کشور ایرلند یک کشور اروپایی است که کاملا اطراف آن را آب فرا گرفته است بنابراین میتوان به کشور ایرلندجزیره ایرلند نیز گفت ؛البته ذکر این نکته ضروری است که جزیره ایرلند دارای دو کشور جمهوری ایرلند  و ایرلند شمالی است که کشور ایرلند شمالی به صورت سلطنتی اداره می گردد. این جزیره بیستمین جزیره دنیا است که در شمال غربی اروپا واقع شده است جمعیت این جزیره کمی بیشتر از ۶ میلیون نفر است  و  از این تعداد ۴ میلیون نفر در جمهوری ایرلند ساکن‌اند.  از دیدگاه سیاسی جمهوری ایرلند پنج ششم از جزیره را در اختیار دارد. یک ششم بقیه جزیره را ایرلند شمالی تشکیل می‌دهد که جزئی از کشور پادشاهی متحده است. ایرلند یکی از زیباترین کشورهای دنیاست که به خاطر مناظر و چشم اندازهای منحصر به فردش شهرت زیادی دارد. در ادامه این مطلب باما همراه شوید تا با هم به دیدن زیباترین شهرهای ایرلند برویم.

شهر دوبلین در کشور ایرلند

شهر دوبلین پایتخت و پرجمعیت ‌ترین شهر کشور جمهوری ایرلند می باشد که بیش از یک میلیون تن جمعیت دارد و در کرانه رود لیفی واقع شده ‌است. مردم این شهر عمدتاً به زبان ایرلندی صحبت می کنند که البته زبان انگلیسی نیز تا حد گسترده ‌ای کاربرد دارد و دین بیشتر مردم شهر دوبلین مسیحی کاتولیک می ‌باشد. شهر دوبلین از سال ۱۹۲۲ میلادی رسماً به عنوان پایتخت جمهوری ایرلند معرفی شد. شهر دوبلین مانند برخی سایر شهرهای ایرلند جدا از محدوده شهرستان نوعی فرمانداری ویژه برای خود دارد و به صورت جدا از سایر بخش‌ ها اداره می‌شود. طبق پژوهش های انجام شده شهر دوبلین در فهرست ۳۰ شهر برتر دنیا قرار داده شده‌ است. در گذشته شهر دوبلین مرکز فرهنگ و اقتصاد کشور ایرلند بود و هنوز نیز در این کشور چنین جایگاهی دارد و بیشتر مراودات سیاسی و تجاری و سرمایه‌ گذاری‌ ها در ایرلند در این شهر صورت می گیرد . شهر دوبیلن از نظر آب و هوا وضعیت بهتری نسبت به سایر شهرهای بزرگ بریتانیا دارد. این شهر یکی از جوان‌ ترین شهرهای اروپا می باشد ، به گونه‌ای که بیش از ۵۰٪ جمعیت شهر زیر ۲۵ سال سن دارند و همچنین از سطح بالایی برای زندگی برخوردار است.

  زیباترین جاذبه های گردشگری ایرلند

زیباترین شهرهای ایرلند را بشناسید

شهر کینسیل Kinsale

شهر کینسیل ایرلند یک شهر تاریخی و مرکز ماهیگیری است که در بندر کینسیل در مجاورت رودخانه باندون (Bandon) قرار دارد. خیابان های باریک این شهر، با مغازه های جذاب، گالری ها و کافه های بسیار احاطه شده اند. اینجا خبری از شلوغی و هیاهوی مرکز شهرستان کورک (Cork) نیست. از قلعه حلقه قدیمی (The old ring fort) این شهر می توانید چشم انداز بسیار زیبای بندر کینسیل را تماشا کنید. باشگاه دریایی و قایقرانی این شهر نیز با هزاران قایق ماهیگیرش، سالانه گردشگران زیادی را به این شهر جذب می کند. در این شهر همچنین به طور سالانه جشنواره های هنری زیادی برگزار می شوند که قطعا ارزش دیدن را دارند.

زیباترین شهرهای ایرلند را بشناسید

شهر گلنگاریف Glengarriff

این شهر یکی از زیباترین شهرهای ایرلند است. گلنگاریف به معنای دره خشن و یا ناهموار است. این شهر در شبه جزیره بئارا در شهرستان کورک واقع شده است. گلنگاریف به دلیل چشم اندازهای منحصر به فرد اش به عنوان یک مقصد توریستی جذاب شناخته می شود. این شهر با رشته کوه ها مرتفع و بلندی احاطه شده است. همانطور که گفتیم بیشتر شهرت شهر گلنگاریف به خاطر طبیعت منحصر به فردش است، ولی درون آن مغازه های بزرگ و کوچک، گالری ها، کافه ها و رستوران های زیادی وجود دارند که می توانید سری هم به آن ها بزنید.

