

  خورش مرغ ترش از لذیذترین غذاهای گیلانی

با 10 نوع از خوشمزه ترین غذاهای پوکت آشنا شوید

8- اسپرینگ رول تایلندی Por Pia

زمانی که به تایلند سفر می‌کنید، اسپرینگ رول تایلندی را حتما امتحان کنید. این غذا پر از گوشت، میگو، سبزیجات، رشته فرنگی یا برنج رول شده و سرخ می‌شود.

با 10 نوع از خوشمزه ترین غذاهای پوکت آشنا شوید

9- کلوچه Roti تایلندی

کلوچه‌ی شیرینی که به سبک تایلندی و منحصر به فرد تهیه می‌شود. این کلوچه دارای دو بخش است: یکی خمیر آن و دیگری مواد درون آن. خمیر، ترکیبی از آرد، تخم مرغ، شیر غلیظ شده، شکر و نمک است. درون خمیر را نیز با هر میوه‌ای می‌توان پر کرد. این کلوچه در هر جایی از پوکت به فروش می‌رسد.

با 10 نوع از خوشمزه ترین غذاهای پوکت آشنا شوید

10- ساتای (Satay)

اگر فرهنگ ساتای خوری در تایلند و به‌خصوص در پوکت را از دست بدهید، اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌اید. گزینه‌های متنوعی از ساتای مانند ساتای مرغ، گوشت و … وجود دارند. معمولا ساتای با سس بادام ‌زمینی خورده می‌شود و معمولا همین سس بخش محبوب بسیاری از افراد در این غذا است. این سس ترکیبی عالی از ماهی، زنجبیل، پیاز سبز، برگ گشنیز، فلفل هالوپینو، فلفل سیاه، کره بادام‌ زمینی، روغن کنجد، آب ‌لیمو و شیره نارگیل است.

با 10 نوع از خوشمزه ترین غذاهای پوکت آشنا شوید

خوردن ساتای برای دوستداران غذا یک گزینه عالی و چرب و نرم در سفر به پوکت به‌حساب می‌آید.

منبع : eligasht،kooleposhty
نویسنده

یک نظر بنویسید