معروفترین غذاهای فیلیپینی کدامند؟

معروفترین غذاهای فیلیپینی کدامند؟

فیلیپین، کشوری در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین، در جنوب شرقی آسیا است. در سفرهای گردشگری، یکی از تفریحات مهیج و همچنین یکی از جاذبه های بسیار خاص هر مقصدی، تجربه غذاهای محلی آن منطقه و امتحان کردن و تست کردن طعم های جدید آن شهر یا کشور می باشد، ولیکن اگر به فیلیپین رفته باشید حتماً خاطره خوشی از غذاهای آنجا نداشتید، به همین خاطر اکثر توریست ها قدردان غذاهای فیلیپینی نیستند، چرا که اگر به فیلیپین سفر کردید باید حتماً این غذا ها را میل کنید، غذاهای فیلیپینی ترکیبی از سبکهای پخت و پز اسپانیایی، مالزیایی، چینی و محلی است، تجربه خوردن این غذاها در فیلیپین به شما ثابت میکند که مانند این غذاها در هیچ کجای دیگر جهان نیست و به معنای واقعی یکی از جاذبه های توریستی فیلیپین می باشند.

چیچارون Chicharon

به هر جای فیلیپین که بروید این اسنک خوشمزه را در غذاخوری ها پیدا می کنید چون طرز پخت راحتی دارد و پرطرفدار است. برای درست کردن این غذا پوست مرغ را به شکل های جالب درمی آوردند و آن را کاملا در روغن سرخ می کنند. این غذا تنوع زیادی دارد؛ بعضی وقت ها به آن گوشت اضافه می کنند و گاهی هم به جای پوست مرغ از پوست دیگر حیوان ها استفاده می کنند. فیلیپینی ها این غذا را یا به تنهایی می خوردند و یا با سرکه و ادویه طعم دار می کنند.

معروفترین غذاهای فیلیپینی کدامند؟

Adobo

آدوبو یکی از محبوبترین غذاهای این کشور است که شامل، گوشت خوک، گوشت گاو، غذاهای دریایی، مرغ یا سبزیجات است که قبل از پخته شدن در روغن تفت داده میشوند و سپس با اضافه کردن سرکه، سیر و سویا آن را ماریناد می جوشانند، جالب است بدانید این غذای خوشمزه در اکثر رستوران ها سرو نمی شود و برای پیدا کردن آن باید سری به بازارهای این کشور بزنید، قیمت این غذا تنها یک یا دو دلار است.

معروفترین غذاهای فیلیپینی کدامند؟

چامپورادو Champorado

چامپورادو در واقع یک جور پودینگ برنج شیرین است که با پودر کاکائو و یا حتی قهوه طعم دار می شود. خیلی از مردم فیلیپین دوست دارند تا این غذای خوشمزه را برای صبحانه بخورند چون هم طرز پخت راحتی دارد و هم مقوی و انرژی زا است. برای درست کردن این غذا، برنج پخته را با پودر کاکائو مخلوط می کنند و بعد به آن شیر و شکر اضافه می کنند تا شیرین شود. این غذا را معمولا با ماهی خشک و شور می خورند تا ترکیب شوری و شیرینی طعم فوق العاده ای را به وجود بیاورد.

معروفترین غذاهای فیلیپینی کدامند؟

Balut

یک وعده غذایی سنگین، در اصطلاح مردم بومی این غذا مخصوص کسانی هست که قلبی از جنس فولاد دارند، یک میان وعده برای بعد از ظهری فیلیپینی است، این غذا از محبوبیت خاصی برخوردار است، اما باید حتماً به خاطر داشته باشید که اگر تصمیم به خوردن این غذا گرفتید، باید جلوگیری از عوارض معده داخل تخم مرغ و تخم اردک های پخته شده را بررسی کنید، چرا که ممکن است با یک جنین اردک ۱۸ روزه مواجه شوید.

معروفترین غذاهای فیلیپینی کدامند؟

لومپیا Lumpia

معمولا در فیلیپین هر کسی هوس اسنک کند اول از همه به یاد لومپیا می افتد چون هم خوشمزه است و هم نسبتا ارزان. لومپیا یک جور اسپرینگ رول گوشت و سبزیجات است و در آن از سبزیجاتی مثل هویج و ریشه بامبو  استفاده می شود. با اینکه این غذا اولین بار در چین اختراع شده اما مهاجران و مسافران چینی آن را به فیلیپین آوردند. لومپیا انواع مختلفی دارد اما پرطرفدارترین نوع آن lumpiang prito است که آنقدر در روغن سرخ می شود تا به شکل ترد و شکننده در بیاید. این غذا مخصوص جشن ها و مهمانی هاست و در کنار دیگر غذاها به عنوان یک اسنک سبک میل می شود. اگر غذاهای شیرین را دوست داشته باشید یک نوع از این اسنک اسمش turon است که با موز پر می شود.

معروفترین غذاهای فیلیپینی کدامند؟

بنگوس  Bangus

غذایی فوق العاده خوش مزه که مواد اصلی تشکیل دهنده آن شیرخشت و ماهی کبابی است که آن را سویا و سیر یا سرکه تفت میدهند، این غذا رایج ترین غذا در کشور فیلیپین است که قیمت آن فقط ۲ دلار است.

معروفترین غذاهای فیلیپینی کدامند؟

امپانادا Empanadas

در غرب سواحل جزیره لوزون استانی به اسم Ilocos است که امپانادا های خوشمزه ای دارد. این استان زمانی مستعمره اسپانیا بوده برای همین در معماری و در غذاهایش از این کشور تاثیر زیادی گرفته است. این غذا شبیه امپاناداهای اسپانیایی و مکزیکی است با این تفاوت که خمیرش از آرد گندم یا ذرت نیست بلکه از آرد برنج است. در این استان این غذا دو نوع مختلف دارد اما در هر دوی آن ها از فلفل، سبزیجات، تخم مرغ و بیشتر وقت ها سوسیس های تند استفاده می شود.

معروفترین غذاهای فیلیپینی کدامند؟

هاله هاله دسر رنگارنگ  Multicolored dessert halo-halo

هاله هاله یا مخلوط با هم ترکیبی از مواد شیرین و طعم های شگفت انگیز متشکل از شیر، یخ، سرکه ، قند و میوه ها.. یک  دسر فوق العاده که با دیدن آن قطعاً پاهایتان سست خواهد شد.

معروفترین غذاهای فیلیپینی کدامند؟

Pancit

یک غذای لذیذ و خوشمزه، نان فیلیپینی با مرغ، گوشت خوک و سبزیجات مخلوط شده که برای صبحانه یا بعد از ظهر به عنوان غذای آماده که آن را میل میکنند  این غذا حدود ۰.۵ دلار می باشد.

معروفترین غذاهای فیلیپینی کدامند؟

 آروز کالدو Arroz Caldo

این غذا حالتان را خوب می کند، در فیلیپین اگر احساس می کنید که حالتان چندان خوب نیست یک کاسه «آروز کالدو» داغ همان چیزی است که دکتر برایتان تجویز می کند. در این غذا برنج را آنقدر می پزند تا حالت خمیری پیدا کنند بعد به آن آب مرغ اضافه می کنند. برای اینکه پروتئین غذا کامل تر شود تخم مرغ آب پز و تکه های گوشت را هم به آن اضافه می کنند.

معروفترین غذاهای فیلیپینی کدامند؟

حتما می توانید حدس بزنید که در آخر هم کمی آبلیمو به غذا ریخته می شود چون هیچ غذای فیلیپینی بدون طعم ترش کامل نمی شود!

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما