بهترین دسر در استانبول ترکیه کجاست؟

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

در استانبول به عنوان شهری توریستی، بازار دسرهای متنوع و خوشمزه حسابی داغ است. در استانبول انواع دسرها از نوع کلاسیک ترکی مثل مزه ترکی تا دسرهای عالی بین المللی مورد علاقه همه را می توانید پیدا کنید. اینکه کدام دسر را در چه مکانی میتوانید پیدا کنید ممکن است کمی سخت باشد؛ خصوصا برای کسانی که بار اول از این شهر دیدن می کنند. با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از بهترین مکان ها و بهترین دسرهای سرو شده در آنها آشنا کنیم.

دسر و بستنی بولولو حسن اوستا Bolulu Hasan Usta 

شاخه های بسیاری از Bolulu Hasan Usta در استانبول وجود دارد و یکی از مشهورترین مغازه های دسر در ترکیه است. اگر میخواهید دسرها را مانند سیب زمینی (پودینگ برنج) rice pudding ، دسر خردل و kazandibi (پودینگ با شکل کارامل) را امتحان کنید، باید از Bolulu Hasan Usta در محله امینونو بازدید کنید.با توجه به طعم و مزه دسرها، قیمت دسرها بسیار متوسط است. علاوه بر این، ما حتی می توانیم بگوییم این یکی از ارزان ترین مغازه ها در شهر قدیمی بستنی در کنار دسر و بستنی بولولو حسن اوستا Bolulu Hasan Usta است.اگر از این فروشگاه بازدید میکنید، باید كازندیبی را امتحان كنید.

بهترین دسر در استانبول ترکیه کجاست؟

دسر میله-فیوله در شیرینی پزی پِلیت

شیرینی پزی پِلیت (Pelit Pastanesi) یکی از این فروشگاههای شیرینی پزی معروف استانبول است که از سال 1957 تا کنون دسرهای بسیار عالی درست می کند. البته دسر میله- فیوله (Mille-Feuille) یکی از برجسته ترین و شاید بهترین دسری باشد که می توانید از این فروشگاه تهیه کنید. این شیرینی فرانسوی از چند لایه شیرینی پفکی، با خامه در بین لایه های آن تهیه شده است که روی آن با پودر قند پوشانده می شود و بسیار هم خوشمزه است؛ خصوصا با چای ترکی!

بهترین دسر در استانبول ترکیه کجاست؟

تکسیم سوتیس Taksim Sutis 

تکسیم سوتیس Taksim Sutis یکی از مکان های محبوب دسر ترک در استانبول است باشد. شما همچنین باید در نظر داشته باشید که Taksim Sutis یکی از مکان هایی است که یکی از خوشمزه ترین کونفا  kunefah یک شیرینی معروف از منطقه Hatay، در استانبول را دارد. اگر میوه در داخل دسر دوست دارید ، شما قطعا باید سس دسر را نیز امتحان کنید.

بهترین دسر در استانبول ترکیه کجاست؟

دسر اِکلِیر در شیرینی پزی دیوان

شیرینی پزی دیوان (Divan Pastanesi) یکی دیگر از فروشگاههای شیرینی پزی برگزیده و درجه یک استانبول است که نه تنها کیک های عالی درست می کند بلکه دسرهای ترکی و خیلی از شیرینی های خوشمزه دیگر را نیز سرو می کند. اِکلِیر (Éclair) که یک شیرینی خامه ای بستنی دار خوشمزه است از دسرهای پر طرفدار و محبوب این شیرینی پزی است که با شکلات تلخ فراوان درست می شود.

بهترین دسر در استانبول ترکیه کجاست؟

دسر سرای محلبی جثه Saray Muhallebicisi 

دسر سرای محلبی جثه  Saray Muhallebicisi در استانبول یکی از بناهای تاریخی و در کنار بازار ادویه است. Saray Muhallebicisi یک مغازه عالی است تا از دیدن شهر قدیمی و از دسرهای بزرگ لذت ببرید. Saray Muhallebicisi در سال 1935 افتتاح شد و یکی از محبوب ترین مغازه های دسر در استانبول است. همچنین دارای شعبه ای در خیابان استقلال می باشد. این یکی از گزینه های خوب برای غذا خوردن و دسر در خیابان Istiklal میباشد. واقعا سخت است که تصمیم بگیرد چه چیزی در سارای محلبی جثه  Muhallebicisi برای غذا خوردن یا دسر انتخاب کنید هر دو از نظر مواد غذایی و دسر عالی هستند با این حال، دسرهای ساخته شده از شربت و شکلات شکلات نیز در سرای محل بیکیسی  خوشمزه است.

بهترین دسر در استانبول ترکیه کجاست؟

دسر موهالبی در شیرینی پزی گورمه

گورمه (Göreme) از دیگر شیرینی سراهای برتر استانبول است که دسر های خوشمزه ای سرو می کند. دسر مخصوص گورمه یک پودینگ ضخیم با طعم مصطکی (صمغ بدست آمده از درخت کندر) است که معمولا با دارچین تزئین شده و به صورت سرد سرو می شود؛ نام این دسر موهالبی (Muhallebi) آن است.  این محل یکی از بهترین جاها برای امتحان دسرهایی است که با شیر درست می شوند و پودینگ ضخیم با کمی کارامل سوخته روی آن می ریزند.

