استانبول با بیش از 2500 سال تاریخ، فرهنگ و آداب و رسوم، نشانه های شگفت انگیز، مراکز خرید ، شب زنده داری شبانه ، دیدگاه های نفس گیر، و غذاهایی با طعم و مزه شرقی و غربی میباشد. در اینجا 6 دلیل مهم برای اینکه شما باید در حال حاضر برای سفر به استانبول برنامه ریزی کنید را برایتان آمده نمودیم.

9 دلیل مهم برای سفر به استانبول

1- شهر 4 امپراتوری

روم و استانبول هر دو بیش از 2500 ساله هستند، اما اکثر اوقات در گذشته استانبول بزرگتر، با نفوذتر و ثروتمندتر از رم بوده است.استانبول پایتخت چهار امپراتوری بوده است:

1) امپراتوری روم (330-395)

2) امپراتوری بیزانس (395-1204)

3) امپراتوری لاتین (1204-1261)

4) امپراتوری بیزانس شرقی (1261-1453)

 و در نهایت امپراتوری عثمانی (1453 -1922) تاریخ استانبول بسیار غنی است و باقی مانده از هر یک از این امپراتوری ها میباشد.

9 دلیل مهم برای سفر به استانبول

2- غذای خوشمزه

در هر نقطه از ترکیه، دستور غذایی متفاوتی نسبت به مناطق دیگرش وجود دارد و استانبول مثل مرکزی است که تمام فرهنگ های غذایی ترکیه در آن جمع شده اند و تمام طعم های غذای ترکی را می توان به یکباره در آن چشید. غذاهایی که شکمتان را گرسنه تر از همیشه می کنند! پس سفر به استانبول را سفری غذایی به تمام ترکیه بدانید.

9 دلیل مهم برای سفر به استانبول

3- شهر تضادها

استانبول پلی که در آن شرق با غرب پیوند میخورد و این مکان منحصر به فرد همراه با تاریخ آن و ساکنانش و زمینه های مختلف فرهنگی استانبول را شبیه یک دیگ ذوب شده از ملیت های مختلف نموده است. ساختمان های قدیمی استانبول در نزدیکی آسمان خراش های مدرن ایستاده اند. در کنار مساجد، کلیساها و کنیسه ها مسلمانان، لیبرال ها و محافظه کاران صلح طلب همراه با افراد دینی دیگر ادیان و باورها زندگی می کنند.با این حال، همه آنها یک چیز مشترک دارند که در جهان مشهور است و آن مهمان نوازی ترکی است.

  بهترین شهر ترکیه برای زندگی

9 دلیل مهم برای سفر به استانبول

4- بازارهای رنگارنگ غذایی

تقریبا در هر محله ای از استانبول می توان بازاری محلی پیدا کرد. البته لازم به گفتن نیست که بازار بزرگ و اصلی این شهر (Grand Bazaar) است که در آن هر آنچه که تصور کنید را می توانید پیدا کنید. کالاهای تر و تازه ای که بسیاری از آنها از روستاها تهیه می شود، انواع و اقسام زیتون ها و پنیرهای محلی، سبریجات تازه و هر آنچه که فکرش را کنید!

9 دلیل مهم برای سفر به استانبول

5- ترکیبی کامل از غذاهای شرقی و غربی

ترکیبی از فرهنگ ها در قرن های مختلف تأثیر زیادی بر مواد غذایی داشته است.در استانبول، میتوانید از غذاهای معتبر عثمانی، غذای معمولی ترکیه که خوشمزه و غذاهای گوشت یا ماهی، تا آشپزخانه مدرن غرب لذت ببرید. اگر شما هنوز هم اشتهای خود را ترک نکرده اید، به هر حال، یکی از دسرهای استانبول ترکیه را امتحان کنید.

9 دلیل مهم برای سفر به استانبول

6- گالری های هنر و موزه ها

تعدادی از مهم ترین موزه ها و گالری های هنر ترکیه، در شهر استانبول قرار گرفته اند. از نقاشی نقاشان بزرگ ترک گرفته تا اشیا تاریخی و با ارزشی که در موزه ها نگهداری می شود.

9 دلیل مهم برای سفر به استانبول

7- شهری با شب زنده داری پر جنب و جوش

با توجه به موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد استانبول، بسیاری از مکانهای شب زنده داری در منطقه تنگه بسفر یا روی پشت بام هتلها و رستوران و کافی شاپ ها ارائه می شود که از منظره ای باشکوه قسمت اروپایی استانبول و همچنین قسمت آسیایی استانبول برخوردار است. زندگی شبانه پر جنب و جوش  استانبول با فراوانی طعم و مزه را تجربه کنید.

  جزایر پرنس ، جزیره ای زیبا در استانبول

9 دلیل مهم برای سفر به استانبول

8- محله های جالب و متفاوت

مانند هر جای دیگری در دنیا، در استانبول هم محله های بسیار جالبی پر از فروشگاه های مفهومی و کافه های عجیب و متفاوت وجود دارد. این محل های عجیب بیشتر در مناطق کاراکوی و گالاتا به چشم می خورند.

9 دلیل مهم برای سفر به استانبول

9- چشم انداز تنگه ی بسفر

نمی توان از استانبول صحبت کرد اما از تنگه ی بسفر حرف نزد، تنگه ی مشهوری که اروپا را از آسیا جدا می کند و برای گشتن آن کافیست یکی از تورهای نیمروزی کروز را انتخاب کرد تا بتوان همه جای آن را به راحتی دید.

منبع : eligasht،touryab.travel
نویسنده

یک نظر بنویسید