جاذبه های دیدنی و زیبای شهر گویلین ، چین

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

در جنوب شرقی چین شهر زیبا و دیدنی گویلین قرار دارد که در این مقاله سعی داریم شما را با جاذبه‌های شهر گویلین آشنا کنیم تا با تور چین بتوانید به راحتی از این جاذبه‌ها لذت ببرید. اگر می‌خواهید به این شهر دسترسی پیدا کنید در ابتدا می‌بایست به استان گوانگ چی بروید که این استان جزء مقصدهای اصلی گردشکران می‌باشد. در اصل گویلین به معنای جنگل زیتون شیرین می‌باشد. این جنگل به دلیل توپوگرافی فرسایشی به وجود آمده، دارای منظره منحصر به فردی می‌باشد که هیچ‌گاه از تماشای آن خسته نخواهید شد.

تپه خرطوم فیل  |  Elephant Trunk Hill

تپه‌ای به نام خرطوم فیل نماد این شهر است و از مشهورترین کوه‌های منطقه به حساب می‌آید. این تپه در محل تلاقی دو رود “شکوفه‌های هلو” و”لی” قرار گرفته است. علت نام گذاری این کوه شکل آن می‌باشد که مانند خرطوم فیل بزرگی است که گویی دارد از رودخانه آب می‌نوشد. در این کوه غاری به نام ماه آبی وجود دارد که در میان خرطوم فیل و بدن آن است. اگر قصد برنامه‌ریزی تور چین و رفتن به این تپه را دارید، حتما درشب‌هایی که آسمان صافی دارد به این تپه بروید، چراکه منظره آن در شب بی نظیر است.

جاذبه های دیدنی و زیبای شهر گویلین ، چین

نمایش سانجی لیو |  Impression of Sanjie Liu

نمایش دیدنی سانجی لیو که یکی از بزرگترین اجراهای لنداسکیپ زنده در این شهر است. صحنه ی نمایش در نمای زیبایی از کوه ها و آب های گویلین چیده شده است و چشم اندازهای عجیب و غریبی نیز دارد. در این نمایش مجموعه ای فرهنگ های مختلف و عنر عالی چین قابل مشاهده است و همچنین ترکیبی از آهنگ های کلاسیک سانجی لیو، فرهنگ های مختلف اقوام، ماهی گیری و زندگی روستایی این شهر را منعکس خواهد کرد. اگر به این شهر سفر کردید حتما اجراهای سانجی لیو را بروید.

جاذبه های دیدنی و زیبای شهر گویلین ، چین

رودخانه لی

یکی از اصلی ترین جذبه هایی که در سفر به گویلین باید از آن دیدن فرمایید رودخانه لی است، در واقع بدون دیدن این جو نمی توانید بگویید که این شهر چینی را دیده اید. آب جیحون ی لی به معیار ای زلال است که می توانید از آنجایی که برپا ای تا اعماق جو را ببینید، به گونه ای که فكر پنداری در جلو آینه قرار غمگین اید. بسته به نقطه‌ای که شما ایستاده‌اید و آب و هوای آن روز، زیبایی متفاوتی از این رود خواهید دید. هر روز توریست‌ های اضافی در طول این نهر قدم می‌زنند و یا با کروز بر روی جو گشت می‌زنند. بازهم در حواشی جو «لی» می‌توانید یکی از بزرگ ‌ترین و زیباترین کارست ‌های جهان را ببینید. کارست معمولا به منطقه ای که از سنگ های آهنگی پر از توده و شکاف های ژرف مشكل شده باشد و غارهای نقب قرار دارد نیز گفته می شود.

جاذبه های دیدنی و زیبای شهر گویلین ، چین

خیابان غربی یانگشو |  Yangshuo West Street

در قسمت غربی شهر یانگو خیابانی وجود دارد که بافت آن به بیش از 1400 سال باز می‌گردد که از جذابیت‌های شهر به حساب می‌آید. این خیابان سرشار از خانه‌ها و ساختمان‌های روستایی است که حس خوبی را در گردشگران به وجود می‌آورد. انواع مغازه‌ها اعم از صنایع دستی، سوغاتی و … در این خیابان به چشم می‌خورد. علاوه بر آن رستوران‌ها و کافه‌های رنگارنگ آن زیبایی خاصی به خیابان بخشیده است. در این منطقه می‌توانید با زبان‌های خارجی و فرهنگ چینی آشنا شوید. اگر تور چین را برای سفر خود برگزینید می‌توانید از این منطقه زیبا لذت ببرید.

جاذبه های دیدنی و زیبای شهر گویلین ، چین

رودخانه یولونگ

از جذب های شهر گویلین در چین و دیگر جو معروفی که در این شهر وجود دارد رود یولونگ است که یکی از بزرگترین شاخه های منشعب از رود لی است و به تعبیر به آن «لی کوچک» می گویند. مناظر فطری كثرت در طول رود هستند که خودنمایی می کنند و بسیار پل های بااهمیت به یاد ماندنی اسمی در گوانشی در این منطقه دیدنی قرار دارند. در كنار این رودخانه می توانید دوچرخه ماشین کنید و از سرشت بی نظیر آن بهره ببرید.

جاذبه های دیدنی و زیبای شهر گویلین ، چین

دوچرخه سواری در یانگشو |  Cycling in Yangshuo

از محبوب ترین وسایل نقلیه ای که در چین بسیار رواج دارد و جهت کاهش آلودگی هوا مردم سعی می کنند که از آن استفاده کنند دوچرخه است. در شهر گویلین هم دوچرخه سواری یکی از جذاب ترین فعالیت ها به شمار می رود و راهی برای لذت بردن از سفر نیز به شمار می رود چرا که با گذر از بین جاده هایی با گل های وحشی و شالیزارهای برنجی که در اطراف این شهر وجود دارد زندگی مردم محلی این استان یانگشو را خواهید دید.

جاذبه های دیدنی و زیبای شهر گویلین ، چین

شالیزارهای پلکانی لانگجی |  Longji Terraced Field

قدمت این مزارع به بیش از 650 سال برمی‌گردد. اگر به ایالت Longsheng بروید متوجه نحوه قرارگیری این زمین‌ها می‌شود که به صورت مارپیچ و ردیف به ردیف روی هم از پایین تا بالای دامنه کوه پراکنده شده‌اند. این شالیزارها همانند زنجیره‌های بزرگ به چشم می‌خورد. این مکان زیبا در هر فصل نمایی جدید به خود می‌گیرد. مثلاً در فصل بهار آب در شالیزارها لبریز می‌شود و گویی زنجیری نقره‌ای از تپه آویزان است. در تابستان سبزی جوانه‌ها و در پاییز زردی آن‌ها مانند برنج‌هایی طلایی می‌باشند. در زمستان هم تپه با برف پوشیده می‌شود. درهر فصلی که با تور چین به این شالیزارها سفر کنید از منظره زیبای آن لذت خواهید برد.

جاذبه های دیدنی و زیبای شهر گویلین ، چین

غار نی فلوت

این غار در شهر گویلین یکی از زیباترین جاذبه های ذاتی است که به مرور زمان به وجود آمده است و با نورپردازی های پرنقش تزئین شده است. در این غار به دلیل رشد نوعی «نی» که می توان با آن ها فلوت هایی آهنگین ساخت و از همین رو به این غار نی فلوت می گویند. درون غار پر است از استالاکتیت‌ها، استالاگمیت‌ها و ستون‌های سنگی شگفت‌انگیز و خارق‌العاده! هر ساله مقیاس بی‌شماری از توریست‌های گویلین از این مکان دیدن می‌کنند.

جاذبه های دیدنی و زیبای شهر گویلین ، چین

پارک شانگری لا |  Shangri-la

یکی دیگر از جاذبه های شهر گویلین در چین پارک شانگری لا است، که در نزدیکی آن کوه، غار، پل، رودخانه و کلبه های زیادی وجود دارد تا در کنار هم بتوانند موقعیت خوبی را برای شما فراهم آوردند. در رودخانه ی این پارک می توانید با قایق های کروزی که در این رودخانه وجود دارد استفاده کنید و در طول رودخانه حرکت کنید تا زندگی کشاورزان را از نزدیک مشاهده نمایید. همچنین می‌توانید در بعضی از کارهای مزرعه که برای توریست‌ها برنامه‌ریزی شده‌اند شرکت کرده و با تجربه‌ی این کار تفریح کنید. در طول رودخانه ناحیه‌ی بزرگی از درختان هلو قرار دارند؛ سفر در بهار به این ناحیه باعث می‌شود احساس کنید که در بهشت وارد شده‌اید.

جاذبه های دیدنی و زیبای شهر گویلین ، چین

نودل‌ های برنج گویلین

یکی از لذت بخش ترین بخش‌های سفر خوراکی‌های آن است. با سفر به چین و شهر گویلین می‌توانید نودل‌های برنجی که زبان زد خاص و عام است را امتحان کنید. قدمت این نودل به بیش از 300 سال پیش بازمی‌گردد. این غذا طعم بسیار خوبی دارد و مردم گویلین بدون خوردن آن روزشان را سپری نمی‌کنند. تنها بخشی از جاذبه‌های گویلین در این مقاله گفته شد. بی شک با سفر به این شهر زیبا شاهد جاذبه‌های بیشتری نیز خواهید بود.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید