نتیجه تصویری برای پیست اسکی خوشاکو ارومیه

پیست اسکی خوشاکو از جاذبه های دیدنی شهر ارومیه

پیست اسکی «خوشاکو» یکی از جاذبه های دیدنی شهر ارومیه و استان آذربایجان غربی است که در ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه در جوار روستایی خوش آب و هوا به همین نام قرار گرفته است و تنها پیست استان آذربایجان غربی به شمار می‌رود. این پیست یکی از کانون‌های مهم ورزش‌های زمستانی در شمال غرب کشور محسوب می‌شود.

پیست اسکی خوشاکو از جاذبه های دیدنی شهر ارومیه

این منطقه به دلیل برخورداری از کوه‌های با شیب مناسب، چشم‌انداز زیبا و البته برخی تجهیزات ابتدایی ورزش‌های زمستانی، موقعیت ویژه‌ای نزد علاقه‌مندان ورزش اسکی و فعالیت‌های ورزشی زمستانی دارد.

هر سال با شروع سرما این منطقه بارش برف زیادی دارد و پیست خوشاکو با با امکانات مناسبش گردشگران زیادی را از سراسر ایران و جهان به سمت خود جذب می کند. اسکی بدون شک یکی از پرطرفدارترین ماجراجویی های زمستانه است و علاقمندان زیادی دارد. پیست خوشاکو از قطب های ماجراجویی در شمال غربی ایران است و دارای امکانات بلقوه ای است که البته به دلیل کمبود زیرساخت ها هنوز بالفعل نشده اند.

این پیست ۵۰ هزار متر مربع مساحت دارد و با داشتن پوشش گیاهی خوب حتی در فصل تابستان می تواند به پیست اسکی روی چمن تبدیل شود. پیست اسکی خوشاکو در جایی خوب و خوش آب و هوا قرار گرفته و همین موقعیت مکانی ویژه، اینجا را به یکی از جاذبه های گردشگری ارومیه هم تبدیل کرده و طبیعت دوستان زیادی برای لذت بردن از چشم اندازهای طبیعی و مناظر زیبا راهی این منطقه می شوند.

پیست اسکی خوشاکو از جاذبه های دیدنی شهر ارومیه

مسیر رسیدن به این پیست اسکی آسفالته است و می توانید به راحتی با ماشین شخصی خودتان را به این محل برسانید. زمان استفاده از این پیست روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۶ است و می توانید در آن وسایل و تجهیزات اسکی را با قیمت مناسبی تهیه کنید. پیست اسکی خوشاکو موقعیت خاصی دارد ولی مدت هاست که مورد بی توجهی قرار گرفته در صورتی که ساخت هتل و ایجاد امکاناتی برای اسکان اسکی بازان می تواند رونق این منطقه را بیشتر کند. البته این منطقه هتلی با قدمت ۲۵ سال دارد که به دلیل فرسوده شدن نمی تواند جوابگوی نیازها باشد.

در این پیست علاقمندان به ورزش های کوهستانی، جمعه های شاد و مفرحی را می گذرانند و در آن ماجراجویان زیادی را می بینید که خود را به این پیست رسانده اند تا از روزهای پربرف نهایت استفاده را بکنند و زمستانی خاطره انگیز داشته باشند. در اینجا عده ای در گوشه ای برف بازی می کنند و محیطی پرهیاهو و مفرح را ایجاد کرده اند. بدون شک رفتن به پیست های اسکی می تواند یکی از به یادماندنی ترین سفرهای زندگی شما باشد پس منتظر بمانید تا فصل سرما از راه برسد و ماجراجویی های مخصوص این فصل را امتحان کنید.

ایجاد این پیست در منطقه کوهستانی خوشاکو می تواند باعث  پیشرفت و آبادانی روستای خوشاکو شود. اسکی و سرخوردن بر روی دامنه های برفی، هیجان انگیز و مفرح است و در سراسر ایران پیست های اسکی زیادی هست که می توانند زمستانی متفاوت را برایتان رقم بزنند.

در منطقه شمال غربی ایران به غیر از پیست اسکی خوشاکو، دو پیست اسکی دیگر هم وجود دارد: پیست اسکی سهند در آذربایجان شرقی و پیست اسکی آلوارس در اردبیل.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما