موزه ریپلی پاتایا افکار و ذهنیتان را نسبت به دنیای اطراف به چالش می‌کشد و آثاری درباره آن چیزهایی که می‌دانستید و آن چیزهایی که نمی‌دانستید، را برای شما به نمایش گذاشته است. در واقع این مجموعه موزه باور کنی یا نه ریپلی نام دارد که شامل 300 نمایشگاه است و داخل 10 گالری جای گرفته‌اند، که طراحی آن‌ها از کتابی به همین نام الهام گرفته شده است. این موزه برای برقراری توازن بین سه اِلمان عجیب، زیبا و شوکه کننده ایجاد شده است و با نشان دادن اشیاء و انسان‌ها شما را غافل گیر خواهد کرد.

موزه ریپلی در پاتایا را بشناسید

بیشتر نمایشگاه‌های موزه ریپلی بر چیزهایی تمرکز دارند که شما انتظار دیدن آن‌ها را ندارید، این موزه به همین علت از آغاز فعالیتش معروف شد. ماسکی از پوست انسان، سر کوچک شده انسان، وسایل ابتدایی شکنجه، مجسمه مومی از مرد چهار چشم از عجیب‌ترین عناصر موجود در موزه ریپلی پاتایا محسوب می‌شوند، البته برخی از آن‌ها بازسازی شده‌اند و برخی دیگر واقعی‌اند.

موزه ریپلی در پاتایا را بشناسید

سینما ۱۲ بعدی،جگوار ساخت 1937 شبیه یک قایق و مجسمه‌های مادام توسو از جنس موم، این موزه ناشی از کتابی به همین نام اثر  رابرت لروی ریپلی میباشد. میتوان گفت ریپلی مانند مارکو پلو سفری به قاره های آسیا، اروپا، آمریکا نموده و تجربه سفر خود را در یک کتاب  Believe It or Not به تصویر کشیده است. البته کارتونی به نام  Champs and Chumps در 19 دسامبر 1918 توسط کمپانی معروفی با بیش از 100 میلیون ببینده نیز ساخته شده است.

موزه ریپلی در پاتایا را بشناسید

علاقمندان با هزینه 800 بات از ساعت 11صبح تا 11 شب میتوانند بازدید کننده این موزه حیرت انگیز باشند البته برای رفاه حال خانواده ها هزینه ورودی کودکان 100 بات کمتر است.

  در سفر به پوکت این تفریحات جذاب را انجام دهید

در دسامبر 1922، ریپلی نخستین سفر خود را در سراسر جهان آغاز کرد و در 7 آوریل 1923 بازگشت. او مجله سفر خود را به صورت بخش بندی شده منتشر کرد.ريپلي شخصی به نام نوربرت پرلورت را در سال 1923 به عنوان مترجم استخدام کرد، اما به زودی این شخص مردی پشت پرده ساخت کارتون ریپلی شد و تخصص و توانایی تحقیق Pearlroth او را به یک شریک زندگی مادام العمر تبدیل کرد.در سال 1929، ریپلی نخستین بار کتابش را منتشر کرد و توانست قفسه کتاب فروشی را منفجر کنند. ریپلی در دهه 1930 با NBC قرارداد 14 ساله اجراء رادیویی امضا کرد. همچنین دو فیلم کوتاه Vitaphone Pictures درسال 1978 با کمپانی وارنر براس Warner Bros ساخت.اولین موزه ریپلی در شیکاگو آمریکا تاسیس و موزه اصلی در سنت آگوستین، فلوریدا میباشد. رابرت ریپلی در 27 ماه مه پس از فروپاشی مجموعه تلویزیونی هفتگی خود، درگذشت. صدها نفر از جمله ، روزنامه نگاران، ورزشکاران و کاریکاتوریست ها مشهور  در مراسم او حضور داشتند.

موزه ریپلی در پاتایا را بشناسید

برای رسیدن به این موزه در تور پاتایا باید به خیابان بیچ رود و نانگ پرو و چونبری بروید.

منبع : alaedin.travel،touryab.travel
نویسنده

یک نظر بنویسید