سواحل بکر و جذاب سریلانکا را بشناسید

سواحل بکر و جذاب سریلانکا را بشناسید

سریلانکا کشوری با سواحل بکر و جذاب می باشد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های منحصر به فرد است. این کشور از همه طرف توسط اقیانوس هند احاطه شده است به همین دلیل است که سریلانکا دارای سواحل زیبای بسیاری است. هر یک از این سواحل دارای مناظر منحصر به خود هستند. برخی برای غواصی مناسب و برخی برای آفتاب گرفتن. حال در این مقاله به معرفی بهترین سواحل سریلانکا می پردازیم:

ساحل آن آواتونا بیچ سریلانکا

اولین ساحل جذاب سریلانکا، آن آواتونا بیچ می باشد که در نزدیکی شهر گاله (Gale) واقع شده و یکی از معروف ترین سواحل سریلانکا هم می باشد. ساحل آن آواتونا محبوبیت خود را مدیون شن های طلایی و خلیج یا پناهگاه کوچک ساحلی می باشد که آن را به مکانی عالی برای شنا تبدیل کرده است. این مکان، ساحل محبوب توریست ها و همچنین محلی هایی است که این محل را برای تفریح و نشاط شان در هنگام غروب و شب ها انتخاب کرده اند. این ساحل شنی برای گرفتن حمام آفتاب هم جای ایده آلی می باشد. در اینجا تخت های مخصوص گرفتن آفتاب را می توانید اجاره کنید یا میوه های عجیبی که شاید تا به حال ندیده اید را ببینید و بخرید؛ همینطور برای خوردن غذا و خرید کردن به رستوران های کوچک و بوتیک هایی بروید که در چند قدمی ساحل قرار گرفته اند.

سواحل بکر و جذاب سریلانکا را بشناسید

ساحل  Hikkaduwa سریلانکا

ساحلی که به دلیل وجود آفتابی یکنواخت شناخته شده است. آفتاب گرفتن،قایق سواری، غواصی و گشت و گذار از تفریحات این ساحل است. منظره ای زیبا از ساحل،دریا،آفتاب و سن و ماسه بسیار سرگرم کننده است. همچنین رستورانهای موجود در این ساحل، غذاهای دریایی را باقیمت های مقرون به صرفه سرو می کنند. ماه هایی که این ساحل دارای بازدید بیشتری است، ماه نوامبر و آوریل می باشد،گرچه ماه ژانویه و مارس نیز پیشنهاد می شود.

سواحل بکر و جذاب سریلانکا را بشناسید

ساحل بنتوتا سریلانکا

یکی دیگر از بهترین سواحل سریلانکا ساحل بنتوتا می باشد. از شهر کلمبو با دو ساعت رانندگی به سمت جنوب به بنتوتا می رسید که ساحل وسیع و طولانی شنی و یک شبه جزیره کوچک در دهانه بنتوتا ریور دارد. ساحل بنتوتا بهترین جا برای فرار از شلوغی شهر است. ساحل تقریبا خالی از سکنه و بی نهایت آرام بنتوتا برای کسانی که به دنبال آرامش اند، مکان ایده آلی می باشد. البته برای توریست های پر جنب و جوش هم در ساحل بنتوتا امکان انجام ورزش های آبی از قبیل اسنورکلینگ، کانو سواری، موج سواری، اسکی روی آب، جت اسکی، غواصی یا حتی سافاری رودخانه و رفتن به زیستگاه تمساح ها، فراهم می باشد.

نتیجه تصویری برای ساحل بنتوتا سریلانکا

ساحل Nilaveli سریلانکا

اینجا جایی است که آب های فیروزه ای از اقیانوس هند بوسه بر شن و ماسه ی ساحل می زنند و ضربان قلب را افزایش می دهند. در این ساحل با شکوه، ساده ترین لذتها را با کمترین بها می توانید تجربه کنید. قایق سواری به جزیره کبوتر، بازدید از صخره های مرجانی و غواصی را فراموش نکنید. بهترین زمان توصیه شده برای بازدیدکننده ماه سپتامبر می باشد.

ساحل ولیگاما سریلانکا

ساحل خوب بعدی در سریلانکا، ساحل وِلیگاما واقع در جزیره تاپروبانه می باشد که محلی ها به آن یاکینجه دیووا (یا جزیره شیطان) می گویند. در این خلیج شنی واقع در جنوب غربی، بین گاله و میریسا، چیزهای غیر عادی زیادی وجود دارد. یکی از این موارد غیر عادی راه رفتن ماهیگیران با چوب زیر بغل و روش منخصر بفرد آنها در انداختن تور ماهگیری به آب می باشد. ولیگاما به خاطر وجود خلیج کوچک اش جای بسیار عالی برای موج سواران تازه کار و مبتدی می باشد.

سواحل بکر و جذاب سریلانکا را بشناسید

ساحل آریوگم بی سریلانکا

یکی دیگر از سواحل خوب سریلانکا، آریوگِم بی می باشد. توریست ها اغلب به خاطر موج های عالی و پارتی های افسانه ای جمعه شب های آریوگِم بی به این ساحل می آیند. کافه های ساحلی به صورت کلبه، استودیوی یوگا و درختان نخل استوار از جمله چیزهایی هستند که در این ساحل فراوان به چشم می خورند. وقتی به این ترکیب، ساحل طولانی شنی را اضافه کنیم، در چنین جایی مطمئنا تعطیلاتی عالی را سپری خواهید کرد.

سواحل بکر و جذاب سریلانکا را بشناسید

ساحل Tangalle سریلانکا

سواحل جنوبی،آبی تیره ی اقیانوس، اقامتی آرامش بخش، حمام آفتاب، خلیجی امن، شن و ماسه ی گرم از زیبایی های این ساحل است. ماه نوامبر – آوریل و ماه مه تا اکتبر به دلیل وجود بهترین شرایط آب و هوایی برای سفر پیشنهاد می شود.

دیدگاه خود را بنویسید