مطمئنا غذاهای کانادا آنقدر معروف نیستند که وقتی به این کشور فکر کنیم اولین چیزی که به ذهنمان بیاید غذاهای آن باشد با این حال کانادا غذاهای سنتی زیادی دارد که می خواهیم تعدادی از آن ها را در این پست معرفی کنیم. بعضی از این غذاها فقط برای ناحیه ای خاص هستند و بعضی دیگر در همه جای این کشور استفاده می شوند، در ادامه ما را همراهی کنید.

باناک

هیچ کس در مورد این که باناک برای اولین بار در کدام کشور طبخ شد، اطلاعی ندارد. باناک یکی از نان های فوری است که با آرد غلات درست می شود و تنوع زیادی دارد. این نان که در کانادا زیاد استفاده می شود معمولا با عسل و مربا و به ویژه در سفره های صبحانه مصرف می شود.

آشنایی با غذاهای کانادا + تصاویر

پوتاین 

پوتاین در واقع سیب زمینی سرخ کرده به همراه ورقه های خرد شده پنیر است که روی آن سس عصاره گوشت ریخته می شود و طعمی بسیار دلچسب پیدا می کند. این غذا که نوعی فست فود است در همه شهرهای کانادا و نواحی شمالی آمریکا درست می شود اما  اولین بار در شهر کبک پخته شد، پس خوشمزه ترین پوتاین را می توانید در همین شهر پیدا کنبد. برای امتحان این غذا به رستوران La Banquise  کبک که معروف ترین رستوران پوتاین در این شهر است بروید، در این رستوران به همراه این غذا، گواکامولی، گوشت و سبزیجات سرخ شده هم گذاشته می شود.

آشنایی با غذاهای کانادا + تصاویر

کباب ترکی

کباب ترکی غذای ملی ترکیه است ، اما با این که این غذا ملی کانادا نیست و به کانادا تعلق ندارد، به غذای محبوب سواحل شرقی کانادا تبدیل شده است. اگر به شهر هالیفاکس بروید و در هر ساعتی هوس غذا خوردن در بیرون کنید انتخاب دیگری به جز کباب ترکی ندارید! در این غذا گوشت را به همراه گوجه و به صورت ساندویچ سرو می کنند و روی آن را سسی شیرین می ریزند…بسیار خوشمزه است و ارزش تست کردن دارد!

  شیوه ی پخت تنورچه بلوچی خوش مزه

آشنایی با غذاهای کانادا + تصاویر

تورتیری 

تورتوری پای گوشت است که در شهر کبک در جشن هایی مثل کریسمس یا تعطیلات مختلف درست می شود. در حالی که پای گوشت های معمولی ترکیبی از گوشت و انواع مختلفی از سبزیجات است اما در تورتیری روی گوشت را شیرینی روغنی می پوشاند.

آشنایی با غذاهای کانادا + تصاویر

گوشت دودی مونترال

از آن جایی که کانادا همواره کشور مهاجر پذیری بوده است، غذای گوشت دودی را مهاجران اروپای شرقی به این کشور آوردند و اینک جزء خوشمزه ترین غذاهای کاناداست ولی خوشمزه ترین آن را می توان درمونترال پیدا کرد.

آشنایی با غذاهای کانادا + تصاویر

دونات بیگل مونترال

سال هاست که شیرینی فروشی های مونترال و نیویورک برای درست کردن بهترین بیگل ها با هم در رقابت هستند با این حال برای چشیدن طعم واقعی این دونات به نانوایی فیرمونت در مونترال بروید. برای تهیه این دونات، خمیر را به صورت حلقه شده در می آورند و قبل از پخت مدتی در آب می جوشانند.

آشنایی با غذاهای کانادا + تصاویر

تارت کره ای

این تارت‌ها را با پر کردن نان‌های قالبی نازک با کره، شکر و تخم‌ مرغ درست می‌ کنند. تارت کره ای از غذاهای سنتی کانادا محسوب می شود و مطمئنا تنها در کانادا می توانید طعم آن را بچشید.

آشنایی با غذاهای کانادا + تصاویر

بیورتیلز

برشی خوشمزه از خمیر پخته شده از تاپینگ‌های وسوسه‌ کننده‌ مانند نوتلا، کره بادام زمینی را در نظر بگیرید؛ بیورتیلزیک خوراکی سنتی کانادایی به طور دقیق محسوب نمی‌ شود، اما طعم ترد و به یاد ماندنی آن را در سواحل کانادا حتما امتحان کنید و به خود اجازه لذت بردن از زندگی را بدهید.

سوپ نخود فرنگی

سوپ نخود فرنگی مخصوص کانادا است و ریشه ‌ی آن به استان کبک برمی‌ گردد، از نخود فرنگی، گوشت قرمز و گیاهان معطر تهیه می‌ شود. یک کاسه از این سوپ خامه‌ ای ناب، در زمستان‌های سرد کانادا خاطره ی گرمی از خود بر جای می گذارد.

  ریشه هات داگ از کجاست؟ طرز تهیه هات داگ

آشنایی با غذاهای کانادا + تصاویر

پیروگی 

همانطور که قبلا گفتیم با توجه به مهاجر پذیر بودن کانادا بسیاری از غذاهای محبوب این کشور را مهاجران با خود آورده اند، پیروگی نیز جزء این غذاهاست. پیروگی نوعی دلمه است که از شرق اروپا وارد کانادا شده ‌است. گوشت، میوه، آجیل و سزیجات معطر از جمله مواد تشکیل دهنده‌ ی این غذا هستند. در کانادا این غذا را با ماکارانی‌های لوله ‌ای به همراه پنیر آب شده و سس مخصوص آماده می ‌کنند. این غذا به دلیل آن‌ که بسیار سریع آماده می ‌شود بسیار مورد توجه بومیان و همچنین گردشگران و کلا افراد شکموی کم طاقت است.

آشنایی با غذاهای کانادا + تصاویر

حال که اطلاعات خوبی راجع به خوشمزه ترین های کانادا به دست آوردید با خیالی راحت تر می توانید به کانادا سفر کنید و از قبل بدانید که چگونه سفری بهتری می توانید داشته باشید، غذا عضو جدایی ناپذیر زندگی همه ی موجودات زنده است حال چه بسا با غذاهای خوشمزه زندگی خود را متحول کنیم و لذت بیشتری از زندگی ببریم.

منبع : eligasht،parsicanada
نویسنده

یک نظر بنویسید