بهترین دسر در استانبول ترکیه کجاست؟

شیرینی پزی دیوان پاستانزی Divan Pastanesi 

یکی از بهترین رستوران های استانبول است و یک مکان دنج و غنی را ارائه می دهد. با وجود عدم وجود شکلات و ولی کیکهای Divan Pastanesi نیز خوشمزه هستند.اگر چه شما طرفداران کیک های شیرین نیستید باشید، باید از Divan Patisserie دیدن کنید. این به این دلیل است که شما قطعا یک دسر خوش طعم را در این مغازه خواهید یافت. علاوه بر این دسرهای تند و حرفه ای در Divan Pastanesi نیز ارزش تلاش دارند.

دسر پروفیترال در شیرینی پزی نظر

نظر (Nazar) یک شرینی فروشی کوچک است که شاید در نگاه اول اصلا به چشم نیاید ولی وقتی وارد آن می شوید با دیدن شیرینی ها و دسرهای رنگارنگ و متنوع آن شگفت زده می شوید. این شیرینی فروشی کوچک یکی دیگر از مغازه های منتخب استانبول است که پروفیترول های معروف و پرطرفداری سرو می کند. پروفیترول (Profiterol)، شیرینی های توپی و گرد مانندی است که داخلش با خامه و روی آن با سس شکلات پوشانده شده است و بسیار خوشمزه است.

بهترین دسر در استانبول ترکیه کجاست؟

آسومن Asuman

آسومن  برای دسرهای منحصر به فرد آن شناخته شده است و از زمان اولین بار در یکی از نقاط مشهور در Moda بوده است. نام فروشگاه از یک دسر معروف به نام “Asuman” می آید. بدترین چیز در مورد Asuman این است که تقریبا هر روز در اینجا یک صف وجود دارد. بنابراین، به جز ساعات اولیه، این مکان بسیار شلوغ است. با این حال، شما باید قطعا آن را برای دسر خوشمزه امتحان کنید. از سوی دیگر، این واقعا یک چیز بد نیست که در صف در اینجا صبر کنید، چون در فصل زمستان باشد، مغازه به کسانی که در صف انتظار میکشند صندلی میدهد می توان گفت که آسومن یکی از مکان های منحصر به فرد نه تنها برای دسرها است، بلکه همچنین نگرش صادقانه کارمندان است.

باقلوای خشک در شیرینی پزی بیلچه اوغلو

باقلوا یکی از معروفترین شیرین های استانبول است و در استانبول مکانهای زیادی برای خوردن باقلوا وجود دارد ولی همه آنها خوب نیستند. بیجه اوغلو (Bilgeoğl) یکی از بهترین شیرینی فروشی ها برای خرید باقلوا در استانبول است. باقلواهای بیلجه اوغلو از کیفیت بسیار عالی برخوردارند و این فروشگاه به شما این اطمینان را می دهد که باقلوای خشک خود را با مواد اولیه بسیار با کیفیتی مثل کره درجه یک، درست می کند.

بهترین دسر در استانبول ترکیه کجاست؟

آبنبات ترکی

آبنبات های ترکی بسیار متنوع اند؛ در استانبول هم سه نمونه از عالی ترین آبنبات های ترکی قدیمی ساخته می شوند. کافر ارول (واقع در قسمت آسیایی استانبول) یکی از معروف ترین فروشگاههای شیرینی و شکلات در استانبول می باشد که شیرینی های به شکل میوه و سبزیجات خوشمزه و مجموعه رنگارنگی از آبنبات های ترکی را با طعم گل سرخ، لیمو، نعناع، کنجد و خیلی از طعم های دیگر عرضه می کند. حاجی علی محدین بکیر ظاهرا خالق مزه های ترکی در دوران امپراطوری عثمانی می باشد و در مغازه نوستالژیک آنها در امین اغلو می توانید انواع آبنبات ها و شیرینی های اصیل ترکی مثل مزه ترکی، حلوا را پیدا کنید. یکی از شیرینی سراهای کمتر شناخته شده در استانبول  YIldIz şekerlemicisiÜç است که مزه ترکی وهمینطور آبنبات های ترکی و مرباهای خانگی خوبی عرضه می کند.

بهترین دسر در استانبول ترکیه کجاست؟

حلوای ایرمیک دوندارمالی در رستوران هانکار

حلوا یکی دیگر از دسرهای معروف ترکی می باشد و هانکار (Hünkar) یکی از بهترین رستوران های ترکیه است که حلوای ایرمیک (حلوای درست شده با سمولینا) بسیار عالی درست می کند. حلوای ایرمیک از دسرهای خوشمزه ای است که با آرد تهیه می شود و داخل آن با یک قاشق بستی پر شده است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید