معرفی جاهای دیدنی راسکیله

معرفی جاهای دیدنی راسکیله

شهر راسکیله یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور دانمارک است. این شهر در میان مردم دانمارک به شهر پادشاهان و وایکینگ ها شهرت دارد. راسکیله شهریست که توسط وایکینگ ها ایجاد شده و در طی سالیان دراز محل زندگی پادشاهان این کشور بوده است. اگر قصد سفر به راسکیله را دارید در این مطلب با ما همراه باشید تا با جاذبه های راسکیله آشنا شوید.

کلیسای جامع راسکیله Roskilde Cathedral

یا با خودروی شخصی و یا با قطار می توانید به شهر راسکیله بروید. در این شهر اولین جاذبه ای که باید دید، کلیسای جامع راسکیله یا همان کلیسای سنت لوک (Cathedral of St. Luke) است. این مکان محل دفن شدن حدود ۴۰ پادشاه و ملکه دانمارکی است. این بنای باشکوه و منحصر به فرد قرون وسطایی که تاریخ بسیار طویلی دارد، در سال ۱۹۹۵ میلادی در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. پادشاهان وایکینگ ها از جمله هارولد بلوتوث (Harold Bluetooth) و پسرش سوین فورکبرید (Sweyn Forkbeard) که به فاتح انگلستان شهرت دارد هم در این مکان دفن شده اند.

معرفی جاهای دیدنی راسکیله

عملیات ساخت ساختمان امروزی کلیسا در دهه ۱۱۷۰ میلادی آغاز شد و به مدت یک قرن طول کشید! این کلیسا یکی از اولین نمونه های معماری گوتیک در اروپای شمالی است. کلیسای جامع راسکیله بنای اصلی این شهر و یکی از مهم ترین جاذبه های کشور دانمارک است.

موزه کشتی وایکینگ ها Viking Ship Museum

موزه کشتی وایکینگ ها در سواحل این شهر، یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری دانمارک است. این موزه که به تاریخ دریانوردی و ساخت کشتی در دوران قرون وسطا مربوط است، در سال ۱۹۶۹ افتتاح شد و تا کنون میلیون ها گردشگر را به شهر راسکیله دانمارک جذب کرده است. این موزه شامل ۸ ساختمان با عملکردهای کاملا متفاوت است. به عنوان مثال، در این مجموعه یک کارگاه کشتی سازی وجود دارد که گردشگران در آن با نحوه ساخت کشتی و قایق های چوبی آشنا می شوند. همچنین کودکان و بزرگسالان در این مرکز می توانند با نحوه زندگی وایکینگ ها و کسب و کار آن ها آشنا شوند.

معرفی جاهای دیدنی راسکیله

تالار شهر راسکیله  Roskilde Town Hall

در بازار اصلی شهر و در جنوب عمارت راسکیله در مرکز شهر، می توانید به تالار شهر که در سال ۱۸۸۰ توسط معمار معروف O. Momme طراحی شده، بروید. برج باشکوه این ساختمان که از سایر نقاط بنا قدیمی تر است در اصل بخشی از کلیسای سنت لورنس بوده که امروزه ویران شده است.

معرفی جاهای دیدنی راسکیله

عمارت سلطنتی (کاخ زرد) Royal Mansion (Yellow Palace)

کاخ راسکیله یک ساختمان زرد رنگ باشکوه است که بین سال های ۱۷۳۳ و ۱۷۳۶ ساخته شده و زمانی محل سکونت قائم مقام شهر بود. قوس آبسالون (The Absalon Arch) زمانی این کاخ را به کلیسای جامع شهر متصل می کرد. خانواده سلطنتی در زمان مراسم ها از طریق این قوس به کلیسا وارد می شدند. از سال ۱۸۳۵ تا ۱۸۴۸ مجلس مجمع الجزایر دانمارک که قانون اساسی این کشور را تصویب کرده است، در این مکان دایر بود. امروزه دو نمایشگاه در این مکان برپاست: یکی موزه هنرهای معاصر و دیگری بال کاخ.

در باغ این عمارت با شکوه، نمایشگاه ها، کنسرت ها و سایر رویدادهای فرهنگی – هنری شهر برگزار می شوند.

معرفی جاهای دیدنی راسکیله

فستیوال موسیقی راک راسکیله Roskilde Rock Festival

اگر از علاقه مندان به موسیقی هستید، حتما از قدیمی ترین و بزرگترین رویداد موسیقی راک اروپای شمالی که اولین بار در سال ۱۹۷۱ شروع شد، لذت خواهید برد. هر سال از اواخر ماه جون تا اوایل ماه جولای میلادی، این رویداد برگزار می شود. در ایام برگزای این جشنواره هنری، جمعیت شهر حدود ۲۰۰ برابر می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما