پارک عشاق یکی دیگر از دیدنی‌های ایروان پایتخت ارمنستان به شمار می‌رود. این پارک قدیمی رو به روی اقامتگاه ریاست جمهوری و نزدیک به ساختمان مجلس این کشور قرار دارد. مساحت این پارک زیبا و حیرت انگیز 1.6 هکتار را در بر می گیرد.

پارک عشاق ، یکی از پارک های مشهور و محبوب ایروان

در سال 1949، سالگرد صد و پنجاهمین تولد الکساندر پوشکین شاعر روسی به عنوان یادمان این پارک به نام او نام گذاری شد و در سال 1970 برای احترام گذاشتن به دوستی کشورهای عضو جمهوری شوروی نام این پارک به پارک رفاقت تغییر پیدا کرد. در حال حاضر این پارک به پارک عشاق شهرت دارد، به دلیل محبوب بودن این پارک در بین زوج‌های جوان بود که قرار دیدارهای عاشقانه خود را در این پارک می‌گذاشتند. پارک عشاق با هزینه بنیاد آلبرت بوقسیان در سال 2005 بازسازی شد و در نوامبر 2008 افتتاح گردید.

پارک عشاق ، یکی از پارک های مشهور و محبوب ایروان

پارک عشاق ایروان مکان خوبی برای گذراندن مدتی در تماشای مردم و مناظر طبیعی زیبا، آرامش و تعمق است. بدیهی است که نام این مکان همه چیز را بازگو می­کند، بیشتر بازدید کنندگان آن عاشقان هستند. دیدن مادربزرگ ها و پدربزرگ های ارمنی که به همراه نوه هایشان به خوش گذرانی پرداخته و می­خندند، دیدن عشاقی که از بودن کنار هم لذت می­برند و گردشگرانی که از هر یک از جاذبه های این پارک لذت می­برند، بسیار دوست داشتنی است. همچنین جالب است بدانید در این پارک وای فای نیزموجود است! همچنین یک فروشگاه وجود دارد که می توانید غذا و نوشیدنی های سنتی ایروان را از آن جا تهیه نمایید.

پارک عشاق ، یکی از پارک های مشهور و محبوب ایروان

این پارک دارای یک دریاچه مصنوعی کوچک با دو جزیره در میان آن نیز می­باشد. در نزدیکی دریاچه آمفی تئاتر واقع شده است و در تابستان می توانید فیلم هایی را در این سینما­ی روباز تماشا کنید.

  کاسکاد ایروان در ارمنستان معروف به هزارپله پارک تامانیان

یک کافه به نام آچاجور نیز در فاصله کمی از سالن آمفی تئاتر واقع شده است، جایی که مکان خوبی برای ناهارهای تابستانی است. مجسمه ها، آبشارهای زیبا و گوشه های دنجی را می توان در این پارک یافت و همچنین عصرها می توانید از نورپردازی های تزئینی موجود در پارک لذت ببرید که این پارک را زیباتر می­کنند. نه تنها زوجین عاشق این مکان هستند بلکه فرزندان با والدین خود نیز آن را دوست دارند.

رویدادهای زیر در پارک برگزار می شود:

-جشنهای تعطیلات و اعیاد ملی ارمنستان

-نمایش فیلم های هوای آزاد جشنواره بین المللی فیلم گلدن گلاب

-جشنواره های خواندن در فضای باز

-جشنواره های موسیقی

-کنسرت های زنده

-نمایشگاه ها

 آبشارهای کوچک، مجسمه‌های دیدنی، گوشه و کناره‌های خلوت و دنج از مزیت‌های پارک عشاق محسوب می‌شوند که همگان به خصوص جوانان را به سوی خود می‌کشد. اگر در شب به این پارک بروید، چیزی از زیبایی‌های آن نسبت به روز کم نمی‌شود بلکه با نورپردازی که در آن صورت گرفته زیباتر و گیراتر به نظر می‌آید.

منبع : alaedin.travel،touryab.travel
نویسنده

یک نظر بنویسید