جاکارتا، پایتخت کشور اندونزی و یکی از بزرگترین مراکز اقتصادی این کشور به شمار می رود. این شهر بعد از بالی توریستی ترین شهر کشور اندونزی است. جاکارتا از نظر غذایی بسیار متنوع است بطوریکه هیچ وقت از نظر غذایی در این کشور در مضیقه نخواهید بود! در میان فهرست بلند بالایی از غذاهای خوشمزه، ما تعدادی از آنها را برای شما انتخاب کرده ایم.

آسینان جاکارتا

این غذای محبوب جاکارتایی که شباهت زیادی به کیمچی کره دارد شامل ترکیبی از سبزیجات ، جوانه های لوبیا، کاهو و کلم چینی، در یک ترکیب سس تند، ترش و شیرین قرار می گیرد. که معمولا به همراه بادام زمینی و کراکر میگو سرو می شود.

غذاهای جاکارتا، غذاهای خوشمزه جاکارتا

ناسی اودوک

ناسی اودوک یکی از اصلی ترین غذاهای محلی جاکارتا است که منوی غذایی اندونزی بدون آن کامل نخواهد بود. این غذا، از برنج تشکیل می شود که لای برگ موز پیچیده شده است. در این غذا، برنج را طور متفاوت تری از ایرانی ها و با شیر نارگیل می ‌پزند که به آن بافتی مغذی و خامه‌ مانند می‌ دهد و بعد آن را با علف لیمو و چند گیاه دیگربا ادویه ‌جات مختلف طعم ‌دار می ‌کنند. قبل از صرف ناسی اودوک، معمولا موسیر سرخ ‌شده سرو می‌ کنند و با آن غذاهای متفاوتی مثل مرغ سرخ ‌شده و تمپه‌ی سوخاری که مخلوطی بسیار خوشمزه از سویا و قارچ است، خورده می‌ شود.

غذاهای جاکارتا، غذاهای خوشمزه جاکارتا

بوبور بتاوی

این غذا که شباهت زیادی به غذا های چینی دارد ، به طور گسترده به عنوان صبحانه یا میان وعده در اندونزی مصرف میشود ، که شامل مرغ و تخم مرغ به همراه سویا و پیاز می باشد.

  آشنایی با 10 تا از بهترین غذاهای محلی بوشهر

سیت پادانگ 

سیت پادانگ در واقع بیشتر یک نوع اسنک است تا غذای کامل و اگر چه غذایی نسبتا قدیمی و سنتی است اما همچنان امروزه هم یکی از غذاهای مورد علاقه در بین نسل قدیم و جدید جاکارتا است. بر خلاف غذای بالا، ماده ی اصلی تشکیل دهدنه ی این غذا، گوشت گاو و در شیوه های دیگر طبخ آن، گشوت مرغ است. شاید دوست دارید بدانسد سیت پادانگ چطور درست می شود. برای تهیه ‌ی سیت پادانگ، گوشت را خرد کرده و به سیخ های چوبی باریکی می ‌کشند و کبابی می‌ کنند و بعد آن را با انواع گیاهان خوراکی و ادویه‌ های مختلف مثل گالنگال و زردچوبه، در آب می‌ پزند.

غذاهای جاکارتا، غذاهای خوشمزه جاکارتا

کراک تلوور

کراک تلوور که اصطلاحا به معنای پوست تخم مرغ است یک غذای محبوب خیابانی اندونزیایی میباشد. که از تخم مرغ یا اردک به همرا برنج و نارگیل طبخ میشود.

باکسو 

این غذا از پرطرفدارترین غذاهای اندونزی است که شهرت جهانی هم دارد. باکسو در واقع کوفته‌ های کوچک گوشت گاو است که در آب گوشت در کنار نودل و سبزیجات مختلف سرو می ‌شود.

غذاهای جاکارتا، غذاهای خوشمزه جاکارتا

این غذا می ‌تواند هم به عنوان غذای اصلی و هم میان ‌وعده خورده شود. امروزه بعضی از آشپزان به جای گوشت گاو، از گوشت مرغ یا ماهی هم برای تهیه‌ ی کوفته‌ ها استفاده می ‌کنند.

منبع : lianaparvaz،eligasht
نویسنده

یک نظر بنویسید