کرواسی به داشتن تاریخی پربار و معماری زیبا و همچنین سواحل دل انگیز و مسیرهای کوه نوردی معروف است. اگر به کرواسی به عنوان مقصد سفر تابستانی نگاه می کنید حتما قبلش درباره غذاهای این کشور تحقیق کنید، غذاهای سنتی کرواسی ترکیبی از غذاهای اروپای شرقی و مدیترانه ای است و در آن از روش های سنتی غذاهای مدرن خوشمزه ی درست می شود. با ما همراه باشید تا طعم غذاهای خوشمزه کرواسی را بچشید.

 Crni Rižoto

این خوراک در مناطق کرواسی ساحلی به ویژه Dalmatia معروف است. Crni Rižoto(ریزوتوی سیاه) یک ظرف حاوی برنج مثل ریزوتوی ایتالیایی است که با ماهی مرکب تهیه می شود و از بهترین غذا و خوراکی های کرواسی می باشد. اسم این غذا به این دلیل انتخاب شده که ماهی مرکب از خود جوهر سیاهی آزاد می کند که باعث می شود رنگ برنج شدیدا مشکی شود. البته این غذا می تواند با جانوران دریایی دیگر مثل کیسه ماهی، هشت پا یا حتی سخت پوستانی مانند صدف و حلزون هم تهیه شود.

غذاهای کرواسی ، طعم غذاهای خوشمزه کرواسی را بچشید

مانسترا Manestra

درناحیه ایستریا (بزرگ ترین شبه جزیره در دریای آدریاتیک) یکی از غذاهایی که حتما در منوی بیشتر رستوران ها می توانید پیدا کنید مانسترا است. مانسترا نوعی سوپ نخود ساده است و مردم این ناحیه برای قرن هاست که آن را درست می کنند. برای تهیه این غذا در ابتدا تکه های گوشت، جعفری و سیر را می پزند و سپس آن را داخل آب و نخود می ریزند تا به خوبی پخته شود. اگر فقط در آن سبزیجات استفاده شود به عنوان پیش غذا و اگر در آن گوشت هم ریخته شود به عنوان غذای اصلی استفاده می شود.

  یک رستوران با ظاهری عجیب و خارق العاده در هند ‏

غذاهای کرواسی ، طعم غذاهای خوشمزه کرواسی را بچشید

 Zagorski Štrukli

یک خوراک سنتی از مناطق Hrvatsko Zagroje و Zagreb واقع در کرواسی شمالی است که از خمیری باریک و پهن تهیه می شود و شبیه به نوعی پیراشکی یا استرودل(strudel) است که می تواند به صورت شیرین و یا غیر شیرین آماده شود. این خمیر با پنیر، تخم مرغ و خامه ترش پر می شود. برای تبدیل این مدل که از غذا و خوراکی های برتر کرواسی است به شیرینی می توان بدان شکر اضافه کرد و سپس در فر می پزد.

غذاهای کرواسی ، طعم غذاهای خوشمزه کرواسی را بچشید

سوپارنیک Soparnik

وزیر فرهنگ کرواسی اخیرا اسم این غذا را در لیست میراث فرهنگی کرواسی قرار داده است. برای تهیه این غذا برگ چغندر سوئیسی و جعفری را بین دو لایه نازک خمیر ساندویچ می کنند سپس این لایه ها را درون تنور می گذارند تا هر دو طرفش برشته شود. بعد از اینکه این غذا آماده شد آن را به مثلثی برش می زنند و روی آن کمی روغن زیتون و پودر سیر می ریزنند.

غذاهای کرواسی ، طعم غذاهای خوشمزه کرواسی را بچشید

Ćevapčići

این خوراک بشقاب محبوب دیگری است که در منوهای سراسر کرواسی، کشورهای دیگر در زمان های عثمانی و زیر مجموعه یوگسلاوی سابق یافت می شود. این غذا از گوشت های کبابی و لوله ای شکل گاو، بره یا خوک در ترکیب با پیاز و ادویه های مختلف تهیه می شود Ćevapi به همراه یک سس غلیظ و تهیه شده از فلفل قرمز و گاهی بادمجان و نان لواش ور نیامده lepinja سرو می شود.

غذاهای کرواسی ، طعم غذاهای خوشمزه کرواسی را بچشید

غذای دریایی نابوزارا Na Buzara

نابوزارا از غذاهای دریایی سنتی است که برای تهیه آن می توان از ماهی های مختلفی استفاده کرد اما معمولا آن را با حلزون و میگو می پزند. این غذای دریایی طرفداران زیادی دارد و مردم زیادی در مراسم های خاص آن را درست می کنند. این غذا را معمولا با سیر و سس درست می کنند و آن را با دست و با نان زیاد می خورند.

  طرز تهیه دال عدسی بوشهری ، از غذاهای محلی بوشهری

Peka

نام یک روش سنتی برای آرام پختن غذا در دالماسیا (Damlatia) است. از این روش برای پختن سبزیجات، گوشت یا غذاهای دریایی بر روی آتش استفاده می کنند. مواد مورد نیاز بر روی یک ماهیتابه بزرگ چدنی قرار می گیرند و قبل از اینکه آن را در خاکسترهای آتش قرار دهند، روی آن را به وسیله یک درپوش زنگوله شکل می پوشانند. غذا به آرامی کبابی می شود و گیاه تازه برای طعم دهی بیش تر به آن اضافه می شوند. این خوراکی است که به علت زمان زیادی که برای آماده شدنش نیاز است، معمولا در رستوران ها باید آن را زودتر سفارش داد.

غذاهای کرواسی ، طعم غذاهای خوشمزه کرواسی را بچشید

Fuži

یک پاستای خانگی بخش مهمی است از ایستریا که خوراکش تاثیر بزرگی از غذاهای ایتالیایی گرفته است. fuži لوله ای شکل احتمالا معروف ترین خوراک است اما njoki یا gnocchi و pljukanci که با دست رول شده هم محبوبیت زیادی دارند. این پاستا معمولا به همراه سس های تهیه شده از گوشت سرو می شود اما قارچ و مارچوبه و یا قارچ های دنبلان سیاه و سفید هم دیگر گزینه های محبوب هستند.

غذاهای کرواسی ، طعم غذاهای خوشمزه کرواسی را بچشید

Brodet

این غذای دریایی و مخصوص دالماسیا، سوپ ماهی غلیظی است که با پیاز، سیر، گوجه، جعفری، روغن زیتون و ادویه های مختلف مزه دار شده است.

غذاهای کرواسی ، طعم غذاهای خوشمزه کرواسی را بچشید

نام های دیگری چون brudet ،brujet یا brodeto هم دارد و هم چنین می توان آن را در منوهای مناطق ساحلی دیگر هم پیدا کرد و معمولا آن را به همراه Palenta که با آرد ذرت تهیه می شود، سرو می کنند.

منبع : eligasht،khaandaniha
نویسنده

یک نظر بنویسید