مرکز خرید جواهر ، از مراکز مدرن و معروف استانبول

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

استانبول شهری قرار گرفته در بین دو فرهنگ آسیایی و اروپایی است، در این شهر از همه رنگ گردشگر با ادیان مختلف را می توانید ببینید، ترکیه علاوه بر دارا بودن مناطق طبیعی جاذبه های گردشگری دیگری نیز دارد، معماری دیدنی علاوه بر خون گرم بودن اهالی این کشور باعث شده تا ایرانیان زیادی از این کشور دیدن کنند. شهر استانبول الماسی دیدنی در بین شهرهای آسیایی قلمداد می شود جایی که می توانید به راحتی در خیابان هایش هر برند را پیدا کنید و ساعت ها به پیاده روی بپردازید، استانبول علاوه بر این جاذبه ها دارای کلیسا های پر قدمت، مساجد و موزه های اسلامی بازارهای محلی و مراکز خرید نیز هستند. منطقه شیشلی  منطقه ای مهم در شهر استانبول محسوب می شود جایی که قشر مرفه ترکیه در آن زندگی می کنند، این گوشه از ترکیه به دلیل نزدیکی به میدان تقسیم و هتل هایی با امکانات فراوان از محبوبیت خاصی در بین گردشگران برخوردار است. در منطقه ی شیشلی بسیاری از مراکز خرید لوکس و گران هم قرار دارند که مرکز خرید جواهر یکی از آن هاست، این مرکز خرید بزرگترین مرکز خرید اروپاست و همچنین به عنوان ششمین مرکز خرید بزرگ جهان نیز شناخته می شود.

مرکز خرید جواهر ، از مراکز مدرن و معروف استانبول

این مرکز در ۱۵ اکتبر ۲۰۰۵ افتتاح شد و در بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ بزرگ ترین مرکز خرید اروپا بوده است. این مرکز با مساحت ۶۲٫۴۷۵ متر مکعب  یکی از بزرگ ترین مراکز خرید جهان است و با هزینه ۲۵۰ میلیون دلار ساخته شده است. مرکز خرید جواهر، ۶ طبقه و ۳۴۳ مغازه دارد که بعضی از آن ها برای اولین بار است که بعضی از برندهای بین المللی را در ترکیه ارائه می دهند.

مرکز خرید جواهر ، از مراکز مدرن و معروف استانبول

امکانات این مرکز خرید فقط به مغازه‌ها و محصولات برند‌های معروف محدود نمی‌شود، و امکانات تفریحی و سرگرمی بسیاری را برای مراجعین در نظر گرفته‌ شده است. در مرکز خرید جواهر 12 سالن سینما وجود دارند که در میان آن‌ها یک سالن تئاتر و سالن سینما مخصوص کودکان دیده می‌شود. در این سالن‌ها فیلم‌های روز دنیا و ترکیه اکران می‌شوند و با توجه به کیفیت بالای سیستم‌های صوتی و تصویری تماشای فیلم بسیار دلچسب‌تر از سینماهای عادی است. همچنین در مرکز آن ترن هوایی نسبتا کوچکی وجود دارد که می‌تواند لحظات لذت‌بخشی را برای کودکان و بزرگسال رقم بزند.

مرکز خرید جواهر ، از مراکز مدرن و معروف استانبول

سالن بولینگ هم می‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که چندان علاقمند به خرید نیستند و صرفا جهت همراهی دوستان و خانواده به این مرکز آمده‌اند، باشد. در هنگام قدم زدن در مرکز جواهر کافیست نگاهی به بالای سر خود بیاندازید تا دومین ساعت بزرگ جهان را که بر روی سقف کار شده است، مشاهده نمایید.

در این مرکز ۴۸ رستوران مختلف هست که شما را با دنیایی از غذاهای رنگارنگ روبرو می کند. این مرکز یک پارکینگ اختصاصی ۴ طبقه با مساحت ۷۱ هزار متر مربع و ظرفیت ۲۵۰۰ خوردرو دارد.

مرکز خرید جواهر ، از مراکز مدرن و معروف استانبول

از دیگر مزایای مرکز خرید جواهر می‌توان به موقعیت مکانی مناسب آن اشاره کرد. برای رفتن به آن کافیست خودتان را به میدان معروف تکسیم برسانید، از آن جا تا مرکز خرید تنها دو ایستگاه مترو فاصله خواهید داشت، در خروجی ایستگاه مترو سیسلی(شیشلی) می‌توانید ساختمان زیبای آن را مشاهده کنید. همچنین چندین خط اتوبوس از میدان تکسیم برای منطقه سیسلی وجود دارند. ساعت کاری آن هم هر روزه از 10 صبح تا 10 شب است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید