با انواع سوپ زمستانی در دنیا آشنا شوید

با انواع سوپ زمستانی در دنیا آشنا شوید

بی‌شک بین سوپ و زمستان رابطه تنگاتنگی وجود دارد. همانطور که می دانید گرمای حاصل از مصرف سوپ‌های داغ می‌تواند در روزهای سرد سال باعث گرم تر نگه داشتن ما شود. سوپ ها از آن دست از غذاهایی هستند که به آسانی تهیه می شوند. در ادامه این مطلب شما را با ۸ نوع سوپ های معروف دنیا آشنا می‌کنیم که می‌توانید با مصرف آن‌ها به جنگ روزهای سرد سال بروید و از مزایای بهداشتی آن‌ها برای بدن نهایت استفاده را ببرید. البته در کشورهای مختلف رشته سوپ‌ها با نام‌ها و کاربردهای مختلفی عرضه می‌شوند.

سوپ Tortellini

سوپ رشته‌ای Tortellini که در ایتالیا از محبوبیت خاصی برخوردار است با شکل‌های حلقه‌ای آن کاملا قابل تشخیص است. این رشته سوپ مانند ماکارانی در کشور ایتالیا با دستور العمل‌های متفاوتی تهیه می‌شود. گاهی این رشته سوپ می‌تواند با رشته فرنگی، زنجبیل و همچنین گوشت و پنیر و سس گوجه فرنگی درست شود. زادگاه سوپ رشته‌ای Tortellini در شهر بولونیا ایتالیا است که مردم این منطقه بیشتر از مرغ و یا گوشت گاو به عنوان ماده اصلی استفاده می‌کنند. شما می‌توانید رشته سوپ Tortellini را به صورت یخ زده خریداری کنید. البته بسیاری از رستوران‌های ایتالیا و بازارهای این کشور رشته سوپ Tortellini را به صورت تازه و گرم تهیه کنید. اضافه کردن گوجه فرنگی به این سوپ می‌تواند مزه آن را تحت تاثیر قرار دهد، این رشته سوپ را می‌توان در طعم‌های مختلف در اختیار مصرف کنندگان قرار داد.

با انواع سوپ زمستانی در دنیا آشنا شوید

 فرانسه، سوپ پیاز

سوپ پیاز یکی از مشهورترین انواع سوپ در جهان است و با این که طرز تهیه بسیار ساده ای دارد طعمی فوق العاده خوشمزه دارد. خاستگاه اصلی این سوپ به شهر پاریس و قرن ۱۸ برمی گردد و با استفاده از پیاز و آب گوشت تهیه می شود و روی آن هم مقادیر زیادی پنیر ریخته می شود و در آخر یک تکه نان تست برشته شده روی سوپ قرار می دهند و همراه با سوپ میل می کنند. سوپ پیاز بهترین انتخاب برای روزهای سرد سال در فرانسه و پاریس است.

با انواع سوپ زمستانی در دنیا آشنا شوید

سوپ فو

سوپ فو اغلب به عنوان یک غذای ملی در کشور ویتنام مورد استفاده قرار می‌گیرد. سوپ فو ویژه مردم ویتنام از رشته‌های فرنگی که معمولا از خمیر برنج دراین نواحی به همراه گوشت گاو با طعم‌های متفاوت تهیه می‌شود. در این سوپ معمولا از قارچ، نعناع، ریحان و لوبیا نیز استفاده می‌کنند. این سوپ را شما می‌توانید تقریبا در تمام رستوران‌های ویتنامی در ایالات متحده تهیه کنید. البته در کشور ویتنام این سوپ از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. برای پخت این سوپ کافی است؛ نودل‌هایی که با خمیر برنج تهیه می‌شوند و به شکل زبان گوساله که معمولا به صورت خشک هستند را خریداری کنید. همچنین شما می‌توانید از بابونه و دیگر ادویه‌جات معطر همچون؛ زنجبیل، میخک، دارچین و رازیانه نیز استفاده کنید. در این نوع سوپ شما می‌توانید از تکه‌های کوچک و صاف کوشت نیز استفاده کنید که در سوپ در حال جوشیدن به آرامی می‌پزد.

با انواع سوپ زمستانی در دنیا آشنا شوید

لهستان، سوپ ژورِک

یکی از محبوب ترین غذاها و انواع سوپ در لهستان سوپی به نام ژورک است که ترجمه می شود سوپ چاودار ترش. طرز تهیه این سوپ در هر منطقه از لهستان فرق دارد: به طور مثال در سیلسیا این سوپ با پوره سیب زمینی تهیه می شود و در منطقه پودلاسکی سوپ ژورک را با تخم مرغ آبپز سرو می کنند. مواد دیگر مثل سوسیس، بیکن و گوشت مرغ و … هم گاهی به این سوپ اضافه می شود. یکی از نکات جالب در مورد سوپ ژورک روش سرو آن است. داخل یک نان گرد و بزرگ را خالی می کنند و سوپ ژورک را داخلش می ریزن و به همین ترتیب سرو می کنند. نان کم کم نرم می شود و همزمان می توان آن را با سوپ میل کرد.

نتیجه تصویری برای سوپ ژورِک"

سوپ Thukpa

سوپ توکاپا در غرب به عنوان یک رشته سوپ تبتی شناخته شده است. با این حال، به همان اندازه در نپال، بوتان و شمال هند نیز محبوبیت خاصی دارد. عنصر مشترک بین این نوع سوپ با gnocchi ایتالیایی در نودل به کار رفته در آن است که با نام bhatsa معروف است. البته برای تهیه سوپ توکاپا می‌توان از انواع نودل‌ها بهره برد و طعم‌های مختلف آن‌ها آشنا شد. شما می‌توانید برای تهیه این نوع سوپ از انواع گوشت گوسفند یخ زده ویا تازه استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از برخی از گیاهان معطر و انواع قارچ‌های خوراکی طعم و مزه آن را تحت تاثیر قرار دهید. البته گیاه‌خواران می‌توانند به جای استفاده از گوشت در این نوع سوپ از قارچ استفاده کنند. در تبت این سوپ به طور سنتی در جشن‌های سال نو مورد استفاده اکثرا مردمان این نواحی قرار می‌گیرد. معمولا رستوران‌های تبت و نپال در منو غذایی خود thukpa دارند، اما کم و بیش در برخی از رستوران‌های هندی نیز این نوع سوپ یافت می‌شود.

با انواع سوپ زمستانی در دنیا آشنا شوید

 مکزیک، سوپ تورتیلا یا سوپ آزتکی

یکی از خوش طعم ترین و پرطرفدارترین انواع سوپ در مکزیک سوپ آزتکی است که گاهی سوپ تورتیلا هم نامیده می شود. همان طور که از اسم این سوپ مشخص است خاستگاهش به قوم آزتک در مکزیک برمی گردد. سوپ آزتکی بسیار مقوی و خوش طعم است و از مقادیر زیادی گوجه فرنگی و لوبیا تهیه می شود و در آخر هم تکه هایی از میوه آووکادو روی آن قرار می دهند. این سوپ یکی از خوشمزه ترین انواع سوپ برای فصول سرد سال است و از آن جا که همراه با نان تورتیلا سرو می شود سوپ تورتیلا هم نامیده می شود.

با انواع سوپ زمستانی در دنیا آشنا شوید

سوپ رشته‌ای ramen

شاید در نگاه اول سوپ‌ها غذاهای ارزانی باشند اما رشته سوپ ramen برا هر پیاله ۲۰ سنت آب می‌خورد. این سوپ که با نودل‌های تازه فرنگی تهیه می‌شود، مخصوص کشور ژاپن است. معمولا نودل‌های به کار رفته در این سوپ از نودل‌هایی است که با گندم تهیه می‌شود، رستوران‌هایی در توکیوی ژاپن وجود دارند که انواع مختلفی از آن را در اختیارتان قرار می‌دهند. معمولا مواد اصلی ramen از گوشت گاو، مرغ، میگو، ماهی، تخم مرغ، توفو، هشت پا، سبزی، جوانه لوبیا و بسیاری از چیزهای دیگر تهیه می‌شود. نودل‌های مخصوص تهیه ramen در بسیاری از سوپر مارکت‌های ژاپنی و آسیایی موجود است. مغازه‌های Ramen در غرب محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند، بنابراین شما برای تهیه و یا مصرف این نوع سوپ در غرب با مشکل زیادی روبه‌رو نمی‌شوید.

