غذاهای کوش آداسی، با طمع هایی به یاد ماندنی و خوشمزه تنوعی بسیار زیاد و مهم تر از همه قیمت هایی منطقی و حتی ارزان می تواند با شما کاری کند که حتی اگر زیاد غذا نمی خورید، در این شهر پول زیادی را صرف خورد و خوراک کنید. علاوه بر شهر های دیگر ترکیه اگر مهمان کوش آداسی شدید، حتما به رستوران های قدیمی که قیمت های مناسبی دارند سر بزنید. شکم گردی از آن بخش های هیجان انگیز هر سفری است. غذاهای کوش آداسی بسیار نزدیک به ذائقه ما ایرانی هاست و با چشیدن آنها احتمالا یاد غذاهای خودمان می افتید. باما همراه باشید تا شما را با معروفترین غذاهای کوش آداسی آشنا کنیم.

سیمیت و چای

اگر صبح ها از هتل به خیابان های کوش آداسی بروید، دکه های بسیاری را می بینید که مشغول فروش سیمیت و سایر خوراکی های خوشمزه هستند. سیمیت یکی از خوشمزه ترین نان هایی است که شما می توانید در ترکیه میل کنید. این نان ترد است و با کنجد پوشیده شده و بسیار خوشمزه است. با خرید این نان خوشمزه می توانید در کنار خیابان، در باغ کافه ها و لب دریا میل کنید و لذت ببرید. پیشنهاد می کنیم حتما یک فنجان چای هم با این نان خوشمزه سفارش دهید.

بهترین غذاهای کوش آداسی که ارزش تست کردن را دارند

کباب ترکی

در جریان باشید که تعریف کباب های ترکی با چیزی به عنوان کباب ترکی در ایران مرسوم است، از لحاظ تنوع متفاوت است. کباب آدانا باب طبع ایرانی هاست؛ ترکیبی از کوبیده، جوجه، گوجه فرنگی و ادویه. دونر کباب هم همه می شناسیم، هم ساندویچش را امتحان کنید هم پرس این کباب لذیذ را نوش جان  کنید. اگر خواستید سلیقه مردم شمال غرب ترکیه را تجربه کنید، کباب اسکندر سفارش دهید، این کباب از ورقه های نازک گوشت گوسفند است که بعد از کباب شدن با سس گوجه فراوان و ماست چکیده به همراه نان پیتا میل می شود. کباب های ترکی جای بزرگی در لیست غذاهای کوش آداسی و کلا ترکیه را دارند.

  بهترین دسر در استانبول ترکیه کجاست؟

بهترین غذاهای کوش آداسی که ارزش تست کردن را دارند

کومرو

این غذا در واقع یک ساندویچ ترکی است که از پنیر، گوجه، سوسیس و نان همبرگر تهیه می شود. نان های این غذا معمولا گرد است و پر از کنجد. در برخی از غذاخوری ها این غذا با خیارشور، فلفل، مایونز و کچاپ هم سرو می شود.

بهترین غذاهای کوش آداسی که ارزش تست کردن را دارند

دلمه و پیتزاهای کوش آداسی

لاماجون (پیده) را از دست ندهید. یکی از خوشمزه ترین غذاهای کوش آداسی، در ایران خودمان هم در بسیاری از رستوران های این غذا فروخته می شود. تصور گوشت چرخ شده ریز، جعفری و فلفل روی نان پیتا درون تنور هر کسی را وسوسه می کند. اگر خواهان غذای خانگی هستید، می توانید دلمه فلفل های رنگی، دلمه برگ مو و کوفته را در رستوران های محلی کوش آداسی نوش جان کنید.

بهترین غذاهای کوش آداسی که ارزش تست کردن را دارند

کباب دونر گوشت و مرغ

یکی از نام آشنا ترین غذاهای ترکی که اتفاقا در ایران هم در رستوران های مختلف بسیار دیده می شود، کباب دونر یا دونر کباب است. در کوش آداسی شما می توانید در دکه های غذافروشی به راحتی ساندویچ های کباب دونر را پیدا کنید که با آب میوه خنک سرو می شود. حتما این غذا را امتحان کنید.

بهترین غذاهای کوش آداسی که ارزش تست کردن را دارند

کومپیر

این یکی هیجان انگیز ترین غذاهای کوش آداسی است. کومپیر یک سیب زمینی بزرگ است که درون آن را با ذرت، زیتون سیاه، سالاد روسی، خیارشور و بسیاری دیگر پر می کنند و بعد به آن کره ،نمگ و پنیر و مایونز هم اضافه می کنند.

بهترین غذاهای کوش آداسی که ارزش تست کردن را دارند

کومپیر را حتما می تواندی در دکه های غذافروشی ترکیه مخصوصا کوش آداسی ببینید.

منبع : eligasht،bar-o-bandil
نویسنده

یک نظر بنویسید