غار رید فلوت (Reed Flute) در کشور چین، زیباترین غار آهکی دنیاست. ستون‌های زیبای این غار در طول میلیون‌ها سال چکیدن آب از سقف این غار ایجاد شده‌اند. نورپردازی این غار سبب شده تا جلوه‌های بصری این غار، بیش از پیش خود را جلوه‌گر کند. این غار از سنگ آهک طبیعی با نورپردازی‌های رنگارنگ به وجود آمده است.

غار رید فلوت ، غاری شگفت انگیز و رنگارنگ در چین

غار باستانی رید فلوت با قدمت 180 میلیون سال، یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر گویلین در استان گوانگزی چین است و در طول 1200 سال گذشته، یکی از پربازدیدترین مناطق گردشگری چین بوده است. این غار، نام خود را از نوعی نی (که از آن‌ها فلوت ملودیک ساخته می‌شود) و در خارج از غار رشد کرده گرفته است.

غار رید فلوت از تعداد زیادی طاقدیس، ناودیس و ستون‌های سنگی، پره سنگ و گل سنگ تشکیل شده که درخشان هستند و مانند چراغ‌های رنگارنگ، زرق و برق خیره‌کننده‌ای را ایجاد کرده و اشکال عجیب‌وغریب و شگفت‌انگیزی را ایجاد کرده‌اند.

این غار که به نام «کاخ هنرهای طبیعی» شناخته می‌شود، در شمال غرب چین واقع شده است. طبق افسانه‌ها، نام رید فلوت از این باور نشأت می‌گیرد که دهانه غار می‌تواند نی را تبدیل به فلوت کند.

غار رید فلوت ، غاری شگفت انگیز و رنگارنگ در چین

هر زمانی که به تماشای مناظر رویایی فوق‌العاده استالاکتیت‌ها، استالاگمیت‌ها، ستون‌های سنگی، پرده‌های سنگی، پرندگان، گیاهان و حیوانات به شکل‌ها و رنگ‌های فانتزی بروید، غار رید فلوت می‌تواند روحتان را شیفته خود کند.

رودخانه‌ای زیرزمینی، به فضای بسیار زیبای این غار، می‌افزاید. طول آن فقط ۲۴۰ متر است، ولی مناظر آن قطعاً ارزش تماشا را دارد. در این غار، 70 سنگ‌نوشته نیز پیدا شده است که قدمت تاریخی این غار را توضیح می‌دهند.

  اتفاقات جالب درباره گوانجو چین

غار رید فلوت ، غاری شگفت انگیز و رنگارنگ در چین

مسیر دسترسی به غار رید فلوت چین

از درون شهر گویلین اتوبوس های شماره ۳، ۵۸ یا ۱۳ را سوار شوید و در ایستگاه غار رید فلوت پیاده شوید.

همچنین می توانید اتوبوس هاس توریستی شهر را برای رسیدن به این جاذبه سوار شوید. این اتوبوس ها مسیرهای مشخصی برای گردشگران دارند. به طور مثال در کنار جاذبه های طبیعت گردی دیگری مانند تپه ترانک الفنت (Elephant Trunk Hill)، پارک هفت ستاره (Seven Star Park)، تپه ویو سابدوینگ (Wave Subduing Hill)، تپه فولدد بروکید (Folded Brocade Hill) و در نهایت غار رید فلوت ایستگاه دارند. در مجموع این اتوبوس ها، یکی از آسان ترین و راحت ترین روش ها برای گشت و گذار و بازدید از جاذبه های طبیعی شهر هستند.

این اتوبوس ها از ساعت ۱۰ صبح حرکت خود را شروع م یکنند و تا ساعت ۱۵:۳۰ بعد از ظهر به کار خود ادامه می دهند. ۳۰ دقیقه طول می کشد تا اتوبوس گردشگری بعدی وارد ایستگاه شود.

هزینه بلیط ورودی به غار: ۹۰ یوان

هزینه ورودی کودکان با قدی بین ۱٫۲ تا ۱٫۴ متر: ۴۵ یوآن

کودکانی که قد آن ها کمتر از ۱٫۲ متر باشد، نیازی به پرداخت ورودی ندارند.

ساعات بازدید از غار

در ماه های آپریل تا نوامبر یعنی در فصل بهار و تابستان می توان می توانید از ساعت ۰۷:۳۰ تا ۱۸:۰۰ به دیدن غار بروید.

ساعات بازدید از این جاذبه طبیعت گردی در ماه های دسامبر تا مارچ (پاییز و زمستان) از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۳۰ خواهد بود.

نکته: برای بازدید از زیبایی های درون غار حداقل ۳ ساعت زمان در نظر بگیرید.

  نکاتی درباره غذاهای معروف چینی

منبع : article.tebyan،eligasht
نویسنده

یک نظر بنویسید