یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری کشور برزیل، آبشار ایگواسو است. آبشار ایگواسو به شکل نعلی بوده و در مرز بین برزیل و آرژانتین قرار دارد ، آبشار ایگواسو با طول 2.7 کیلومتر توسط فردی اسپانیایی در سال 1541 به نام آلوار نونز کابزا د واکا کشف شد. این آبشار به دو قسمت کاملا مجزا تقسیم شده است که هر کدام از آن ها از صد ها بخش دیگر تشکیل شده اند.جالب است بدانید که آبشار ایگواسو سه برابر بزرگ تر از آبشار نیاگارا و همچنین از آبشار ویکتوریا در آفرقا هم بزرگ تر می باشد.

آبشار ایگواسو ، از مشهورترین جاذبه های گردشگری کشور برزیل

در فصل پر باران حجم آبشار ایگواسو  به 12.750 متر مکعب بر ثانیه می رسد و همچنین در قسمت پایین ترین قسمت دره جمع آوری و به رود پارانا می ریزد ، شایان ذکر است که تنها 20% آبشار ایگواسو در برزیل و مابقی آن در آرژانتین و در شهر فوز دو لوآچو  واقع شده است.

آبشار ایگواسو ، از مشهورترین جاذبه های گردشگری کشور برزیل

قسمت برزیلی این آبشار در پارک ملی به همین نام و قسمت آرژانتینی آن در پارک ملی به نام ایگوازو قرار گرفته است که در همین پارک های ملی انواع با ارزشی از گیاهان و حیواناتی نظیر ارکیده ، پگونیا ، انواع پرندگان رنگی و پروانه های زیبا زندگی می کنند.پارک ایگواسو در سال 2011 به عنوان یکی از هفت عجایب طبیعی جهان شناخته و همچنین در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

مسیر دسترسی به آبشار ایگواسو 

برای دسترسی به این آبشار باید به اول به شهر فوز دو لو آچو در برزیل بروید، برای رسیدن به این شهر می توانید از شهر ریو سوار هواپیما شوید و خودتان را به فوز دو لو آچو برسانید. از آنجا اتوبوس هایی وجود دارد که هر ۲۰ دقیقه یک بار به سمت این آبشار حرکت می کنند و بسیار هم ارزان است. البته ورود به آبشار ایگواسو به برزیل اصلا ارزان نیست اما مطمئنا ارزش هزینه کردن را دارد.

  آبشار نره گر روستای اسبو خلخال-کلور

آبشار ایگواسو ، از مشهورترین جاذبه های گردشگری کشور برزیل

در سفر به آبشار ایگواسو در برزیل این نکات را به خاطر داشته باشید:

آبشار ایگواسو در برزیل جز مناطق حفاظت شده محسوب می شوند.

به هیچ وجه نباید به پرنده ها و حیواناتی که در مسیرهای نزدیک به این آبشار زندگی می کنند، غذا بدهید.

حتما لباس و کفش مناسب بپوشید و البته که به دلیل گرمسیری بودن منطقه، خودتان را برای باران های شدید آماده کنید.

از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعداز ظهر، می توانید از این آبشارها دیدن کنید.

توریست ها موقع ورود به این پارک، حتما باید ویزایشان را همراهشان داشته باشند پس ویزایتان را فراموش نکنید.

در کنار این آبشارهای قدرتمند و خروشان، مسیرهای ویژه ای برای پیاده روی ساخته شده است که برای بازدید کنندگان این فرصت را فراهم می کند تا از نزدیک زیبایی طبیعی و قدرت این آبشارها را ببینند.

ابن آبشار به اندازه ای دیدنی و جذاب هستند که از آن به عنوان پس زمینه ی تعدادی از مشهورترین فیلم های تاریخ سینما فیلمبرداری شده است، فیلم هایی مانند ایندیانا جونز و امپراطوری جمجمه ی کریستالی که در سال ۲۰۰۸ گرفته شده است، در کنار این آبشار بوده اند.

منبع : lahzeakhar،eligasht
نویسنده

یک نظر بنویسید