شهر هوشی مین مرکز تجارت و بزرگترین شهر ویتنام است و این مکان جایی است که با قدیم تضاد قابل توجه ای دارد. معابد در میان آسمان خراش ها و مغازه های طراح مشغول خدمت هستند، مردم محلی در حال بازی میله های بامبو را به رودخانه سایگون می اندازند و شهر در نقاط مختلف آن تقریبا اروپایی با معماری استعماری فرانسوی است و راه های گسترده پوشیده از درخت دارد. به جادوی فرهنگی شگفت انگیز، جذابیتهای گردشگری، از موزه های باقی مانده از جنگ و عروسک های سرگرم کننده آبی به بازارهای رنگارنگ اضافه شده است. نه چندان دور از شهر، تونل های معروف Cú Chi دیدنی های هوشی مین قابل مشاهده هستند و آبشارهای سرسبز و روستاهای کوچک دلتای رود مکونگ ، دیدی جذاب به زندگی روستایی را فراهم می نماید. با ما همراه باشید تا با ۱۰ دیدنی برتر این شهر آشنا شوید.

موزه یادگار جنگ

در این موزه، جنگ را از زاویه‌ی ویتنام ها ببینید. موزه یادگار جنگ، نشان دهنده‌ی حوادث متعددی است که در طول ۳۰ سال جنگ، بر این کشور سایه انداخته است. در این موزه از اسلحه های به کار رفته در جنگ گرفته، تا تانک ها و جنگنده های هوایی و حتی تاکتیک های به کار رفته توسط دو طرف درگیر در طول جنگ، به معرض نمایش گذاشته شده است.

شاید بازدید از این موزه و آثار جنگ چندان برایتان خوشایند نباشد، اما این موزه از بهترین جاهایی است که تصویری واقعی و بی‌طرفانه از تاریخ ویتنام به شما می‌دهد.

10 دیدنی برتر هوشی مین ، ویتنام

تئاتر عروسکی اژدهای طلایی آبی

تئاتر عروسکی اژدهای طلایی برای خانواده های با بچه ها جوان و هر کسی که از سرگرمی های سبک سنتی لذت میبرد، مناسب است. تاتر آبی در دهکده هایی در رودخانه دلتا شکل گرفته است و در ویتنام برای بیش از 1000 سال اجرا شده است. نمایش فریبنده 50 دقیقه ای پنجره ای را به فرهنگ کشور باز میکند. این در ویتنام ارائه شده است، اما قدرت شخصیت های عروسک، هر دو هم مردم و هم حیوانات، فراتر از موانع و اختلاف زبان است. موسیقی زنده تجربه را افزایش می دهد؛ نوازندگان با استعداد از ابزارهای سنتی مانند فلوت بامبو و ویولون های دو رشته ای استفاده می نمایند. تئاتر دارای تهویه مطبوع است، و اگر شما در ردیف جلو نشسته اید، برای برخی از اسپری های ملایم آماده باشید.

10 دیدنی برتر هوشی مین ، ویتنام

برج بیتِکسو‌ Bitexo

برج ۲۶۲ متری بیتکسو، بلندترین برج هو‌‌شی‌‌مین است که عرشه‌ی آن بهترین منظره شهر را مقابل چشمانتان قرار می‌دهد. این برج که دو بخش اداری و توریستی آن از هم جدا هستند، در زمان غروب و طلوع آفتاب، بهترین منظره شهر را دارد و می‌توانید از عرشه‌ی آن، نقاط مختلف شهر از جمله رودخانه‌ی سونگ سایگون را تماشا کنید.

  پل طلایی ویتنام ، پلی زیبا و باشکوه در تپه های بانا

10 دیدنی برتر هوشی مین ، ویتنام

کاخ اتحاد مجدد

بازدید از کاخ متحد، که بعدها به عنوان کاخ استقلال شناخته می گردد، بیشتر در خصوص رویدادهای تاریخی است که با هر شکوه و عظمتی در اینجا اتفاق می افتاد. در حقیقت، این سبک ساختمانی 1960 با اتاق های بزرگ و خیره نماینده و مبلمان تاریخی، به نظر می رسد از زمان 30 آوریل 1975،بسته شده است، زمانی که یک تانکر ارتش ویتنام شمالی به وسیله دروازه های آهنی سقوط کرد و منجر به سرانجام جنگ ویتنام شد. کاخ محلی برای مردم محلی این رویداد تاریخی را نشان می دهد و کشور را مجددا ادغام می نماید. کاخ در 44 هکتار از چمنزارها و باغات سرسبز واقع شده است و همچنین در سالهای دهه 60 میلادی، سایگون، شیوه زندگی سران دولتی ممتاز را ارائه می دهد. این ساختمان در محل کاخ نورودوم سابق که توسط جت های جنگنده در سال 1962 بمباران شد و در کوشش ناکام ترور نگو دین دیم، رئیس جمهور ویتنام جنوبی ساخته شد. ساختمان فعلی در سال 1966 و زمانی که ویتنام بین شمال و جنوب تقسیم شد، خانه و محل کار رئیس جمهور تکمیل شد. ویژگی های قابل توجه شامل محوطه زندگی رئیس جمهور، اتاق فرماندهی جنگ با نقشه های بزرگ و تجهیزات ارتباطی قدیمی و تونل های زیرزمینی پر پیچ و خم است. شما همچنین می توانید وسایل نقلیه نظامی را در خارج از کشور مشاهده کنید، از جمله جنگنده های جنگی که قصر نوردوم و تانک 843 را نابود کرد، که به وسیله دروازه کاخ در ماه شوم آوریل بیش از چهار دهه پیش، از بین رفت.