با انواع سوپ زمستانی در دنیا آشنا شوید

مجارستان، سوپ گولاش

خب به کشور مجارستان می رسیم و سوپ خوشمزه گولاش را به شما معرفی می کنیم. گولاش که گویاش هم نامیده می شود یکی از خوش طعم ترین انواع سوپ برای ماه های سرد سال است و از ترکیب گوشت و سبزیجات تهیه می شود و با فلفل پاپریکا و ادویه های مختلف هم مزه دار می شود. خاستگاه اصلی سوپ گولاش به قرون وسطی و پادشاهی مجارستان برمی گردد، اما امروزه این سوپ علاوه بر مجارستان در کشورهای اروپای مرکزی و شرق اروپا هم بسیار محبوب است و در پاییز و زمستان خورده می شود. سوپ گولاش یکی از غذاهای ملی مجارستان است و در سفر به این کشور در اکثر رستوران ها می توانید آن را امتحان کنید. حتی در سوپرمارکت ها هم کنسرو سوپ گولاش آماده به فروش می رسد.

با انواع سوپ زمستانی در دنیا آشنا شوید

آش رشته ایرانی

این نوع سوپ که به سوپ فارسی و در کشور ایران به آش رشته معروف است، برای تهیه آن از رشته آشی استفاده می‌شود. رشته‌های به کار رفته در آن رنگی سفید و شمایلی شبیه به ماکارانی دارند. برای درست کردن این سوپ شما به موادی همچون؛ انواع سبزیجات معطر و غیر معطر (تره، جعفری، گشنیز، شوید، اسفناج)، رشته آشی، لوبیا چیتی و کشک نیز نیاز دارید. البته موادی چون عدس، نخود، لوبیای سفید، آرد گندم، پیاز داغ، سیر داغ و نعناع داغ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع رشته سوپ مخصوص کسانی است که به گیاه‌خواری علاقه مند هستند؛ چرا که در آن از هیچ گونه گوشتی استفاده نمی‌شود. استفاده از کشک به عنوان یک محصول لبنی در این غذا ویژگی‌های منحصر به فردی به آن داده است. خوشبختانه مواد تشکیل دهنده این آش رشته به آسانی قابل تهیه کردن است. از این روی شما با تهیه مواد اولیه آن دچار مشکل نخواهید شد.

با انواع سوپ زمستانی در دنیا آشنا شوید

 یونان، سوپ آوگولمونو

یکی از خوشمزه ترین انواع سوپ زمستانی در کشور یونان تهیه می شود. سوپ آوگولمونو یکی از محبوب ترین انواع سوپ در این کشور است و به معنای «تخم مرغ و لیمو»، دو ماده اولیه و اصلی سوپ است. علاوه بر این، خامه، آب گوشت یا سبزیجات و مرغ را هم به سوپ اضافه می کنند و به این ترتیب سوپ خوشمزه آوگولمونو آماده می شود. این سوپ به دلیل ترکیباتی که دارد سوپی بسیار لذیذ، خوش طعم و مقوی برای روزهای سرد سال است. اگر به یونان سفر کردید پیشنهاد می کنیم این سوپ معروف و سبک را حتما در رستوران های این کشور امتحان کنید.

با انواع سوپ زمستانی در دنیا آشنا شوید

اسپانیا، سوپ کوسیدو مادریلینو

یکی از خوشمزه ترین انواع سوپ در اسپانیا، سوپی به نام کوسیدو مادریلینو است. خاستگاه اصلی این سوپ شهر مادرید است و عمدتا با نخود، گوشت و سبزیجات تهیه می شود و به ویژه در فصل زمستان مصرف می شود. برای تهیه این سوپ که یکی از غذاهای ملی اسپانیا محسوب می شود تمام مواد را در یک دیگ بزرگ می ریزند و برای ساعت ها روی حرارت ملایم می پزند و به ویژه در روزهای سرد سال مصرف می کنند. نخود را معمولا از شب قبل می پزند و بعد به سوپ اضافه می کنند و برای خوش طعم تر شدن آن گوشت نمک سود شده، گوشت تازه یا سوسیس هم به آن اضافه می کنند. این سوپ در تمام طول سال در رستوران های اسپانیا سرو می شود اما به ویژه در هوای سرد و زمستان محبوبیت بیشتری دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما