این ورزشگاه در لیگ قهرمانان فصل گذشته بیشترین تعداد پنالتی را در خود دیده است. هزاع بن زاید واقع در شهر العین امارات متحده عربی است که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است. این استادیوم، ورزشگاه خانگی تیم فوتبال العین امارات است و توسط معماران مطرح Pattern Design  طراحی شده و گنجایش آن ۲۵۰۰۰ نفر است که براساس استانداردهای فیفا طراحی شده است. معماری این ورزشگاه به گونه‌ای است که شیوه‌ای جدید در طراحی این‌گونه مکان‌ها را به منطقه خلیج فارس معرفی کرده است.

ورزشگاه هزاع بن زاید ، یکی از زیباترین ورزشگاه ها

هویت شهر العین به شکلی جالب و بنیادین در طراحی این ورزشگاه گنجانده شده است. العین که دومین شهر بزرگ در امارات ابوظبی است به خاطر داشتن درختان خرما شهرت فراوانی دارد. طرحی که توسط شرکت Pattern Design  برای ساخت این ورزشگاه صورت گرفته برگرفته از هندسه فراکتال تنه درختان خرما است چرخیده شده اند تا با استفاده از فناوری‌های پارامتریک نمای بیرونی آن به خوبی نمایانگر ایده آن باشد.

ورزشگاه هزاع بن زاید ، یکی از زیباترین ورزشگاه ها

نکته جالب آن است که نمای این ورزشگاه که به شکل تنه درختان خرما است مثل یک سیستم خنک کننده غیرفعال است که در طول روز بر فضاهای ورزشگاه سایه انداخته و موجب می‌شود که از گرما محفوظ بماند؛ در عین حال نیز امکان جریان یافتن هوای تازه را میسر می‌سازد. سکوی تماشاگران هم که در میان این تنه‌ی درخت واقع شده دارای آسایش حرارتی است و این موضوع به رشد چمن در زمین‌های ورزشگاه هم کمک می‌کند.

منبع : safarzon
نویسنده

یک نظر بنویسید