  جاذبه های گردشگری اروپا در اینستاگرام

10 دیدنی برتر هوشی مین ، ویتنام

کلیسای جامع نوتردام Notre Dame

این کلیسای زیبا از یادگار های دوران استعمار ویتنام است که توسط فرانسوی ها ساخته شد و از معدود کلیساهای کاتولیک بازمانده در این شهر است. این بنای زیبای نارنجی رنگ، طراحی داخلی ساده ای دارد؛ اما ویژگی قابل توجه آن، نقوش سه بعدی کاشی های کف آن است که به راهرو‌ها منتهی می شود.تصویر این کاشی ها نوعی توهم بصری در شما ایجاد می کند که موجب سه بعدی دیدن کف این بنا می‌شود.

10 دیدنی برتر هوشی مین ، ویتنام

بازار Ben Thanh و میدان سایگون

برای تماشاچیان، بازار داغ و مشتاقانه Ben Thanh توقف تقریبا اجباری است، حتی اگر فقط شاهد شلوغی بازار باشید. اصطبل ها با همه چیز از ظرافت های محلی، ماهی، گل ها و میوه های گرجهتی تا کفش، لباس، آبنبات رنگارنگ و سوغات پر شده است. بازارها نیز به جیب برها مشهورند، بنابراین مطمئن شوید که اشیاء بی نظیر و ارزشمند در جایی امن هستند تا راحت از دیدنی های هوشی مین بازدید کنید. پس از دیدن تمام محیط، به سمت میدان سایگون بروید، با یک قدم زدن در فاصله 3 دقیقه ای، برای تجربه کمی خرید با آب و هوای مطبوع آماده شوید. در اینجا، معاملات فوق العاده ای در خصوص همه چیز از لباس و کوله پشتی تا جواهرات و کفش را پیدا می کنید. چانه زدن در هر دو مکان رایج است.

10 دیدنی برتر هوشی مین ، ویتنام

 عبادتگاه امپراطور جِید Jade

این بنا که یکی از مهم ترین مکان های مذهبی هو‌شی‌مین است، نمونه ای عالی از معماری به شمار می‌آید.در این عبادتگاه زیبا، مجموعه ای از مذاهب مختلف با عبادتگاه های مخصوص به هر کدام وجود دارد که با رنگ های چشم نواز و مجسمه هایی تزیین شده است. اگر به آیین ها و معماری علاقه دارید، این عبادتگاه را حتما در لیست بازدید هایتان از شهر هو‌شی‌مین قرار بدهید.

10 دیدنی برتر هوشی مین ، ویتنام

دلتای مکونگ

سفر به هوشی مین و جهت درختان نخل کاشته شده سرسبز، رودخانه ها و جزایر دلتای مکونگ یک سفر روزانه است که به نظر می رسد دنیای دور از شهر هوشی مین گیج نماینده است. این یک نگاه اجمالی به شیوه زندگی افرادی که به این آبراه شنماینده برای بقا دسترسی دارند، ارائه می دهد. محیط دلتا حدود 40 هزار کیلومتر مربع است و بیش از نیمی از غلات و 90 درصد صادرات آن کشور را فراوری می نماید و برای بازارهای شناور که معمولا در صبح زود است شناخته شده است. از شهرهوشی مین ، تورها به دلتا، عموما شامل یک رانندگی 70 کیلومتری به My Tho، یک بازارشهری در بانک کنار رودخانه مکونگ است؛ یک سفر دریایی در طول دلتا؛ و بازدید از روستاها، مزارع و کارخانه های محلی را شامل میگردد. دلتا مکونگ با گروه کوچک ماجراجویی این فعالیت ها را ارائه می دهد و همچنین امکان تست غذاهای سنتی و میوه های گرجهتی منطقه را می دهد.

  بهترین جاذبه های تاریخی اروپا، قدمت تاریخ و فرهنگ کشورهای جهان

10 دیدنی برتر هوشی مین ، ویتنام

تونل های Chu Chi

تونل های Chu Chi در حدود 60 کیلومتری از شهر هوشی مین یک سفر نیم روزی است و یکی از تورهای برتر برای بازدیدنمایندگان در سفر به هوشی مین است. این 250 کیلومتر از شبکه گسترده تونل ها به عنوان پایگاه عملیات نظامی ویت کنگ در جنگ ویتنام خدمت نموده است. سربازان از تونل های مبهم تنگ به عنوان مخفیگاه ها، بیمارستان ها، پایگاه های ارتباطی، جهتهای عرضه و حتی محل زندگی استفاده می کردند. بازدید معمولا شامل خزیدن در بخشی از شبکه تونل است، تجربه ای که باعث افزایش قدردانی شما از استقامت و سازگاری سربازانی که در اینجا زندگی می کردند،می گردد که امروزه تبدیل به یکی از دیدنی های هوشی مین شده است. حتی اگر هوادار تاریخ نظامی مدرن نباشید، تونل ها بینش قدرتمندی را در خصوص شرایطی که سربازان در طی درگیری با آن روبرو شده اند و استراتژی هایی را که مقاومت نظامی VC علیه نیروهای آمریکایی تقویت می نمایند، ارائه می دهد.

10 دیدنی برتر هوشی مین ، ویتنام

دو گزینه تور برای بازدید از تونل ها عبارتند از Morning Củ Chi Tunnels Tour از شهر هوشی مین و یک تونل Cu Chi با قایق موتوری به صورت سفر نیم روزی از هوشی مین است.

منبع : eligasht،dorezamin
نویسنده

یک نظر بنویسید