کوهستان تیانزی یکی از مناظر رویایی است که نظیرش را هیچ جای دیگر کره زمین نمی‌توانید پیدا کنید. این کوهستان در شمال غربی منطقه زیبا و رویایی ولینگ یانگ استان هونان چین واقع گردیده است.

کوهستان تیانزی ، زیباترین و عجیب ترین کوهستان دنیا

جهان پر از شگفتی‌های طبیعی زیبا است که توانایی ضربان قلب شما و نفس کشیدن لحظه‌ای که به آن‌ها نگاه می‌کنید. یکی از این شگفتی‌های طبیعی، کوه‌های Tianzi واقع در پارک جنگل ملی Zhangjiajie در چین است. طبیعت کوهستانی Tianzi یکی از چهار مکان قابل توجه استان هونان در جنوب غربی چین است.

کوهستان تیانزی ، زیباترین و عجیب ترین کوهستان دنیا

تیانزی به معنی پسر آسمان است و نامش از شخصی گرفته شده که سال ها قبل به همراه گروهی در این محل انقلابی به پا کرد که همچنان آثار به جای مانده از آن در گوشه گوشه این کوهستان به چشم می خورند.

این کوهستان دارای اشکال عجیب و منحصر به فردی است. تیغه‌های بلند سنگی که در دل مه کوهستانی مناظری دلفریب و عجیب را به وجود میآورند که یادآور افسانه‌های خدایان در آیین‌های چینی است. آبشار‌ها و غار‌های زیبا و عجیب بر جذابیت‌های کوهستان تیانزی می‌افزاید و این منطقه را به یکی از ۱۰ منطقه برتر گردشگری کشور چین بدل کرده است. مناظر این کوهستان در هر چهار فصل سال دیدنی است و مخصوصا پس از بارندگی چشم نوازی خاصی را به ارمغان می‌آورد.

کوهستان تیانزی ، زیباترین و عجیب ترین کوهستان دنیا

گردشگران در این کوهستان می‌توانند با آیین‌ها و غذا‌های محلی این قسمت از چین آشنا شوند و از هوای پاک عجیب‌ترین کوهستان دنیا بهره بگیرند، وجود تله کابین در این کوهستان به گردشگران این شانس را می‌دهد تا به ارتفاع ۱۳۰۰ متری صعود کرده و جاذبه‌های دره‌های اطراف را از بالا ببینند.

  کی به گوانجو چین برویم؟ بهترین زمان سفر به گوانجو چه زمانی است؟

 در هر فصلی از سال که به این کوهستان بروید طبیعت، مناظری تماشایی و متفاوت را برایتان رو می کند کافیست یک بار بعد از بارندگی در اینجا باشید تا چشم انداز جادویی اینجا شما را برای همیشه عاشق کوهستان تیانزی کند. اینجا فقط جایی برای طبیعت گردی و لذت بردن از مناظر و هوای کوهستان نیست می توانید در آن با آداب و رسوم چینی ها آشنا شوید و غذاهای خوشمزه محلی را امتحان کنید. اگر به دنبال فرصتی هستید تا از طبیعت آرامش بگیرید و به تعادل روحی برسید این کوهستان محلی عالی است و هر آنچه از طبیعت بخواهید را بهتان هدیه می دهد.

کوهستان تیانزی ، زیباترین و عجیب ترین کوهستان دنیا

مناظری از طبیعت بکر و تقریبا دست نخورده کوه‌های Tianzi یک منقطه باور نکردنی برای علاقمندان به طبیعت است. بازدید کنندگان از Tianzi با استفاده از تله کابین و آسانسور‌های شیشه‌ای که به ادعای مقامان پارک بلندترین و سریع‌ترین نوع آن در جهان است می‌توانند از بالا و از درون کابین به تماشای این همه زیبایی و جذابیت بنشینند.

بعد از اینکه مدتی را روی کوه گذراندید با تله کابین خود را به پایین برسانید تا مناظر جدید طبیعت این بار طوری دیگر غافلگیرتان کند. در پای کوه رودخانه ای خروشان را در مقابلتان می بینید، رودخانه ای که تماشای آن در حالی که صدای آرامش بخش آواز پرندگان را می شنوید حال و هوایتان را دگرگون می کند.

کوهستان تیانزی ، زیباترین و عجیب ترین کوهستان دنیا

اماکن دیدنی در اطراف Tianzi

درصورتیکه قصد اقامت چندروزه در این منطقه را داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم تمامی وقت و انرژی خود را صرف دیدن کوه‌های عجیب و زیبای اینجا نکنید، ما برای شما ۳ پیشنهاد جذاب و دیدنی داریم که از دیدنشان لذت خواهید برد.

  حمل و نقل در گوانجو چین ، چگونه در گوانجو تاکسی بگیریم ؟

دریاچه سنتی یا Baofeng

دریاچه Baofeng اغلب “دریاچه سنتی” نامیده می‌شود، دریاچه، که بازتاب دهنده سبزی کوه‌های اطراف در خود است به مانند آیینه‌ای بزرگ، مناظر زیبا و بدیعی را پیش چشمان شما خلق می‌نماید. آب‌های آرام این دریاچه از محل بارش‌های آسمانی، چشمه‌های زیر زمینی و جریانات زیرزمینی تامین می‌گردد.
در اطراف این دریاچه می‌توان به معبد Baofeng اشاره داشت که رعایت سکوت و حفظ آرامش جزئی از قوانین بسیار محکم آنجا می‌باشد.

غار Huanglong

غار Huanglong یک غار تودرتو و هرآنچه از یک غار انتظار دارید می‌باشد. غار‌های این منطقه به دو دسته خشک و آبی تقسیم می‌گردند، در این منطقه غار‌های خشک به نام hangdong و shuidong غار‌های آبی نامیده می‌شوند.
هنگام بازدید از غار‌ها سایه‌های موجود در غار شمارا بار‌ها خیره و میخکوب خواهند کرد. در صورتیکه زمان زیادی برای بازدید ندارید، حتما از Maze دیدن نمایید، ماز بهترین منطقه در غار می‌باشد وجود تاج و تختی برای مار‌های بالدار که توسط ستون‌های متعدد سنگی و استالاگمیت‌ها محصور شده است حس افسانه گونه‌ای به این قسمت از غار داده است.

کوهستان تیانزی ، زیباترین و عجیب ترین کوهستان دنیا

خانه‌های روی آب Diaojiaolou

Diaojiaolou نام مکانی است آرام که ساکنین محلی روی آن گذارده اند. خانه‌های که برروی ستون‌های چوبی و روی آب بنا گردیده است. ساکنین محلی با ساختن این خانه‌ها خود را از خطرات طبیعی و حیوانات خطرناک محافظت می‌کنند. اقامت در این خانه‌های چوبی با استشمام بوی چوب و حس نسیم روح نواز و تماشای چشم انداز‌های زیبا تجربه‌ای متفاوت برای شما رقم خواهد زد.
این فرصتی را برای دیدار در نظر بگیرید و یک یا دو شب دیگر بمانید. ارزش عطر و طعم چوب معطر و دانش جالب را به عنوان شما برای حل و فصل در یک استراحت شبانه مناسب و معقول.

  غار رید فلوت ، غاری شگفت انگیز و رنگارنگ در چین

کوهستان تیانزی ، زیباترین و عجیب ترین کوهستان دنیا
این سه جاذبه به علاوه کوه‌های تیانزی، به شما این امکان را می‌دهد حافظه دوربین و گوشی همراهتان را با ثبت تصاویر از مناظر زیبا پر نمایید.

منبع : eligasht،kooleposhty
نویسنده

یک نظر بنویسید