رستوران های ایرانی در ارمنستان

رستوران های ایرانی در ارمنستان

تنوع غذايی در ارمنستان بسيار زیاد است، رستوران‌های ايتاليايی، چينی، مکزيکی، لبنانی و البته رستوران‌های ايرانی آريا و شیروان در این کشور بسیار معروف و شناخته شده‌اند. در این مطلب میخواهیم تعدادی از رستوران های ایرانی در ارمنستان را به شما معرفی کنیم.

رستوران ایرانی شیروان

به جرات می‌توان گفت که غذای خوشمزه ایرانی مورد علاقه اکثر مردم دنیاست، چرا که همه‌روزه در رستوران شیروان می‌توانیم گروهی از توریست‌های کشورهای دیگر را مشغول صرف غذای ایرانی ببینیم. کیفیت غذا و سرو آن در این رستوران در سطح عالی می‌باشد، و در مرکز فروشگاه‌های معتبر واقع شده است.

رستوران ایرانی شیروان همه روزه از ساعت 11 تا ساعت 24 پذیرای میهمانان ایرانی و خارجی می‌باشد.

آدرس:تومانیان شماره 32 (بین خیابان آبویان و تریان)

شماره تماس:582565 – 099582565

رستوران های ایرانی در ارمنستان

رستوران آریا

رستوران آریا مجموعه‌ای از رستوران و کافی شاپ است که با محیطی دیدنی و خاطره انگیز می‌تواند یک خاطره‌ی به یادماندنی را در سفر با تور ارمنستان برای شما ثبت کند. این رستوران با منوی کاملا ایرانی به پذیرایی عالی از مشتریان می پردازد. در طول سفر خود با تور ارمنستان می توانید از رستوران‌های ارمنی زیادی که در این شهر است دیدن کنید و رستوران آریا که مطابق به ذائقه ایرانی هست را هم امتحان کنید و از سفر خود لذت ببرید.

آدرس:ایروان، خیابان ایساهاکیان بین خیابان تامانیان(پارک کاسکاد)و باغرامیان

شماره تماس:91433531-00374

رستوران های ایرانی در ارمنستان

رستوران پروانا

پروانا نام رستورانی است که اگر به ایروان سفر می‌کنید بدون برو و برگرد یک شب از سفر خود را حتما باید به این مکان اختصاص دهید، نه بخاطر کباب‌های خوشمزه و ارزان‌قیمتش، بلکه بخاطر محیط کاملا خانوادگی، موزیک زیبا و شاد، خواننده‌های خوب ارمنی و مردمی که ده برابر غذایی که در این رستوران می‌خورند، در سکوی رقص کالری می‌سوزانند!

آدرس:ایروان-خیابان ایساهاکیان-شماره 41

شماره تماس:10545500-00374

رستوران های ایرانی در ارمنستان

پیتزا روما ارمنستان – ایروان

در همه میادین اصلی و مراکز توریستی تابلوی آن را می‌بینید، ذائقه افراد متفاوت است ولی با وجود این از برخی موارد بدیهی نمی‌توان گذشت! اگر به “پیتزا دی روما” می‌روید “سپاس”(سوپ ماست ارمنی) و یا “بُرش”(سوپ روسی) بخورید.

رستوران های ایرانی در ارمنستان

کبابی‌های خیابان برشیان

سرتاسر خیابان برشیان کبابی‌های خوب است، به هر کبابی می‌خواهید وارد شوید ولی بدون شک اگر سفارش “کباب” بدهید برای شما “کوبیده” می‌آورند، اگر کباب لقمه‌ای می‌خواهید باید سفارش “خُرُواتس” بدهید:خُزی خُرُواتس: کباب خوک ،داواری خُرُواتس: کباب گوساله هاوی خُرُواتس: کباب مرغ ماهی سوان. اگر به سوان می‌روید ماهی کبابی سوان را بخورید،”جوگی خرواتس”معروف‌ترین ماهی ایشخان است که قیمت آن نیز در مقایسه با ماهی‌های دیگر بیشتر است.

رستوران های ایرانی در ارمنستان

رستوران آرارات

رستوران آرارات با تاریخی كهن به سنت‌های دیرینه خود شهرت دارد، اینجا محبوب نویسندگان و هنرمندان بسیاری از جمله نرسیسیان، شیراز، ایساهاكیان و دیگران بوده است. این رستوران غذا‌های ارمنی را به همراه موسیقی زنده و محلی ارمنی سرو می‌كند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما