اگر به بازدید از غارها علاقه زیادی دارید بسیاری از غارهای جالب و دیدنی را می توانید در ساراواک درجزیره بورنئو پیدا کنید. هر غار ویژگی های خاص و منحصر به فرد خودش را دارد و به هیچ عنوان برایتان خسته کننده نخواهند بود. در این مطلب تعدادی از غارهای مالزی را معرفی میکنیم.

 غارباتو

باتو (Batu) غار معروفی است در 13 کیلومتری شمال شهر کوالالامپور، پایتخت مالزی. در کنار این غار، معبد هندوها واقع شده که شهرتی جهانی دارد. مراسم تایپوسام که یکی از جشن های هندوهاست، سالی یک بار و در یک روز خاص در این منطقه برگزار می شود. گردشگران با عزیمت به این منطقه در آن روز می تواند انواع آداب و رسوم هندوها را به تماشا بنشینید.

غارهای شگفت انگیز مالزی

غار نیاح (Niah Cave)

غار نیاح (Niah) مکانی بسیار تماشایی و در عین حال باستانی است. در این منطقه قدیمی ترین اسکلت انسان در جنوب شرق آسیا کشف شده است. این غار باشکوه که در شهر میری (Miri) در ایالت ساراواک قرار گرفته، پناهگاه انسان های ماقبل تاریخ بوده است و در آن آثار تاریخی فراوانی یافت می شود. نگاره های باستانی حک شده بر روی دیوارهای غار نیز به نوبه خود تماشایی است. آشیانه پرندگان زیادی نیز در سقف غار به چشم می خورند.

غارهای شگفت انگیز مالزی

غار آهو

غار آهو (Deer Cave) یکی از غارهای مالزی است که در پارک ملی گونونگ مولو در شهر میری واقع در شرق این کشور واقع شده است. دسته های پرجمعیت آهوانی که به این غار می آیند و سنگ نمک های آنجا را لیس می زنند، دلیل نامگذاری این غار است. در این غار زیبا، مناظر شگفت انگیز طبیعی زیاد به چشم می خورد.

  هتل فوراما بوکیت بینتانگ مالزی

غارهای شگفت انگیز مالزی

غار مجیکال فی‌ری (Magical Fairy)

وقتی وارد غار Fairy(به معنای پری) بشوید، محیط سبز رنگ آن شما را به تعجب وا خواهد داشت. این غار بسیار زیبا است و قبل از این که به ورودی آن برسید باید از تعداد زیادی پله بالا بروید، ولی ارزشش را دارد. در داخل غار مجسمه یک پری نصب شده است و افراد محلی برای دعا کردن به آن جا می روند.

غار سنگی گوا کلام 2

غار سنگی گوا کلام 2 (Gua Kelam 2) یکی از جاذبه های شهر پرلیس کوچک ترین ایالت مالزی است. این غار گنجینه ای از عناصر طبیعی زیباست و مکان بسیار هیجان انگیزی برای افراد ماجراجو به شمار می رود.

غارهای شگفت انگیز مالزی

غار باد (Wind Cave)

وجه تسمیه غار، نسیم خنکی است که همیشه در غار می وزد. این غار مکان مناسبی برای تماشای خفاش هاست. همچنین باد ملایمی که اینجا می وزد، آن را به مکان مناسبی برای تفریح و پیک نیک تبدیل کرده است. معماری طبیعت در این غار واقعاً شگفت انگیز است. صخره های به زیبایی شکل گرفته اند، استلاگمیت ها و استلاکتیت های زیادی نیز دست به دست هم داده اند. جالب است بدانید یک استلاگمیت یا استلاکتیت برای این که 10 سانتی متر رشد کند به 1000 سال زمان نیاز دارد، به این ترتیب می توانید تصورش را بکنید که این غار چقدر قدمت دارد؟

غارهای Gunung Senyum

غارهای Gunung Senyum از دیگر غارهای تماشایی مالزی است. نکته جالب توجه در این غار، وجود هفت استخر آب است که در مورد آن افسانه ها و حکایات زیادی نقل شده است. غار ساراواک چمبر (Sarawak Chamber) در پارک ملی گونونگ مولو، بزرگترین غار شناخته شده دنیا است.

منبع : yjc،lianaparvaz
نویسنده

یک نظر بنویسید