کانال میدی ، تماشایی ترین آب راه های کشور فرانسه

کانال میدی ، تماشایی ترین آب راه های کشور فرانسه

کانال سلطنتی لانگداک(میدی) در جنوب فرانسه قرار دارد و طول آن به ۲۴۰ کیلومتر می رسد.این کانال پس از انقلاب فرانسه ازکانال سلطنتی لانگداک به میدی تغییر پیدا کرد. این مجموعه از بزرگ ترین معماری های بشر در قرن هفدهم میلادی می باشد و این اثر در سال ۱۹۹۶ در یونسکو ثبت شد. این کانال نقطه ی اتصال مکان هایی نظیر رودخانه ی گارون-دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس-مدیترانه می باشد. جریان کانال میدی از شهر تولوز فرانسه آغاز شده و تا نزدیکی دریای مدیترانه ادامه دارد.

کانال میدی ، تماشایی ترین آب راه های کشور فرانسه

همان طور که همه می دانیم هر جا آب هست زندگی جاری است. در سرتاسر اطراف کانال میدی درختانی سر به فلک کشیده اند و منظره ای فوق العاده زیبا و خیره کننده را شکل داده اند به نحوی که می توان این میراث یونسکو را از جمله زیباترین و تماشایی ترین آب راه های کشور فرانسه و سراسر اروپا نامید. از این کانال که می گذرید روستاهای تاریخی، مزارع آفتاب گردان، باغ های سیب، کشتی، قایق های عجیب و غریب شهری و کلیساهای باستانی را پشت سر می گذارید. در واقع نگریستن به این مسیر بیشتر شبیه تصاویری است که همیشه در کارت پستال ها تماشا کرده ایم.

کانال میدی ، تماشایی ترین آب راه های کشور فرانسه

کانال دو میدی از قدیمی ترین کانال ها در اروپا می باشد که همپنان در جریان است و پیشینه ی ساخت آن به زمان سلطنت لویی چهاردهم بازمی گردد.ساخت کانال از سال ۱۶۶۶ تا سال ۱۶۸۱ به طول انجامیده و این کار با امضای شخصی به نام کلبرت به منظور گسترش تجارت گندم آغاز به کار شده است.چالش های بسیاری درباره ی ساخت کانال مطرح شده است که از اصلی ترین آنان انتقال آب ازکوه های سیاه به بالاترین نقطه ی آن می باشد.
در این پروژه آب می توانست یه سمت اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه جاری شود.همچنین آماده سازی آن بسیار خطرناک و پیچیده بود.با همه ی این ها پادشاه لویی چهاردهم موافق شروع کاربود چراکه با انجام آن هزینه ها بیشتر می شد و تجارت در نقاط جنوبی اسپانیا صورت می گرفت؛در آن جا دزدان دریایی بسیاری حضور داشتند.ساخت کانال ۱۴ سال به طول انجامید و دراین بازه مشکلات مهندسی آن توسط پیرپاول ریکه حل شد.
کانال دو میدی دارای نود پل می باشد که بلندترین قسمت آن صد و نود متر از سطح دریا بلند تر است.این کانال از سیصد و بیست و هشت سازه گوناگون ساخته شده است که هم پل،سد و هم تونل هستند.شن ریزی پل با گذشت زمان بهتر شده است و نزدیک به چهل قنات در کانال میدی وجود دارد.

کانال میدی ، تماشایی ترین آب راه های کشور فرانسه

تفریحات کانال میدی

قایق سواری در کانال میدی

می توانید برای خودتان قایقی کرایه کنید و هرجا که دوست داشتید توقف کنید و از تماشای منظره اطراف لذت ببرید. خبر بود این است که برای کسب این تجربه هیجان انگیز نیازی نیست که گواهینامه خاصی برای قایقرانی داشته باشید کافی است تا زمانی را به این کار اختصاص دهید در ضمن می توانید حیوانات خانگی خود را نیز به همراه داشته باشید. بزرگ ترین شرکت کرایه قایق در روی این کانال شرکت Le Boat است که از ماه آوریل هر سال این کار را آغاز می کند و قیمت آن در سال جاری از ۱۵۸ یورو تا قایق های بزرگ ۶ نفره به مدت سه شب با قیمت ۴۷۰ یورو تغییر می کند. البته لازم است هنگام گردش در کانال بسیار مراقب پل های قدیمی باشید، چرا که ارتفاع برخی از آن ها کم است و می تواند برایتان دردسر ساز شود.

در حالی که مشغول قایقرانی به سرعتی کم  هستید زمانش رسیده که برای مدتی تکنولوژی و هیاهوی دنیای امروز را به دست فراموشی بسپارید. غذایتان را در آرامش میل کنید، با دوستانتان گفت و گو کنید و یا در دنیایی خیال انگیز خودتان غرق شوید.

مسیر سبز دوچرخه سواری در کنار Canal des Deux Mers به تازگی احداث شده است (که دریای آتلانتیک را به مدیترانه متصل می سازد). طول این مسیر دوچرخه سواری نزدیک به ۵۰۰ کیلومتر است و برای طرفداران خشکی نسبت به آب مناسب است.

در مسیر عبور از کانال میدی به شهر تولوز می رسید که چهارمین شهر بزرگ در کشور فرانسه است و مرکز صنعت هوانوردی اروپا به حساب می آید. بنابر این اگر زمان کافی در اختیار دارید ارزش دارد تا زمانی را برای گردش در تور thre Cite de l’Espace اختصاص دهید و از موزه هوانوردی شهر بازدید کنید. تولوز توانسته لقب شهر صورتی را نیز از آن خود کند. تور گردش در این شهر شامل بازدید از تالار اصلی شهر، عمارت پارلمان و میراث ثبت شده در سازمان جهانی یونسکو و هنچنین باسیلیکای سنت سرنین می شود.

کارکاسون

دومین جاذبه ی گردشگری فرانسه پس از برج ایفل،کارکاسون می باشد.درطی مسیرتان در کانال دو میدی به این منطقه خواهید رسید.این شهر جزء شهرهای تاریخی فرانسه می باشد که درسال ۱۹۹۷ در یونسکو مشمول میراث فرهنگی بوده ودر آن سازمان ثبت شده است.شهرکارکاسون دارای اهمیت استراتژیک بسیاری می باشد که علت آن محل قرارگیری آن در میان دریای مدیترانه و اقیانوس آتلانتیک می باشد.با بازدید از این شهر زیبا به تماشای معماری قرون وسطی خواهید نشست.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما