پاتایا با جاذبه‌های جذاب خود در قسمت شرقی خلیج تایلند قرار دارد و یکی از بزرگترین مراکز توریستی کشور تایلند محسوب می‌شود. در هر گوشه و کنار این شهر جایی برای شادی و خوش گذارنی وجود دارد. به هر طریقی که به پاتایا می‌روید، نباید دیدنی‌های این شهر زیبا را از قلم بی‌اندازید. یکی از جاذبه‌های جذاب و دیدنی پاتایا که می‌خواهیم در این مطلب آن را برای شما معرفی کنیم، دهکده زیبای فیل‌ها است.

دهکده فیل های پاتایا ، یکی از جذابترین جاذبه های شهر پاتایا

دهکده فیل‌های پاتایا مرکز برای نگهداری و توانبخشی فیل‌های از کار افتاده و یا آسیب دیده است. این پناهگاه در سال 1973 تاسیس شد. در حقیقت هدف اصلی این مکان ارائه خدماتی برای فیل‌هایی است که یا آسیب دیده‌اند و یا پیر و بازنشسته شده‌اند. این پناهگاه مکانی امن و فوق العاده برای فیل‌ها است و زندگی در دهکده فیل‌ها می‌تواند آرزوی هر فیلی باشد؛ چرا که این موجودات غول پیکر و دوست داشتنی می‌توانند بدون استرس و ترس از جانشان به راحتی با امکانات خوبی که در اختیار دارند در این دهکده اختصاصی زندگی آرامی داشته باشند.

تاریخچه دهکده فیل‌ها

خوان فایرات در سال 1973 دهکده فیل‌ها را با هدف حفاظت از این موجودات غول پیکر تاسیس کرد. او اطلاعات زیادی درمورد فیلها و تجربه 40 ساله در زمینه نگهداری از آنها دارد. او عاشق این حیوانات است و این احساس او به فیل‌ها باعث موفقیت کسب و کارش در دهکده فیلها شده است. خوان فایرات 30 فیل در دهکده زیبای خود دارد و 1000 کارمند به طور روزانه برای نگهداری از این فیل‌ها، برنامه ریزی نمایش آنها، آموزش فیلها و مدیریت 1000 بازدیدکننده و گردشگر در روز به طور مداوم تلاش می‌کنند. خوان فایرات مدیر  و موسس دهکده، نمایش فیل‌ها را خودش طراحی می‌کند. به گفته او به طور معمول روز فیل‌ها با حمام گرفتن آغاز می‌شود و اجرای نمایش فیل‌ها در این دهکده اصلا شبیه به آنچه که در سیرک‌ها اجرا می‌شود نیست. او احترام و ارزش زیادی برای فیل‌ها قائل است. او با تاسیس این دهکده یک جاذبه جذاب به دیگر جاذبه های پاتایا اضافه کرده است.

  مرکز خرید سیام پاراگون ، یکی از لوکس ترین مراکز خرید بانکوک

دهکده فیل های پاتایا ، یکی از جذابترین جاذبه های شهر پاتایا

فیل – نماد مقدس تایلند

فیل ها پستانداران بسیار باهوشی هستند که زندگی اجتماعی دارند. دانشمندان هنوز بر روی این پستاندار و توانایی های او در حال مطالعه و تحقیق هستند. در ادامه به شما اطلاعاتی خواندنی راجع به فیل ها می دهیم که اگر به دهکده فیل های پاتایا بروید، راهنمایان و پرورش دهندگان فیل ها به شما می گویند.

می دانستید که فیل ها بزرگ ترین مغز را در میان حیوانات روی زمین دارند! می دانستید که فیل ها هم مفهوم زمان را می فهمند. یعنی برای آن ها زمان گذشته، حال و آینده معلوم است.

می دانستید که اگر فیلی درون گله ای بمیرد، فیل ها برای او مراسم تدفین انجام می دهند، به این صورت که برای فیل متوفی سکوت می کنند و عزا می گیرند.

می دانستید که فیل ها زبان های مختلف آدمی را تشخیص می دهد.

یک فیل مادر، فرزند خود را به مدت ۲ سال حمل می کند. از زمان تولد بچه فیل تا ۳ الی ۴ سالگی فیل مادر مراقب فرزند خود هست تا اینکه فیل بالغ شود. در طول این مدت، فیل مادر بچه اش را با شیر خود تغذیه می کند. به محض این که فیل نوزاد از شیر مادر تغذیه شروع به تغذیه کرد، آن فیل، مسئول بزرگ شدن آن می شود. گه گداری مشاهده شده است که بچه فیلی مادر خود را از دست داده است و توسط فیل های ماده دیگر به فرزندخواندگی پذیرفته شده است.

معمولا یک مربی جوان و بچه فیل با یکدیگر رشد می کنند. زمانی که مربی به بچه فیلی شیر می دهد و فیل نیز این مربی را پذیرفت، مربی حکم مادر او را پیدا می کند. در نتیجه بچه فیل و مربی با یکدیگر بزرگ خواهند شد. در این صورت، مربی همانند یکی از اعضای نزدیک خانواده فیل جوان خواهد شد. یک جمله در میان مربیان دهکده فیل های پاتایا وجود دارد: یک مربی باید با یک فیل باشد.

  جزیره کوچک و زیبای کو سامت در تایلند

یک فیلبان حدود ۵ روز در ماه را با خانواده اش و ۲۵۶ روز از سال را با فیل خود وقت می گذراند. یک فیل زمانی که به سن ۱۴ سالگی برسد، کار اصلی خود را شروع می کند و در نهایت در سن ۶۰ سالگی بازنشسته می شود. یک فیل بالغ، وزنی حدود ۴۰۰۰ کیلوگرم دارد. هر روز ۳۰۰ کیلوگرم غذا می خورد. این تنها ۴ ساعت در روز در حالت ایستاده می خوابد که صدای خر خر بلندی را هم تولید می کند.

دهکده فیل های پاتایا ، یکی از جذابترین جاذبه های شهر پاتایا

تفریحات دهکده فیل‌ها در پاتایا

این دهکده با فیل‌های باهوش و بازیگوش خود، تفریحات و فعالیت‌های متنوعی را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. برخی از تفریحات و نمایش‌هایی که توسط فیل‌ها به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود را در ادامه توضیح خواهیم داد.

1- فیل‌های بازیگوش در حال بازی فوتبال – بله تعجب نکنید! از فیل‌ها خیلی کارهای متنوع زیادی بر می‌آید. فیل‌ها با هوش فراوان خود می‌توانند مهارت‌هایی که آموخته‌اند را به نمایش بگذارند و کارشان را به درستی انجام دهند.

2- رژه فیل‌ها- یکی دیگر از کارهای جالب فیل‌ها در این دهکده اختصاصی اجرای رژه با زره‌های جنگی باستانی و سنتی تایلندی است. این رژه خیلی جالب است و بدون شک شما را حیرت زده خواهد کرد.

3- آموزش فیل‌ها- وقتی به این دهکده می‌روید می‌توانید به قسمت آموزش فیلها بروید و ببینید که مربیان چگونه آنها را تربیت می‌کنند و مورد آموزش قرار می‌دهند.

4- نمایش فیل‌ها- در این نمایش جذاب و دیدنی، فیل‌ها مهارت‌های کاری و استعدادهای خود را به نمایش می‌گذارند.

5- سافاری – یکی دیگر از تفریحات جالب در این دهکده، سافاری، یا بهتر است بگویم فیل سواری است. فیل‌ها با مهربانی فراوان به بازدیدکنندگان سواری می‌دهند.

  پارک آبی بلک مونتین ، جاذبه تفریحی تایلند

6- گل بازی با فیل‌ها- همانطور که می‌دانید فیلها عاشق گل و گل بازی هستند. بازدیدکنندگانی که به دهکده فیلها در پاتایا می‌روند می‌توانند به همراه فیل‌ها گل بازی کنند و گل روی آنها بمالند. مطمئنا این کار فیلها را نیز خوشحال خواهد کرد.

دهکده فیل های پاتایا ، یکی از جذابترین جاذبه های شهر پاتایا

ساعات بازدید و مسیر دسترسی

ساعات بازدید از این دهکده همه روزه از ساعت 8:30 صبح شروع می‌شود و در ساعت 6 بعد از ظهر پایان میابد. معمولا ساعت 12 ظهر شلوغ‌ترین ساعت بازدید از دهکده فیل‌ها است؛ پس اگر شلوغی را دوست ندارید و به دنبال بازدیدی آرام از فیل‌ها هستید، بهتر است ساعت دیگری را برای بازدید انتخاب کنید. فراموش نکنید که شما برای بازدید کامل از این دهکده حداقل 3 ساعت زمان نیاز دارید. دهکده فیل‌ها در جنوب پاتایا در نزدیکی خیابان سوخومیت قرار دارد و شما می‌توانید با تاکسی به راحتی به این دهکده بروید.

منبع : eligasht،touryab.travel
نویسنده

یک نظر بنویسید