سامویی پس از جزاير پوكت و چانگ سومين جزيره ی بزرگ تايلند و یکی از جزاير زيبای جهان محسوب می گردد. اين جزيره از نظر منابع طبيعی غنی بوده و پر از سواحل شنی سفيد، تپه های مرجانی و درختان نارگيل است. سامويی را بيش از شصت جزيره ديگر احاطه كرده اند كه بعضی از آنها بسيار كوچك و برخی ديگر نظير جزيره تائو، بزرگ هستند. قسمت مركزي جزيره سامویی، جنگلی كوهستانی و غير مسكونی است. در این مطلب سعی شده است تعدادی از جاذبه های گردشگری و برتر سامویی معرفی گردد.

با 10 جاذبه برتر در سامویی آشنا شوید

درباره سامویی

جزیره سامویی (Samui) با مساحت حدودا 230 كيلومتر مربع، در 700 كيلومتری جنوب بانكوك و در استان سوراتانی در خليج تايلند واقع شده است.  سامویی قدمتی حدود 1500 سال دارد و ايتدا در حدود پانزده قرن پيش، ماهی گيران شبه جزيره مالايا و جنوب چين به اين جزيره آمدند. سامویی پس از جزاير پوكت و چانگ سومين جزيره بزرگ تايلند و یکی از جزاير زيبای جهان محسوب می گردد. اين جزيره از نظر منابع طبيعی غنی بوده و پر از سواحل شنی سفيد، تپه های مرجانی و درختان نارگيل است. سامويی را بيش از شصت جزيره ي ديگر احاطه كرده اند كه بعضی از آنها بسيار كوچك و برخی ديگر نظير جزيره تائو، بزرگ هستند. قسمت مركزی جزيره سامویی، جنگلی كوهستانی و غير مسكونی است. تجارت ماهی و نارگيل، مهم ترين منبع درآمد مردمان جزيره سامویی می باشد.

1. آبشار ناموآنگ  ساموئی

آبشار ناموآنگ یا به عبارتی همان آبشارهای ناموآنگ به دو آبشار مجزا تقسیم می شوند که آبشار اول در حدود 18 متر ارتفاع دارد و ارتفاع  آبشار دوم به 80 متر می رسد. آبشار ناموآنگ  زیباترین و جذاب ترین آبشار جزیره سامویی می باشد  و یکی از جذاب ترین  جاذبه های تفریحی برای گردشگرانی است که به این جزیره زیبا سفر می کنند. مسیر رسیدن  به آبشار اول دارای مقدار کمی شیب است  و مسیر آبشار دوم به دلیل ریزش آب آبشار به اطراف و همین طور بر روی تخته سنگ ها مقداری لغزنده است  و توصیه می شود گردشگران کفش مناسب به همراه داشته باشند. در ضمن امکان فیل سواری نیز، جهت رسیدن به هر دو آبشار برای گردشگران فراهم شده است و در مسیر آبشار،علاوه بر مناظر بسیار زیبا و چشم نوازی که دارد، نمایش هایی نیز از برخی حیوانات همانند میمون ها اجرا می شوند. در پایین هر دو آبشار استخرهای کوچکی نیز وجود دارند که در صورت شلوغ نبودن آن ها، می توانید لذتی وصف نشدنی  را با آب تنی کردن در پایین آبشار تجربه کنید.

  پوکت ، زیباترین جزیره تایلند را در 24 ساعت بگردیم

با 10 جاذبه برتر در سامویی آشنا شوید

2. صخره های پدربزرگ و مادربزرگ سامویی 

صخره های پدربزرگ و مادربزرگ هم که از زیبایی های سامویی است در شرق این جزیزه آماده استقبال از شما گردشگران است، به هر حال این صخره ها آرامش خاصی دارند و هر کس آن جا را تجربه کرده خاطرات خوبی با خود آورده است، این صخره از آنجا نام گرفت که زن و مردی برای ازدواج پسرشان اقدام نمودند و برای ترک شهر خود درگیر امواج شدند و بعد غرق شدند. صخره های پدربزرگ و مادربزرگ را حتما ببینید.

با 10 جاذبه برتر در سامویی آشنا شوید

3. خانه باستانی سامویی 

خانه باستانی سامویی یکی از قدیمی ترین و دیدنی ترین خانه های بجای مانده از تمدن تاریخی جنوب شرق آسیا است و بزرگترین آثار تاریخی سامویی محسوب میشود.

با 10 جاذبه برتر در سامویی آشنا شوید

4. پارک ملی دریایی آنگ تونگ سامویی

این پارک ملی از ۴۲ جزیره تشکیل شده که از جزیره سامویی به راحتی قابل مشاهده اند. این مجمع الجزایر از لحاظ جغرافیایی با سایر جزایر منطقه متفاوت است. فشار آب باعث شده که اشکال زیبایی در جزایر مختلف این پارک آبی به وجود بیاید و البته این جزایر، سواحل بسیار دیدنی و راحتی دارند. پارک ملی دریایی آنگ تونگ یک مشخصه مهم دیگر هم دارد و آن وجود حیوانات خاصی مثل میمون دم دراز آسیایی، سمور آبی، عقاب دریایی و حیوانات دیگر است. بهترین زمان برای رفتن به این پارک دریایی، اواخر ماه مارس تا اکتبر است.

با 10 جاذبه برتر در سامویی آشنا شوید

5. باغ های بهشت

این باغ ها بر روی ارتفاعات سامویی در کنار یک آبشار کوچک و پیکره های تراشیده شده از سنگ توسط هنرمندی به نام Nim Thongsuk واقع شده اند. این فرد در سن 77 سالگی در سال 1976 این باغ را بنا کرد. توصیه ایران دهکده این است که هنگام رفتن به باغ های بهشت نقشه همراه داشته باشید. تنها مسیر مناسب برای رسیدن به این باغ استفاده از جاده ای نظامی است که در آن باید به مامورین بگویید که مقصد شما باغ جادویی است. این مسیر آسفالت شده و قابل تردد با ماشین می باشد.

  شهر هیجان انگیز بانکوک

با 10 جاذبه برتر در سامویی آشنا شوید

6. باغ های پروانه

یکی از زیباترین مکان هایی که گردشگران جزیره سامویی را به سمت خود جذب می کند باغات پروانه می باشد که با دارا بودن بیش از 200 گونه پروانه تبدیل به بزرگترین باغ پروانه کشور تایلند شده است.

با 10 جاذبه برتر در سامویی آشنا شوید

7. نمایش میمون ها

یکی از جذابترین نمایش هایی که در جزیره سامویی اجرا می شود نمایشی منحصر به فرد و زیبا از میمون ها  می باشد. کار هایی که هر فردی را به خنده وا می دارد. نواختن گیتار و بازی بستکبال از جمله کارهایی است که انجام می دهند.

با 10 جاذبه برتر در سامویی آشنا شوید

8. مزرعه کروکودیل ها

بیش از صد حیوان مختلف از جمله کروکودیل سیامی، مارها و مارمولک ها و میمون ها در این مزرعه مشاهده می شوند. در هیجان انگیزترین نمایش در این مزرعه می توان افراد تعلیم دیده ای را مشاهده کرد که با جرات و اعتماد به نفس، سرشان را داخل دهان کروکودیل می برند و البته زنده می مانند.

با 10 جاذبه برتر در سامویی آشنا شوید

در این مزرعه در عین حال می توان گونه های مختلف حلزون و مار متعلق به مناطق جنوبی تایلند را مشاهده کرد.

منبع : lahzeakhari،irandehkadeh،eligasht
نویسنده

یک نظر بنویسید