زیباترین شهرهای ایرلند را بشناسید

شهر لیسمور Lismore

لیسمور یکی از زیباترین شهرهای ایرلند و یک شهر تاریخی است که در کوهپایه های کوهستان Knockmealdown در شهرستان واترفورد (Waterford) قرار دارد. جاذبه توریستی اصلی این شهر، قلعه ۸۰۰ ساله ای است که در همسایگی کلیسای اصلی شهر قرار گرفته است. قلعه شهر لیسمور در قرون وسطا، بر روی یک تپه نسبتا مرتفع احداث شده است و چشم انداز بسیار خوبی به تمامی شهر و همچنین دره Blackwater دارد. از این قلعه باستانی، آثار تاریخی بسیاری به دست آمده اند. آثاری از جمله کتاب لیسمور که امروزه در موزه خانه Chatsworth در Derbyshire نگه داری می شود.

  دیوار حسادت ، جاذبه ای عجیب در ایرلند
زیباترین شهرهای ایرلند را بشناسید

شهر کیلکنی

این شهر یکی از شهرهای مهم ایرلند می باشد که در جنوب شرقی کشور ایرلند واقع شده است . شهر کیلکنی شهر از مقاصد گردشگری می باشد و در سال ۲۰۰۹ چهارصدمین سالگرد شهر شدن خود را جشن گرفت. این شهر در آخرین سرشماری در سال ۲۰۱۶ ، ۲۶،۵۱۲ نفر جمعیت دارد. شهر کیلکنی به دلیل داشتن قلعه ها و دیگر میراث تاریخی مقصدی محبوب برای گردشگران می باشد.

زیباترین شهرهای ایرلند را بشناسید

شهر گویدور | Gweedore

گویدور یکی از شهرهای شمال غربی ایرلند است که در آن همه به زبان های اسکاتلندی و ایرلندی تسلط دارند. این شهر، همچنین به عنوان بزرگترین شهر فرهنگی ایرلند هم شناخته می شود. در اینجا می توانید با فرهنگ ایرلندی بیشتر آشنا شوید. یکی از جذابیت های شهر گویدور، طبیعت منحصر به فرد آن است. اینجا جاییست که کوهستان های مرتفع به سواحل زیبای ماسه ای ختم می شوند. پارک ملی Glenveagh، که به عنوان بزرگترین پارک ملی در کل کشور ایرلند شناخته می شود هم در این شهر قرار دارد. از گویدور، تورهای یکروزه بسیاری به مقصد جزایر اطراف برگزار می شوند که می توانید با آن ها به دیدن زیبایی های اطراف این شهر بروید.

زیباترین شهرهای ایرلند را بشناسید

شهر واترفورد 

شهر واترفورد یکی از شهرهای مهم کشور ایرلند می باشد که در جنوب شرقی این کشور واقع شده است که با جمعیت ۴۵٫۷۷۵ نفر در شهرستان واترفورد در کشور جمهوری ایرلند واقع شده‌ است. شهرت شهر برای صنعت شیشه است . موزه شهر همواره میزبان مسافران بسیاری می باشد، بیشتر آثار موزه مربوط به دوره ۱۷۰۰ میلادی می باشد .

  17 جاذبه گردشگری برتر ایرلند

زیباترین شهرهای ایرلند را بشناسید

شهر بلکراک 

شهر بلکراک یکی از شهرهای کشور ایرلند می باشد که با جمعیت ۲۷٫۹۸۱ نفر در شهرستان دوبلین واقع شده ‌است.

زیباترین شهرهای ایرلند را بشناسید

شهر کارلینگفورد | Carlingford

نام شهر کارلینگفورد از یک واژه اسکاندیناویایی به معنی خلیج کوچک ساحره گرفته شده است. در طول سالیان دراز، این شهر به خاطر وجود بقایایی از وایکینگ ها و باقی مانده هایی از قرون وسطا معروف گشته است. یکی از این باقی مانده ها، دروازه شهر است که نمونه آن را به سختی می توان در جای دیگری از کشور ایرلند پیدا کرد.

زیباترین شهرهای ایرلند را بشناسید

ارتفاع این دروازه در گذشته بسیار بیشتر بوده است. شواهد حاکی از آن است که از این بنا به عنوان محل اخذ عوارض و همچنین زندان شهر استفاده می شده است.

نویسنده

یک نظر بنویسید