بهترین پارک های آبی استانبول را بشناسید

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

استانبول که در گذشته به قسطنطنیه معروف بود بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن به شمار می آید. استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. این شهر که در کنار تنگه به سفر و دریای مرمره قرار دارد از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به ‌شمار می‌رود. از مهمترین سرگرمی‌های گردشگران و تفریحات آبی استانبول، پارک آبی های آن است که هر ساله میلیون‌ها نفر را به این کشور زیبا می‌کشاند. در ادامه به معرفی 4 پارک آبی استانبول می‌پردازیم.

پارک آبی مارینا توزلا

جدیدترین و بزرگ‌ترین پارک آبی استانبول ، پارک آبی مارینا در منطقه آسیایی استانبول، توزلا است. این پارک آبی با مساحت ۱۵ هزار متر مربعی، در کنار ساحل دریا قرار دارد. این پارک بلندترین سرسره تیوپی اروپا را نیز در خود جای داده است. یک پارک آبی همه چیز تمام که از تفریح در آن با خانواده و دوستان قطعا لذت خواهید برد.

بهترین پارک های آبی استانبول را بشناسید

۱۷ سرسره فوق‌العاده هیجان‌انگیز که شامل بزرگ‌ترین سرسره تیوپی اروپا هم می‌شود، استخرهای گوناگون مثل استخر موج و زمین بازی کودکان، تنها بخشی از امکانات این پارک آبی استانبول است. سرسره سقوط آزاد این مجموعه حس فوق‌العاده چتربازی در آسمان را به شما می‌دهد. رنگ‌ها و جلوه‌های ویژه بصری که برای این سرسره‌ها در نظر گرفته شده است، شما را به دنیای هیجان‌انگیز هر کدام از بازی‌ها پرتاب می‌کند. این پارک در کنار ساحل قرار دارد؛ پس ورزش‌های دریایی مهیجی هم در انتظارتان است. در آنجا می‌توانید سوار شاتل‌های مجموعه شوید، پشت جت اسکی حسابی جیغ بکشید، با غواصی از دنیای زیر آب سر در بیاورید و اسکی روی آب را تجربه کنید. شاتل‌های بند واگن و بنانا، فلای برد، تورهای غواصی در عمق کم، قایق‌رانی و کلی بازی هیجان‌انگیز دیگر را هم می‌توانید در این پارک آبی ساحلی با قیمت مناسب تجربه کنید.

بهترین پارک های آبی استانبول را بشناسید

پارک آبی آکوا مارین استانبول

آکوا مارین یک دیگر از بزرگ‌ترین پارک آبی های استانبول است که سرگرمی‌های جالبی دارد. این پارک می‌تواند تا سه هزار نفر را در مجموعه روباز خود جای داده و از پربازدیدترین پارک های آبی استانبول است، چرا که در همه فصول فعالیت های خود را بسته به شرایط آب و هوایی آغاز می‌کند. بهترین زمان مراجعه به این آکوا مارین استانبول اواسط فصل بهار است و در فصل تابستان هم به خاطر شرایط آب و هوایی، برای رفتن مناسب است. در کل تجربه‌ی سرسره های آبی مهیج و بازی های دریایی این پارک در فصل گرما لذت بخش تر است. آکوا مارین در کنار دریای مرمر و سواحل جنوبی استانبول قرار گرفته و از بهترین تفریحات آبی استانبول می‌باشد. وسایل بازی در این پارک برای همه سنین مناسب بوده و از همه سنین می توانند در این پارک وقت گذرانده و لذت ببرند. به خاطر محبوبیت آکوا مارین استانبول در میان گردشگران بهتر است روزهای وسط هفته از آن بازدید کنید که خیلی شلوغ نباشد.

بهترین پارک های آبی استانبول را بشناسید

امکانات تفریحی پارک آبی آکوا مارین

این پارک که محبوبیت بسیاری بین توریست ها و گردشگران تور استانبول دارد، تمامی وسایل و سرسره هایش با بهترین استانداردهای دنیا بررسی شده و محیطی بسیار پاکیزه و بزرگ دارد. پارک آبی آکوا مارین برنامه های مختلفی مثل موزیک زنده، آبشار مصنوعی، استخر المپیک، رافتینگ، استخر بازی برای کودکان، انیمیشن برای کودکان، سیاه چاه آبی، سرسره های بلند و … را برای بازدید کنندگان در نظر گرفته و خدمات دیگری مانند عکاسی نیز در آن ارائه می‌شود که می‌تواند لحظات شادی را برای شما به ارمغان بی‌آورد. این پارک ابی استانبول امکاناتی مانند کمد مخصوص و دوش و همینطور اتاق مخصوص پزشکی و فروشگاه نیز دارد که این مجموعه بزرگ را کامل تر کرده است.

پارک آبی کلاب دلفین

کلاب دلفین، از بهترین پارک های آبی استانبول و بزرگترین آن در این شهر است که در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده است. در این مکان انواع مختلفی از استخرها از جمله: استخر جدید کودکان، استخر خانواده، لنگرگاه، استخر کودک، استخر موج و استخر بزرگ به چشم می خورند. از دیگر امکانات و بخش‌های تفریحی پارک آبی کلاب دلفین، استخر واترپولو، والیبال ساحلی و زمین تنیس هستند. این پارک مجموعه وسیعی از انواع سرسره‌ها، بازی‌های آبی و استخرها را داراست که از آنها می توان به سرسره شاه کبرا، سرسره های جدید کودکان، موشک (سقوط آزاد)، سرسره‌های آنوکوندای آبی و مشکی، سونامی و … اشاره کرد. برای دسترسی به مجموعه کلاب دلفین می‌توانید از سرویس‌های رایگان خود پارک استفاده کنید. بسته به شرایط آب و هوا، درهای پارک ابی دلفین استانبول در طی ماه های اردیبهشت تا شهریور از ساعت ۹ الی ۱۹ به روی علاقه‌مندان باز است.

بهترین پارک های آبی استانبول را بشناسید

پارک ویالند

مجموعه ویالند شهربازی بزرگ و زیبایی در شهر استانبول منطقه ایوب است که علاوه بر بازی‌های فوق‌العاده هیجان‌انگیز عادی شهربازی چند سرسره آبی هم دارد. بازی آبی دیگر این مجموعه هم جت اسکی است.

بهترین پارک های آبی استانبول را بشناسید

این مجموعه بیشتر مناسب کسانی است که دلشان می‌خواهد ساعاتی شاد و لذت‌بخش داشته باشند و چند بازی آبی هم انجام دهند. هزینه ورود به این پارک حدود ۸۰  تا ۱۰۰ لیر است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید