معرفی جزیره زیبای کولایپ در تایلند بهمراه تصاویر آن

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

تایلند مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا است. این کشور دارای جاذبه‌های توریستی فراوان از جمله جزایر زیبا است. یکی از این مقاصد، جزیره کولایپ (Ko Lipe) است. در این جزیره انواع غذاها، سرگرمی‌ها و مکان‌های دیدنی وجود دارد.

معرفی جزیره زیبای کولایپ در تایلند بهمراه تصاویر آن

کولایپ (Ko Lipe) در جنوب تایلند واقع شده است. محلی‌های مهربان هر‌روز برایتان غذای دریایی لذیذی می‌آورند. در اینجا جزایرِ زیبا و آب‌های گرم مناظر زیبایی را به وجود آورده است. همچنین این جزایر ارزان هستند. در سال‌های اخیر این جزیره توسعه یافته و آن حالت خواب‌آلود قبل را ندارد. با این حال نسبت به شهر‌های سنتی تایلند توسعه‌ی کمتری یافته است. علاوه بر این شما در این شهر نزدیک به پارک دریایی و ملی هستید؛ پارکی که دارای طبیعتی بکر و دست نخورده است.

اقامتگاه های جزیره کولایپ

از طرف دیگر گزینه های اقامتی مختلفی نیز در این جزیره وجود دارد. از خانه های ییلاقی بامبو گرفته تا هتل های چهار ستاره در دسترس می باشند. کولایپ بودجه ای محدود برای راه اندازی استراحتگاه ها داشته و تعداد محدودی اقامتگاه و هتل در رده متوسط را ارائه می نمایند. اغلب این اقامتگاه ها در ساحل طلوع، ساحل غروب و ساحل پاتایا واقع شده است. بیشترین اقامتگاه هایی که وجود داشته و در این جزیره مورد استفاده قرار می گیرند خانه های ییلاقی با بالکن های خصوصی و امکانات عمومی می باشد.

معرفی جزیره زیبای کولایپ در تایلند بهمراه تصاویر آن

در جزیره کولایپ چه کارهایی می توان انجام داد

کولایپ یک روستای کوچک گرمسیری می باشد که کلیشه های معمول را همراه با خود دارد. اما سواحل شن های سفید، آب های فیروزه ای رنگ، سواحلی با درختان نارگیل، جنگل های گرمسیری مرسوم و صخره های مرجانی رنگارنگ از جمله زیبایی های این جزیره می باشد. شما می توانید ۲۵ درصد از ماهی های گرمسیری جهان را در آب های این منطقه پیدا کنید. اگر بخواهیم به طور خلاصه بریتان تشریح کنیم، جاذبه اصلی این جزیره زیبایی های طبیعی آن می باشد. البته که می بایست به اثرات منفی توسعه سریع این جزیره نیز توجه نمایید. کولایپ نیاز دارد تا چندین مساله مانند دفع زباله و حفاظت از حیوانات را برطرف نماید تا بتواند به عنوان یک مقصد جذاب باقی بماند.

معرفی جزیره زیبای کولایپ در تایلند بهمراه تصاویر آن

از سواحل زیبا لذت ببرید

سه مورد از سواحل کولایپ جزء معروفترین آن ها می باشد. ساحل پاتایا طولانی ترین و محبوب ترین ساحل این جزیره با طولی به اندازه یک کیلومتر می باشد. در این ساحل شما می توانید طیف وسیعی از هتل ها، رستوران ها، یوتیک ها و کافه ها را مشاهده نمایید. ساحل طلوع خورشید که یک نوار طولانی به طول ۸۰۰ متر می باشد که سراسر آن را شن و ماسه های سفید پوشانده و در حشیه یک خلیج کم عمق واقع شده است. این ساحل در فصل های پاییز و زمستان بادهای موسمی را دریافت کرده و در فصل بهار و تابستان نسیمی ملایم در آن می وزد. در نزدیکی روستای چاولی همچنین یک بیمارستان و یک مدرسه و همچنین چند رستوران و مغازه وجود دارد. ساحل غروب آفتاب، یک ساحل کوچک به طول ۲۰۰ متر می باشد که در قسمت شمال جزیره واقع شده است. رستوران ها و خانه های ساخته شده از چوب بامبو احساس یک بومی محلی را به انسان می دهد.

معرفی جزیره زیبای کولایپ در تایلند بهمراه تصاویر آن

پیاده روی کنید

این جزیره‌ی زیبای بهشتی بهترین مکان برای پیاده‌روی است. ترکیب مناظر زیبای دریا و جنگل بسیار زیبا است و همچنین انواع گیاهان و حیوانات نیز در این منطقه دیده می‌شود.

نوشیدنی تهیه کنید

در چنین مکانی، دراز کشیدن برروی بانونج‌ها و لذت بردن از مناظر زیبا بسیار وسوسه‌انگیز است و اکثر مردم این را تجربه می کنند. همچنین می‌توانید از مغازه‌های جنگلی جک و کارما نوشیدنی مورد علاقه‌ی خود را تهیه کنید.

معرفی جزیره زیبای کولایپ در تایلند بهمراه تصاویر آن

خرید در جزیره کولایپ

خرید در جزیره کولایپ محدود می باشد. هرچند شما می توانید همه وسایلی که برای تعطیلات در ساحل نیاز دارید را تهیه نمایید اما همچنان هیچ مرکز خرید مدرنی در این منطقه وجود ندارد. فروشگاه های راحت و مینی مارکت ها در دسترس می باشند، بنابراین شما می توانید تنقلات، نوشیدنی هاف کرم بدن، باتری و چیزهای کوچک دیگر را که ممکن است در تعطیلات خود به آن ها نیاز داشته باشید خریداری کنید. همچنین شما می توانید صنایع دستی و جواهرات دست ساز را نیز در این جزیره خریداری نمایید.

معرفی جزیره زیبای کولایپ در تایلند بهمراه تصاویر آن

فعالیت های جزیره کولایپ

غواصی در سواحل به عنوان مهمترین فعالیت هایی شناخته می شود که می توانید در جزیره کولایپ تجربه کنید. بسیاری از مراکز شیرجه و غواصی در سواحل این جزیره وجود داشته که حتی اگر تاکنون تجربه غواصی را نداشته اید می توانید به راحتی آن را یاد گرفته و یک گواهینامه PADI Open Water را دریافت نمایید. این گواهینامه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید معجزات زیر آب در اطراف جزیره را مشاهده نمایید. راه بسیار ساده برای آن این است که شما از فروشگاه هایی که در امتداد ساحل هستند وسایل غواصی را اجاره کرده و خود را چند متر دورتر از ساحل به صخره های مرجانی برسانید. علاوه بر این قایقرانی در جزیره کولایپ نیز بخشی از تفریحات مهم می باشد. همچنین شما می توانید در سراسر جزیره به گشت و گذار پرداخته و با این پیاده روی که حدود یک ساعت زمان نیاز دارد بتوانید گیاهان سرسبز استوایی و حیوانات مختلف را مشاهده نمایید. پیاده روی در جزیره می تواند شما را به سوی یک ساحل کوچک نیز هدایت کند که با حضور در انجا احتمالا احساس رابینسون کروزو را خواهید داشت.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما