بسیاری از مسافران در سراسر دنیا هستند که تنها به خاطر قدم زدن در زیباترین مسیرهای پیاده روی به جاهای مختلف دنیا سفر می‌کنند. برخی از مسیر‌ها در دنیا آنقدر زیبا هستند که واقعا انصاف نیست سر سری از آنها بگذریم. گاهی نیاز است تا با آرامش گام به گام قدم برداریم و طعم زیبایی‌های آن را زیر زبان خود احساس کنیم. اگر شما نیز به چنین تجربه منحصر به فردی علاقه مند هستید، پس قطعا انتظار دارید هرچه سریع‌تر با زیباترین مسیرهای پیاده روی در دنیا آشنا شوید.

با 8 مسیر شگفت انگیز پیاده روی در دنیا آشنا شوید

1- مسیر آتر | Otter، آفریقای جنوبی

مسیر آتر یکی از بهترین مسیرهای پیاده روی در آفریقای جنوبی و حتی دنیاست، مسیری ۴۳ کیلومتری که در امتداد ساحل شرقی کیپ و در پارک ملی سیتسیکاما (Tsitsikamma)  جای گرفته و ماجراجویان زیادی برای طبیعت گردی خودشان را به این منطقه می رسانند.  معمولا گردشگران این مسیر را به ۵ قسمت تقسیم می کنند و هر روز را با پیاده روی در حدود ۸ کیلومتر از مسیر می گذرانند.

در طول مسیر، کمپ های در کنار ساحل می بینید که می توانید شب را در آنجا بگذرانید. در این مسیر متخصصانی هستند که می توانند در انتخاب استراحت گاه های مناسب شما را راهنمایی کنند. هر چند که در قسمت هایی از مسیر چالش هایی سر راهتان قرار می گیرد اما چشم اندازها تحمل سختی های مسیر را راحت می کند. در این مسیر چشمان به کوه ها، غارها و آبشارهای جذابی می افتد که تماشای آن ها خستگی تان را در می کند مخصوصا اینکه در مرتفع ترین نقطه مسیر، چشم اندازی خیره کننده از اقیانوس را می بینید.

با 8 مسیر شگفت انگیز پیاده روی در دنیا آشنا شوید

2- مسیر آناپورنا سیرکویت،  (Annapurna Circuit)، نپال

پیش از هر چیز باید در مورد نپال صحبت کنیم. نپال کشوری زیبا است که در شمال هندوستان و آسیا واقع شده. اگر قصد عزیمت به نپال و دیدن مسیر پیاده روی آناپورنا سیرکویت را دارید، باید انتظار ریاضت طولانی را داشته باشید. این مسیر نوعی مسیر رستگاری محسوب می‌شود. برخی معتقد‌اند که عبور از این مسیر شما را به تزکیه نفس می‌رساند. به همین دلیل بین مسافران و عاشقان پیاده روی در طبیعت، مسیر آناپورنا سیرکویت، حالت نمادین دارد.

  شکار لحظه ها در مسافرت ، تصاویر خنده دار و جالب

این مسیر با تصور شما کاملا تفاوت دارد. اینطور نیست که بتوانید در عرض یک روز آن را بپیمایید. طول این مسیر ۲۳۰ کیلومتر بوده و برای پیمودن آن حدود ۲۰ روز پیاده روی لازم است. اما در این مسیر شما با مناظر طبیعی بی‌همتایی رو به رو خواهید شد. شاید در ابتدا تصور کنید که ۲۰ روز پیاده روی جان آدم را می‌گیرد. اما باور کنید که همه مسافران در انتهای این مسیر جزء زیبایی چیزی را به خاطر نمی‌آورند. قطعا اینجا را می‌توان یکی از زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا دانست.

با 8 مسیر شگفت انگیز پیاده روی در دنیا آشنا شوید

3- اسکای واک | sky walk، پارک مونته ورد، کاستاریکا

قدم زدن بر روی آسمان! در اینجا باید خود را برای نم باران جنگل های بارانی آماده کنید، جنگل مملوء از پل های معلق و مسیرهای زیباست که روزی پراز هیجان را برایتان رقم می زنند. در قسمتی از مسیر شانس گذر از پلی حدود ۳۰۰ متری دارید که رد شدن از روی آن با شور و هیجانی خاص توام است. در این مسیر در جنگلی بارانی قدم می زنید و هر لحظه با گیاهان و جانوران جدید روبرو می شوید.

با 8 مسیر شگفت انگیز پیاده روی در دنیا آشنا شوید

4- وست کوست تریل، West Coast Trial، کانادا

اگر اهل طبیعت گردی و پیاده روی باشید، محال است نام وست کوست تریل به گوش شما نخورده باشد. یکی از معروفترین و زیباترین مسیرهای پیاده روی در دنیا، همین وست کوست تریل است. این مسیر زیبا که ۷۵ کیلومتر طول دارد، در کانادا واقع شده و می‌توان آن را یکی از زیباترین مسیرهای پیاده روی تمام دنیا خطاب کرد.

