پارک گولهانه استانبول (به معنای خانه ی گل رز) یا پارک گلخانه از قدیمی ترین و بزرگترین جاهای دیدنی استانبول می باشد که پارکی تاریخی و بی نهایت زیبا است. این پارک در منطقه ی امینونو و در مجاورت قصر Topkapı استانبول واقع شده است.

پارک گلخانه استانبول ، پارکی تاریخی و بی نهایت زیبا

پارک گلخانه برای قرن ها به عنوان باغ خارجی کاخ امپراتوری عثمانی خدمت میکرد و برای عموم باز نبود. این پارک شامل مناطق تفریحی، قهوه خانه، زمین بازی، باغ وحش، استخر بزرگ و مدرن و… می باشد. از دیگر ویژگی های مهم این پارک، داشتن هتل برای اقامت مسافران می باشد.

پارک گلخانه استانبول ، پارکی تاریخی و بی نهایت زیبا

از سال 1912 بازدید از این پارک برای عموم آزاد شد و به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول به شمار آمد.

این پارک از جمله معدود جاهای دیدنی استانبول است که مهم ترین مناظر استانبول از قبیل ساحل سوفیا، کاخ توپکاپی، موزه باستان شناسی استانبول، مسجد آبی و مخزن زیرزمینی در نزدیکی این پارک قرار دارند.

پارک گلخانه استانبول ، پارکی تاریخی و بی نهایت زیبا

قدیمی ترین بنای یادبود استانبول به نام  “ستون گت” که یک سنگ مرمر با ارتفاع 18 متر است در اواخر قرن سوم میلادی در شرق پارک گلخانه استانبول ساخته شده است.

اولین مجسمه ی اتاتورک در ترکیه در سال 1926 توسط هنریش کریپل در این پارک ساخته شده است.

پارک گلخانه استانبول ، پارکی تاریخی و بی نهایت زیبا

چگونه به پارک گلخانه برویم؟

برای رسیدن با تراموا به پارک Gülhane ، می توانید در ایستگاه Gülhane از ایستگاه تراموا Kabataş-Bağcılar Tram Line پیاده شوید و با یک پیاده روی کوتاه به پارک بروید.برای رسیدن به پارک Gülhane از سمت Marmaray ، می توانید با یک پیاده روی 5-10 دقیقه یا با توقف تراموا به سیرکسی برسید.یا می توانید از طریق دریا یا اتوبوس به Eminönü یا Karaköy بیایید و سپس خط تراموا را طی کنید. اگر می خواهید با ماشین شخصی خود به پارک بیایید ، اگر با منطقه ناآشنا باشید ، بهتراست که خودروی خود را در پارکینگ بزرگ سیرکسی رها کنید.

منبع : irandehkadeh،touryab.travel
نویسنده

یک نظر بنویسید