دبی یکی از بزرگترین شهرهای امارات متحده ی عربی است که در آب های خلیج فارس واقع شده است. این شهر با توجه به نزدیک بودنش به این مقصد اکثر ایرانی ها به خصوص در فصل پاییز می باشد. از همین رو سالانه تعداد زیادی از افراد با استفاده از تور دبی به این شهر عربی سفر می کنند و از جاذبه های دیدنی آن بازدید می کنند.

تجربه‌ای به یاد ماندنی در پارک آبی وایلد وادی دبی

وایلد وادی، هفتمین پارک آبی برتر دنیا، در نزدیکی برج خلیفه قرار دارد و برای ساخت آن از شخصیت جوهه (Juha) در داستان‌های کهن عربی الهام گرفته شده است. برای ورود به پارک کودکانی که قدشان از ۱۱۰ سانتیمتر کوتاه‌تر است ۲۴۹ درهم و بزرگترها ۲۹۹ درهم، باید پرداخت کنند. اینجا بیشتر از ۲۳ مدل وسیله تفریحی و سرگرمی مهیاست. سرسره آبی ۸۰ کیلومتری آن، شما را پر از آدرنالین خواهد کرد.

ماشین‌های موج‌سواری، آبشارهای مصنوعی بلند هرکدام به ارتفاع ۱۸ متر و سقوط ۳۳ متری و آبشار عمیق، همه و همه به این پارک شهرتی جهانی داده‌اند. تجربه سفر شما به دبی با رفتن به پارک آبی وایلد وادی بدون شک، منحصربه‌فرد خواهد شد.

تجربه‌ای به یاد ماندنی در پارک آبی وایلد وادی دبی

در این پارک آبی، به‌علاوه، محل‌های برای گرفتن آفتاب وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را اجاره کنید. اگر برای آفتاب گرفتن بیایید و هیچ وسیله‌ای با خود نیاورده باشید، یک مکان آفتاب‌گیری و روغن و حوله و آب‌معدنی و هر آنچه احتیاج داشته باشید با ۱۵۰۰ درهم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

فعالیت های ممکن در پارک آبی وایلد وادی در دبی

در پارک آبی وایلد وادی بیش از ۳۰ نوع وسیله بازی وجود دارد که هر کدام از بقیه هیجان انگیز تر و جالب تر هستند. خوبی این پارک است که برای تمام سنین و وزن ها بازی متناسب دارد، برخی وسایل موجود در وایلد وادی برای بانوان باردار هم مناسب سازی شده اند. از جمله مزیت های این پارک این است که برای معلولان هم وسایل مناسب نیز دارد و این قشر از جامعه را به فراموش نسپرده است.

  جاهای دیدنی ابوظبی امارات

سرسره سقوط آزاد جمیرا سکیرا | Jumeirah Sceirahمحبوب ترین و مشهورترین سرسره ی پارک آبی وایلد وادی در دبی همین سرسره ی سقوط آزاد جمیرا سکیرا است. وقتی که در این پارک بخواهید سوار این سرسره بشوید باید در صف های طولانی بایستید اما خوب باید بدانید که ارزشش را دارد و معنای واقعی سقوط آزاد را تجربه خواهید کرد. تنها افراد بالای ۱٫۱ متر و با وزنی کمتر از ۱۳۶٫۴ کیلوگرم حق استفاده از سرسره را دارند.

برج سورج | Burj Surjیکی از جالب ترین وسایل بازی و تفریحی که در پارک آبی وایلد وادی در دبی قرار دارد برج سورج است. این سرسره را زمانی که سوار می شوید بارها و بارها می چرخید و در نهایت به داخل یک استخر بزرگ پرتاب می شوید. برای تفریح در این سرسره می توانید دو نفری سوار بر تیوپ شوید و یا همراه با دوستان تان جمعی ۵ نفره تشکیل دهید و خودتان را وارد این چالش آبی کنید.

مستر بلسترز | Master Blastersیک ترن پر پیچ و خم که آدرنالین خون شما را در بالاترین سطح ممکن می برد. از این وسیله بازی کودکان تنها در صورتی که والدین آن ها همراهشان است می توانند استفاده کنند. حداکثر وزن برای تیوپ یک نفره ۱۲۰ کیلوگرم و تیوپ دونفره ۱۸۰ کیلوگرم است.

تنتروم اَلی | Tantrum Alleyهیجان انگیزترین بخش پارک آبی وایلد وادی در دبی تنتروم الی است. این وسیله ی بازی ظرفیت ۲ تا ۴ نفر دارد و می توانید لذت و هیجان را با دوستانتان تقسیم کنید. در این سرسره دو بخش بزرگ و پرشیب و ۳ گرداب هیجان انگیز را پشت سر می گذارید و در نهایت به درون استخر پرتاب می شوید.

قایق و دریاچه یوها | Juha’s dhow and lagoonبخش خانوادگی پارک آبی وایلد وادی در دبی همین قایق و دریاچه یوها است. در یوها بیش از ۱۰۰ بازی مختلف به چشم می خورد که از آن جمله ۵ سرسره، تفنگ های آب‌پاش، دوش های آبپاش و استخرهای کودک هستند و والدین هم اجازه دارند در کنار کودکان شان تفریح کنند.

  معرفی مشهورترین جاهای دیدنی امارت متحده عربی

سفر یوها | Juha’s journey: رودخانه آرام یکی از قسمت های لذت بخش در پارک آبی وایلد وادی در دبی است که حدودا ۳۶۰ متر طول دارد و آب با شدت کمی در آن جریان دارد. کودکان برای استفاده از این بخش باید همراه والدین خود باشند. افرادی که شنا بلد نیستند بهتر است که از جلیقه نجات استفاده کنند.

رودخانه خروشان | Action River: در این بخش یک جریان آب ۱۰۰۰۰۰ لیتری در انتظار شما است، پس حسابی حواستان را باید جمع کنید و نهایت لذت را ببرید. این رودخانه عمق کمی دارد؛ اما اگر خوب قوانین شنا را نمی دانید پیشنهاد می کنیم جلیقه نجات بپوشید.

موج سواری | Wipeout and Riptideافرادی که می خواهند موج سواری انجام دهند باید حداقل ۱٫۵ متر قد داشته باشند، بنابراین این بازی برای کودکان و افراد زیر این قد ممنوع است.

استخر موج | Wave pool: تمام افراد با هر سنی می توانند برای تفریح و آب بازی به درون استخر موج بروند، البته کودکان لازم است همراه والدین خود باشند و کسانی که شنا نمی دانند، لازم است جلیقه نجات داشته باشند.

تجربه‌ای به یاد ماندنی در پارک آبی وایلد وادی دبی

امکانات پارک آبی وایلد وادی

مثل هر پارک آبی دیگری، سال رختکن ویژه آقایان و بانوان به‌طور جداگانه وجود دارد. اگر قصد کردید جایی بنشینید و استراحت کنید و لذت ببرید یک کابین وی آی پی ۸ نفره، به ساحل رؤیایی جمیرا به همراه حوله و چتر و آفتاب‌گیر وجود دارد. به‌علاوه شما می‌توانید با پولی که دادید به ساحل جمیرا هم قدم بگذارید.

اینجا بر اساس مقررات جهانی ساخت و ساز مکان‌های عمومی، به راهنما برای افراد دچار معلولیت مجهز است و مسیرهایی برای حرکت آن‌ها در نظر گرفته شده است. اگر به دنبال خرید سوغات هستید، در اینجا هم می‌توانید سوغاتی پیدا کنید. لوازم و سوغات موردنیاز در فروشگاهی درون پارک آبی به فروش می‌رسد.

  پاراسل مهیج دبی را چگونه تجربه کنیم؟

تجربه‌ای به یاد ماندنی در پارک آبی وایلد وادی دبی

در بخش‌های آفتاب‌گیری قسمت‌های خصوصی‌تری هم وجود دارد که می‌توانید برای آفتاب گرفتن این جاها را انتخاب کنید. در این مجموعه سه رستوران و دو بوفه با بهترین پذیرایی و خدمات و تنوع، همیشه می‌توانند از شما میزبانی کنند.

هشدارها و قوانین ورود به پارک آبی وایلد وادی دبی:

اگر در هنگام استفاده از وسایل تفریحی پارک  دچار آسیب شدید یا از بدنتان خون جاری شد نترسید و هول نشوید در پارک اورژانس و دکتر وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.حداکثر وزن مجاز برای افراد  ۱۳۶٫۴ کیلوگرم است.

کودکان زیر ۱۳ سال بدون والدین اجازهٔ ورود ندارند و از کودکان زیر ۲ سال هزینه بلیت گرفته نمی‌شود.

همراه داشتن گوشی موبایل و دوربین به پارک بلامانع است.

از دویدن در پارک خودداری کنید.

حتماً دستهٔ تیوپ‌ها را سفت بگیرید.

لباس شنا باید بدون زیپ، فلز و دکمه‌های آزاد دهنده باشند.

استخرها ازآنچه که فکر می‌کنید عمیق‌تر هستند همیشه به عمق آب پیش از شنا توجه کنید.

ورود غذا و نوشیدنی یا اشیای شیشه‌ای به وسایل بازی ممنوع است.

همراه داشتن عینک آفتابی در حین شنا و استفاده از وسایل بازی و تفریح پارک مجاز نیست.

بانوان مسلمان می‌توانند با مایوی اسلامی وارد پارک شوند و یا مایوهای اسلامی را از فروشگاه مستقر در پارک تهیه کنید.

تجربه‌ای به یاد ماندنی در پارک آبی وایلد وادی دبی

دسترسی به پارک آبی وایلد وادی در دبی

به منظور دسترسی به این پارک می توانید از تورهای گردشگری، وسایل حمل و نقل شخصی یا عمومی استفاده کنید.

ساعت کاری پارک آبی در تابستان:

یک شنبه تا پنجشنبه: ۱۰:۰۰ – ۱۹:۰۰
جمعه ها: ۱۰:۰۰ – ۲۲:۰۰
شنبه ها: ۱۰:۰۰ – ۲۰:۰۰

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، منطقه جمیرا، ناحیه جمیرا ۲، خیابان جمیرا، رو به روی برج العرب، پارک آبی وایلد وادی

منبع : eligasht،safarzon
نویسنده

یک نظر بنویسید