  جشنواره غذا ، عجیب ترین جشنواره دنیا

نکته جالب توجه در مورد وست کوست تریل این است که مسیر آن در سال ۱۹۰۶، حدود یکصد سال پیش ساخته شد. در آن زمان یک کشتی به سواحل صخره‌ای غرب جزیره ونکوور برخورد کرده بود. دولت هم به خاطر دسترسی به آنها این مسیر را ایجاد کرد. اما امروز دیگر وست کوست تریل کاربرد دیگری دارد. هر ساله بین ماه می تا سپتامبر، مسافران کاهش طبیعت گردی و پیاده روی برای قدم زدن در طبیعت بکر کانادا به اینجا می‌آیند.

با 8 مسیر شگفت انگیز پیاده روی در دنیا آشنا شوید

5-  لیگاوگور | laugavegur، ایسلند

ایسلند یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری دنیا و مملوء از مسیرهای پیاده روی ست؛ غارهای یخی، آتشفشان های فعال، آبفشان ها، یخچال ها و گدازه ها ایسلند را به مکانی رویایی برای ماجراجویی تبدیل کرده اند. مسیر  laugavegur معروف ترین مسیر پیاده روی پیاده روی ایسلند است و بازدید از آن بدون شک یکی از جذاب ترین ماجراجویی های دنیاست. در اینجا هر لحظه چشم اندازهایی منحصربفرد در جلوی چشمان شما ظاهر می شود و طبیعتی بی نظیر از کوه های آتشفشانی، حوزه های گدازه، یخچال ها، چشمه های آب گرم، بیابان های سیاه و سفید و دره های با ابهت را می بینید. در امتداد این مسیر، کمپینگ های مناسبی هست که از اواسط تیرماه تا اواسط شهریور فعالیت دارند.

با 8 مسیر شگفت انگیز پیاده روی در دنیا آشنا شوید

6- چینکو تره، (Cinque Terre)، ایتالیا

کسانی که به اروپا سفر کرده‌اند می‌دانند که هیچ چیز دلپذیر‌تر از قدم زدن در سواحل مدیترانه‌ای ایتالیا نیست. چینکو تره به زبان ایتالیایی به معنای “پنج سرزمین” است. در این مسیر شما از پنج روستای مانارولا، ریومانزوره، مونته روسو، ورناتزا و کورنیلیا عبور خواهید کرد. بر خلاف سایر مسیرهای پیاده روی، این مسیر از داخل بافت شهر و روستا عبور می‌کند.

  مکان های رویایی برای تماشای پاییز

در حقیقت نباید انتظار دیدن طبیعتی بکر را داشته باشید. البته در طول مسیر می‌توانید نمای ساحل صخره‌ای مدیترانه‌ و مناظر سرسبز را داشته باشید. اما به صورت کلی اینطور نیست که در یک مکان دور افتاده قدم بگذارید. البته این مسیر برای کسانی که آمادگی جسمانی زیادی ندارند مناسب است.

در مسیر حتی رستوران‌های مختلف ایتالیایی، با غذا‌های منحصر به فرد تازه مدیترانه‌ای خود، مهمان شما خواهند بود. اگر به ایتالیا سفر کردید، به هیچ وجه لذت دیدن این مناظر را از دست ندهید. اینجا را قطعا می‌توان یکی از زیباترین مسیرهای پیاده روی در تمام ایتالیا دانست.

با 8 مسیر شگفت انگیز پیاده روی در دنیا آشنا شوید

7- مسیر اینکا |Inka تا ماچو پیچو | macho picchu

این مسیر حیرت آور از معروف ترین مسیرهای پیاده روی دنیاست و طی کردن آن حدود ۳ تا ۵ روز زمان می برد. مسیر ۴۲ کیلومتری که ویرانه های باستانی، ارتفاعات ناهموار و گنجینه های مقدس را در خود جای داده و تماشایی و دیدنی ست. پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال سفرهای ماجراجویانه هستید راهی این مسیر شوید تا با دیدن جاذبه های آن غرق هیجان شوید.

با 8 مسیر شگفت انگیز پیاده روی در دنیا آشنا شوید

8- مسیر آپالاش (Appalachia)

مسیری با بیش از ۳۲۱۸ کیلومتر طول که در میان دره های شگفت انگیز و جنگل های سرسبز جای گرفته و از پرطرفدارترین مسیرهای برای ماجراجویی ست. هر سال میلیون ها نفر برای طبیعت گردی و لذت بردن از چشم اندازها راهی این منطقه می شوند تا پوشش گیاهی متفاوت و هیجان انگیز آن را ببینند.

با 8 مسیر شگفت انگیز پیاده روی در دنیا آشنا شوید

پیشنهاد ما به شما رفتن به این مسیر و تماشای چشم اندازهایی است که نمونه آن در دنیا بی نظیر است.

منبع : eligasht،safarzon
نویسنده

یک نظر بنویسید