معرفی بهترین بازارهای کریسمس آلمان + تصاویر

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

بازار کریسمس و خرید در این تعطیلات، یکی از سنت‌های مرسوم و شگفت‌انگیز در این ایام است که در هر کجای دنیا دیده و مورد پسند واقع می‌شود. آلمان یکی از کشورهایی است که مراسم کریسمس را با شور و حرارت خاصی برگزار می کند. حال در این مقاله می‌خواهیم در مورد بهترین بازار‌های کریسمس در آلمان صحبت کنیم.

بازار کریسمس نورنبرگ

یکی از مشهورترین و باشکوه ترین بازارهای کریسمس آلمان در شهر نورنبرگ قرار دارد. این بازار یکی از قدیمی ترین و معروف ترین بازارهای سنتی در کشور آلمان است و هر ساله با شور و حرارت زیادی برگزار می شود. مورخان معتقدند که این بازار از اوایل قرن هفدهم شروع به کار کرده است و به این ترتیب یکی از قدیمی ترین بازارهای کریسمس هم به حساب می آید. این بازار در میدان مرکزی شهر نورنبرگ برگزار می شود و مردم از نقاط دور و نزدیک در این بازار شرکت می کنند. در خلال برگزاری بازار، جشن ها و برنامه های مفرح زیادی به مناسبت کریسمس و سال نو برگزار می شود که بسیار سرگرم کننده هستند. بازار کریسمس نورنبرگ از جشن ظهور در ۲ دسامبر آغاز می شود و تا جشن کریسمس در ۲۵ دسامبر ادامه دارد. اگر در این زمان به آلمان و شهر نورنبرگ سفر کردید حتما سری به این بازار هم بزنید و از حال و هوای کریسمسی و غذاهای خوشمزه سنتی و محل لذت ببرید.

معرفی بهترین بازارهای کریسمس آلمان + تصاویر

بازار کریسمس درسدن

اگر به دنبال بازاری قدیمی هستید، به بازاری که در شمال درسدن قرار دارد، سر بزنید. قدمت این بازار به سال 1434 باز می‌گردد که دارای بزرگ‌ترین هرم کریسمس نیز هست. همچنین در این بازار، بزرگ‌ترین کیک میوه‌ای سنتی آلمان با نام محلی اشتولن و وزن 4 تن، ارائه می‌شود.

معرفی بهترین بازارهای کریسمس آلمان + تصاویر

برلین، بازار کریسمس لوسیا

یکی دیگر از بازارهای کریسمس آلمان در پایتخت آلمان، یعنی شهر زیبای برلین برگزار می شود. البته در این شهر بازارهای کریسمس متعددی برگزار می شود، اما بدون شک مشهورترین آن ها بازار لوسیا است. تنوع فرهنگی، قومیتی و نژادی شهر برلین باعث تنوع بازارها هم شده و در هر گوشه از این شهر می توانید بازارهای متفاوتی را ببینید. بازار کریسمس لوسیا در بخش شرقی منطقه مسکونی پرنتسلاور برگ برگزار می شود و یکی از محبوب ترین بازارهای کریسمس آلمان در بین مردم محلی است. اگر به آلمان و شهر برلین سفر کردید حتما سری به این بازار هم بزنید. در بازار کریسمس لوسیا می توانید با رسم و رسوم و سنت های آلمانی برای جشن کریسمس آشنا شوید؛ آداب و رسومی که تحت تاثیر فرهنگ اسکاندیناوی قرار گرفته و تجربه ای بی نظیر از فرهنگ شمال اروپا را به شما ارائه می کنند.

معرفی بهترین بازارهای کریسمس آلمان + تصاویر

بازار کریسمس مونیخ

بازار کریسمس مونیخ، در مرکز شهر قدیمی marienplatz، برپا می‌شود. درخت کریسمس بزرگی را تزئین می‌کند و موسیقی در طول شبانه روز اجرا می‌شود. علاوه بر لذت بردن از برنامه‌های طراحی شده، می‌توانید صنایع دستی مانند کنده کاری بر روی چوب باواریا و کریستال‌های شیشه‌ای هم خریداری کنید.

معرفی بهترین بازارهای کریسمس آلمان + تصاویر

بازار کریسمس اشتوتگارت

اگر دوست دارید حال و هوایی سنت تر و قدیمی تر را در بازارهای کریسمس آلمان تجربه کنید به اشتوتگارت بروید. در این شهر ۵ میدان مهم شهر با نزدیک شدن کریسمس به بازارهای محلی تبدیل می شوند و مردم از نقاط دور و نزدیک برای شرکت در بزرگ ترین و طولانی ترین بازارهای کریسمس کشور به این شهر سفر می کنند. حتی برخی معتقدند که اشتوتگارت به خاطر بازارهای کریسمس و همین طور خیابان های سنگفرش و ساختمان های قدیمی و تاریخی اش به یک شهر کریسمسی زیبا و باشکوه تبدیل می شود.

معرفی بهترین بازارهای کریسمس آلمان + تصاویر

بازار کریسمس کلن

با وجود دارا بودن هفت بازار در سراسر مرکز شهر، احتمالا بزرگ‌ترین بازار کریسمس در آلمان محسوب می‌شود. بازار به طور مستقیم در مقابل کلیسای کلن، برجسته‌ترین اثر در کلن، قرار گرفته و یکی از بزرگ‌ترین درخت‌های کریسمس را دارا است.

معرفی بهترین بازارهای کریسمس آلمان + تصاویر

فرانکفورت، بازار رومربرگ

در چند هفته منتهی به جشن کریسمس، صدها غرفه چوبی در میادین تاریخی و قدیمی در نزدیکی رومربرگ فرانکفورت چیده می شوند تا یکی از بهترین بازارهای کریسمس آلمان را شکل بدهند. غرفه های چوبی و سنتی در تقابل با ساختمان های بلند و مدرن منطقه تجاری مالی شهر، تضاد جالب و زیبایی به وجود می آورند. این بازار یکی از قدیمی ترین بازارهای کریسمس در آلمان است و اولین بار در سال ۱۳۹۳ به این بازار اشاره شده است. با قدم زدن در این بازار محلی می توانید خوراکی ها و تنقلات و شیرینی های خوشمزه مخصوص کریسمس را نوش جان کنید و از فضای پرجنب و جوش و سرزنده بازار لذت ببرید. اگر به دنبال خرید سوغاتی هستید این بازار مکانی ایده آل است و عرفه های متعددی به فروش صنایع دستی، هنری و سوغاتی های آلمان و فرانکفورت مشغول هستند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید