موزه پرا استانبول ، از موزه‌های هنری و بسیار زیبای استانبول

موزه پرا استانبول ، از موزه‌های هنری و بسیار زیبای استانبول

استانبول شهری توریستی است که گردشگر و توریست به‌منظور و مقاصد متفاوتی از جمله تجارت، کار، خرید و تفریح به این شهر وارد می‌شوند، البته در کنار خرید بازدید از دیدنی‌های شهر را نباید از دست داد. در نزدیکی میدان تقسیم و در منطقه بی اوغلو استانبول، ترکیه، موزه پرا استانبول، قرار دارد که در سال ۲۰۰۵ میلادی بازگشایی شده است. این موزه یکی از موزه‌های هنری و بسیار زیبای این شهر است و محل کنونی آن در گذشته هتل بریستول بوده که توسط معمار آشیل منونوس طراحی گردید و بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ توسط معمار سینان گنیم بازسازی شد و تبدیل به موزه هنری پرا گشت.

موزه پرا استانبول ، از موزه‌های هنری و بسیار زیبای استانبول

بخش های اصلی موزه پرا

 طبقه های اول و دوم سه مجموعه خصوصی بنیاد سونا و İnan Kıraç را به نمایش می گذارند. طبقه دوم همچنین شامل گالری Sevgi و Erdoganğ Gönül است. سالن های نمایشگاهی چند منظوره در طبقه های سوم ، چهارم و پنجم یافت می شوند.

سالن اجتماعات / سالن اجتماعات در طبقه زیرزمین قرار دارد. فروشگاه پذیرش ، فروشگاه خرده فروشی و هنر و Peracafé در طبقه همکف واقع شده اند.

موزه پرا استانبول ، از موزه‌های هنری و بسیار زیبای استانبول

مجموعه اوزان و اندازه گیری های آناتولی با پوشش بیشتر قسمت های اول موزه ، نمونه های برجسته واحدهای وزن و اندازه گیری و وسایل توزین و اندازه گیری و تولید با استفاده از مواد و تکنیک های مختلف از دوران باستان تا زمان مدرن را به علاقه مندان به تاریخ و باستان شناسی تقدیم می کند.

مجموعه کاشی و سرامیک Kütahya که در بال دیگری در همان طبقه نمایش داده می شود ، قصد دارد با قطعات زیبا و چشمگیر خود ، در ناحیه ای که از تاریخ فرهنگی ترکیه ما را به سفر با تور استانبول علاقمند کند. مجموعه مستشرقین با بیش از سیصد نقاشی از بنیاد سونا و İnan Kirac به طرز چشمگیری آثار بزرگی از نقاشان “مستشرق” اروپایی را با الهام از جهان عثمانی از قرن هفدهم تا اوایل قرن نوزدهم ارائه می دهد. این مجموعه دارای یک چشم انداز زیبا از دو قرن اخیر امپراتوری است ، از جمله “مربی لاک پشت” عثمان حمدی بیگ ، که مورخان هنر آن را تنها “مستشرق بومی” می دانستند.

موزه پرا استانبول ، از موزه‌های هنری و بسیار زیبای استانبول

این موزه همچنین نقاشی های بسیاری از مجموعه های خصوصی Sevgi و اردوغان گونیل را که چندی پیش فوت نمود را در بر می گیرد. این مجموعه در بخش هایی از مجموعه نمایش های موضوعی طولانی مدت در گالری Sevgi و Erdoganğ Gönül با نام آنها در چند بخش به نمایش گذاشته می شود. نخستین نمایشگاه طولانی مدت ، پرتره هایی از امپراتوری ، که در آغاز ژوئن ۲۰۰۵ افتتاح شد ، شامل نقاشی ها و پرتره هایی از افراد از دوره ها و کلاس های مختلف است. پرتره ها شامل سلاطین ، شاهزادگان ، مادران ملکه و سفیران هستند.

دیدگاه خود را بنویسید