معرفی قلعه تاریخی لیماسول در قبرس

معرفی قلعه تاریخی لیماسول در قبرس

لیماسول یکی از شهرهای ساحل جنوبی قبرس است که به قلعه تاریخی و قرون وسطایی اش معروف است، قلعه ای که تبدیل به یکی از موزه های تاریخی قبرس شده و در آن مجموعه ای از اشیای سفالی، سنگ قبرهای تاریخی و … نگهداری می شود.

معرفی قلعه تاریخی لیماسول در قبرس

تاریخچه قلعه لیماسول

قلعه از بسیاری جهات، تخریب و هر بار بازسازی شد. باستان شناسان بر این باورند که نخستین بنیاد پایگاه Basilica بیزانس در قرن چهاردهم و هجدهم بود که می توانست کلیسای شهری باشد. در حال حاضر در خرابه های آن، در محل قلعه آتی، یک قلعه کوچک با یک کلیسا ساخته شد. با توجه به افسانه ها، در سال ۱۱۹۱ در آن بود که شوالیه ریچارد یتیم قهوه ای با Berengaria Navarre ازدواج کرد و با ملکه خود به اوج خود رسید. اما یک سال بعد قبرس توسط فرمانروای Templar شوالیه، که به طور قابل توجهی بازسازی خط دفاعی، دستگیر شد، و در سایت ارتقاء قلعه واقعی ساخته شده بود، که پر از پاساژ های مخفی و تونل ها بود. بعدا، در حال حاضر در قرون وسطی،قبرس توسط فرانسوی گرفته شد، و قلعه لیماسول به املاک خانواده Lusignan فرانسوی تبدیل شد که قبرس را اداره می کرد. در طول دوره حاکمیت فرانسوی، اندازه قلعه حتی بیشتر قابل توجه است و تا حدودی ویژگی های یک سبک گوتیک را به دست می آورد. اما ساختار و توسعه سیستماتیک در تاریخ قلعه باستان بسیار دور از تاریکی نبود. شهر لیماسول بارها توسط Genoese، Venetians، Mamluks مصری محاصره شده است. قلعه، مانند شهر، تا حدودی آسیب دیده بود، آتش سوزی وجود داشت. ونیزی ها به طور قابل توجهی قلعه را تغییر دادند و آن را دوباره ساخت و در سال ۱۴۹۱ به دلیل قوی ترین تاریخ قبرس این زلزله، قلعه لیماسول به پایه های آن تخریب شده است. پس از صد سال، قبرس تسخیر امپراتوری عثمانی را به دست می دهد و قلعه دوم زندگی می دهد: در مرزها بازسازی شده و در سال ۱۵۹۰ به طور کامل بازسازی شده است. اما به تدریج شهر در حال فروپاشی است، ظلم ترکها باعث شد که قبرس تقریبا بلافاصله بیفتد. پس از ۳۰۰ سال، قبرس و تمام شهرها و سازه های آن به قدرت بریتانیایی ها منتقل می شود که قلعه را بازسازی می کنند و شهر را توسعه می دهند. در قرن بیستم یک زندان در قلعه بیش از ۵۰ سال قرار داشت که عمدتا خطوط خارجی آن را تقویت می کرد و دیوارهای خارجی اکنون بیش از دو متر ضخامت دارد. از ۲۸ مارس ۱۹۸۷ در قلعه موزه قبرس قرون وسطی است.

معرفی قلعه تاریخی لیماسول در قبرس

امروز از قلعه لیماسول چه استفاده ای می شود؟

قلعه لیماسول به عنوان یکی از مهمترین بناهای تاریخی جزیره به موزه ای برای نمایش دوران قرون وسطی تبدیل شده است. در موزه قرون وسطی یک مجموعه عظیم از اشیاء از هر دوران نمایش داده می شود. جزئیات مربوط به زندگی قبرس قبرس، آداب و رسوم و آداب و رسوم آنها از قرن سوم، بازگشایی مجموعه ای از سلاح های قرون وسطایی و زره این شوالیه ها را جمع آوری کرد. موزه فروشگاه های مجموعه سنگ مرمر، سرامیک، سکه، زیور آلات مختلف از فلزات گرانبها و نرم، ظروف شیشه ای.

در سلول های سابق، سنگ قبر از راهبان ونیز و فرانکس، نجیب و شوالیه ها قرار می گیرد. در سالن مرکزی نسخه های سنگی سنگی از کلیسای سنت سوفیا با ارقام مقدسین ذخیره می شود. موزه جزئیات تاریخی تمام جنگ ها و سال های پایدار را توضیح می دهد. از بالای قلعه یک دید عالی از شهر وجود دارد.

معرفی قلعه تاریخی لیماسول در قبرس

حقایق جالب درباره قلعه لیماسول

بر روی پشت بام این قلعه چشم انداز جذابی از شهر، کلیساها و مساجد را می بینید حتما به سکوی تماشای بروید چون چشم اندازهای پانارومایی از دریا و شهر جذاب و خیره کننده است. بعد از تماشای مجموعه های این موزه زمانی را هم به تماشای چشم اندازهای اطراف اختصاص دهید تا نمای کلی از شهر را از بالا ببینید.

با بازدید از این قلعه مطمئنا به روزهای اولیه ی دوران قرون وسطی برمی گردید. در قبرس هیچ چیز غیر ممکن نیست و دروازه های ورود به قرون وسطی در این قلعه تاریخی قرار دارد.

چگونه به قلعه لیماسول برویم؟

این قلعه در بخش غربی شهر لیماسول و در بخش قدیمی شهر قرار دارد. اگر می خواهید با اتوبوس به بازدید از این قلعه بروید باید سوار اتوبوس شماره ۳۰ شوید و در ایستگاه «بندر قدیمی» پیاده شوید. قلعه درست در روبروی ایستگاه قرار دارد و پیدا کردن آن راحت است.

زمان بازدید از قلعه لیماسول

دوشنبه – جمعه : ۸ تا ۱۷

شنبه: ۹ تا ۱۷

یکشنبه: ۱۰ تا ۱۳

این قلعه در تعطیلات عمومی بسته است.

هزینه بلیط قلعه لیماسول

هزینه بلیط این قلعه ۴٫۵ یورو است اما اگر با گروه  های بیشتر از ۱۰ نفره و به همراه تورهای گردشگری به بازدید از این قلعه بروید ۲۰ درصد تخفیف دارید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما