بهترین آبشارهای کارولینای شمالی

کارولینای شمالی یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا است. این ایالت یکی از سیزده ایالتی است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا قیام کردند. مرکز آن رالی و شهرهای مهم آن شارلوت و اشویل است.

با توجه به انبوه جنگل ها و کوه ها در این منطقه جاری شدن آبشارها و رودخانه ها در این ایالت بیشتر خودنمایی میکند. میتوانید یک برنامه سفر به این آبشار ها بریزید و حتی برنامه ریزی برای یک پیاده روی دلچسب در جوار رودخانه های کارولینای شمالی.

۱ – آبشار وایت واتر

این آبشار از بزرگترین و چشمگیرترین آبشارهای واقع در کارولینای شمالی می باشد. این آبشار عظیم که با پوشش گیاهی سرسبز احاطه شده است، ۸۱۱ پا معادل ۲۴۸ متر سرازیر می شود.

علاقمندان به پیاده روی در جنگل ها میتوانند پس از طی کردن مسافت ۴۰۰ متری به یک مکان هموار سرسبزی در نزدیکی آبشار برسند و استراحتگاه خود را برپا کنند.

آبشار وایت واتر در جنگل ملی نانتاهالا قرار دارد و برای رفاه مسافران و گردشگران هزینه ی زیادی شده که شامل پارکینگ های مرتب، فضای سبز مناسب، فضای جهت برپایی چادر و سرویس های بهداشتی تعبیه شده است.

جهت رسیدن به این آبشار میتوانید از شهر اشویل در یک مسیری که کمتر از یک ساعتو نیم در مسیر باشید حرکت کنید و به محل آبشار برسید.

بهترین آبشارهای کارولینای شمالی

۲ – آبشار لینویل

با توجه به موقعیت باور نکردنی که این آبشار دارد روش های مختلفی جهت دیدن این جاذبه زیبا وجود دارد.دسترسی نزدیک این دره و آبشار به جاده به زیبایی های آن می افزاید، چراکه سرعت رسیدن به هدف را آسان تر می کند.

البته این موضوع به این معنا نیست که نتوانید در این منطقه پیاده روی کنید و از مناطق جنگلی آن استفاده نکنید. همچنین در جوار دره و رودخانه خروشانی که وجود دارد قدم بزنید و تصاویر بیادماندنی هم در ذهن و هم در دستگاه های خود ثبت کنید. مناظر چشمگیر و کوه های سنگی که در نزدیکی این آبشار وجود دارد به زیبایی های آن می افزاید و مکان خنکی را در فصول گرم سال پدید می آورد.

بهترین آبشارهای کارولینای شمالی

۳ – پارک ایالتی دوپنت

پارک ایالتی دوپونت و دو آبشار زیبایی که در جوار آن است براحتی میتوان با یک پیاده روی ساده به هندرسونویل رسید و از طبیعت زیبا و بکر این منطقه استفاده کرد.این مکان آنقدر زیباست که قسمتی از فیلم های معروف در آنجا فیلم برداری شده است.

پارک زیبای دوپونت به اندازه ای آرامش بخش است که معمولا زوج ها برای گشت و گذار چند ساعته به آنجا  میروند و یک گشتو گذار سالم را تجربه می کنند.و همچنین یکی از بهترین مکان های تفریحی اهالی منطقه جهت پیک نیک و تفریحات هفتگی می باشد که جاهای دیدنی و مناظر فوق العاده ای که در آنجا وجود دارد، بهترین و خاطره انگیز ترین تصاویر را پدید می آورد.

بهترین آبشارهای کارولینای شمالی

۴ – آبشارهای خشک

این آبشار یکی دیگر از زیباترین شاهکارهای خلقت را نمایش می دهد، بطوریکه در پشت این آبشار توسط راهرویی که تعبیه شده به آسانی میتوان از آن عبور کرد و منظره زیبایی که پدید می آید را تماشا کرد.این درحالیست که آب مانند پرده ای جلوی دید گردشگران را میگیرد و آبشار خروشان با سرعت از بالا پرتاب میشود البته اگر چه این آبشار بسیار مرتفع نیست اما بسیار پر آب است و این آب در تمام فصول سال جریان دارد.

بهترین آبشارهای کارولینای شمالی

۵ – آبشار کاتابا

به راحتی و با یک پیاده روی کوتاه می توانید به آبشار کاتابا برسید و به زیر آبشار بروید و در گرمای فصول گرم سال از خنکای آن استفاده کنید و لذت ببرید. و حتی میتوانید در جوار آبشار بنشینید و یک تفریح لذت بخش یک روزه داشته باشید.

این رودخانه با بهره مندی از فضای سبز و جنگلی که در حومه آن قرار دارد از طبیعت و آب و هوای خوبی بهره می برد چراکه آبشار کاتابا پس از سقوط از ارتفاع شروع به سپری کردن تخته سنگ ها و صخره های سنگی کوچک و بزرگ می کند.

بهترین آبشارهای کارولینای شمالی

۶ – آبشارهای شیب دار لاغر

اگر میخواهید از گرمای تابستان در کارولینای شمالی فرار کنید به آبشار لاغر سفر کنید. اوج هیجان زمانی رخ میدهد که آب پس از جاری شدن در بین کوه های به هم چسبیده عبور میکند و بدلیل شیب یکسان آبشار و رودخانه ها آب با شدت بیشتری به حرکت خود ادامه می دهد.

هر چند قدمی که در طول مسیر برمی دارید حوضچه های جمع شونده آب را مشاهده میکنید که فضای وسوسه انگیز و مناسبی را جهت شنا کردن ایجاد میکند.

آبشار لاغر در تعطیلات بسیار شلوغ است و اگر میخواهید به راحتی از امکانات رفاهی منطقه استفاده کنید حتما ساعات اولیه روز را جهت گشت و گذار در آبشار لاغر انتخاب کنید.

بهترین آبشارهای کارولینای شمالی

۷- آبشار سنگی

تفریگاه اسلایدینگ راک فالز (Sliding Rock Falls) که به عنوان یک مقصد بزرگ سفر خانوادگی شناخته شده است، شیب ملایمی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید حدود ۲۰ متر روی صخره های لغزنده به پایین سر بخورید. آب تمیز بر روی صخره های صاف غوطه ور می شود و درون یک استخر عمیق در پایین میریزد.

این مکان برای همه سنین مناسب است، اما در صورتی که بتوانید در آب شنا کنید و راحت باشید. در تابستان، این منطقه توسط نگهبانان محیط زیست نظارت می شود و قوانین ایمنی برقرار است و دستگاه های شناور تفریحی (یعنی لوله های داخلی) ممنوع است ، اما جلیقه نجات مجاز است.
تعویض اتاق ها و سرویسهای بهداشتی ارائه شده است، اما هیچ پیک نیک رفتنی مجاز نیست. می توانید فعالیت را از یک منطقه وسیع در سمت راست ناحیه مشاهده کنید.سختی و زمختی صخره ها می توانند به لباس شنا و پاهای شما آسیب بزند، بنابراین ایده خوبی است که اگر یک لباس شنا و کفش قدیمی دارید، همراه خود بیاورید. برای ورود به این منطقه از روز یادبود تا روز کارگر، هزینه کمتری در نظر گرفته شده است.

۸.لوکینگ گلس فالز (Looking glass falls)

در فاصله کمی از پایین جاده اسلایدینگ راک فالز (Sliding Rock Falls) و توقف آسان آن در این راه لوکینگ گلس فالز (Looking glass falls) قرار دارد، جایی که لوکینگ گلس کریک (Looking Glass Creek) حدود ۱۸ متر (۶۰ فوت) از یک راهرو به یک استخر کم عمق زیر زمین می ریزد. از قسمت پارکینگ، یک پیاده روی کوتاه و خوب، مناسب برای صندلی های چرخدار و کالسکه ها، شما را به یک منظره مشرف به سقوط می برد. دنباله ای از پله ها به قسمت استخر منتهی می شود.

بهترین آبشارهای کارولینای شمالی

این مکان بسیار معروف و محبوب برای شنا در تابستان است. کفش های آبی خود را به همراه داشته باشید و درست در جایی شنا کنید که آب به سطح استخر برخورد کند.
در واقع لوکینگ گلس فالز (Looking Glass Falls) در شمال شهر بروارد (Brevard) در امتداد بزرگراه ۲۷۶ واقع شده است. هیچ هزینه ای برای ورود به این منطقه نیست.

۹.آبشار پایین در مزارع گورستان

مسیر پیاده روی برای زمین های گورستان که به طرف لوئر فالز (Lower falls) منتهی می شود، در پارک آبی بلو ریج واقع شده است. مسیر ۳ مایل به این آبشار بسیار زیبا است و چشم اندازهای گسترده از قله های ۱۸۰۰ متری (۶۰۰۰ پا) اطراف آن را نشان می دهد. اگر فصل مناسب باشد،می توانید گل های وحشی و رودودندرون (نوعی گل) را نیز در شکوفه های کامل یا حتی زغال اخته رسیده بچینید.

آبشارهای لوئر فالز (Lower Falls) توسط یک سری لبه های کوچک به پایین آبشار که استخر می باشد ختم می شود. نمای آبشار از سکو چوبی بهتر است مگر اینکه قصد شنا داشته باشید.
پس از آبتنی سریع در آب سرد و یا گرفتن چند عکس، شما این انتخاب را دارید که از همان مسیر به پارکینگ برگردید یا چهار مایل در امتداد زمین های گورستان به پیاده روی ادامه دهید که از یک آبشار کوچکتر دیگر عبور می کند.
این منطقه یک توقفگاه محبوب در امتداد پارک آبی بلو ریج (Blue ridge parkway) برای پیاده روی است و به عنوان پاکینگ می تواند یک موضوع قابل توجه باشد.بهتر است در فصل اوج در اوایل روز به آنجا بروید.استراحتگاه نیز در فضای پارکینگ موجود است.

۱۰.آبشار رنگین کمان

رودخانه هورس پستر (Horsepasture) در نمایشی تماشایی از آب سفید که در اثر برخورد به سنگ به حالت پودر در آمده، از فاصله تقریبا ۶۴ متری (۱۵۰ پایی) از لبه کوههای بلو ریج (Blue Ridge Mountains) ریزش می کند. اینا مکان محبوبی برای عکاسان می باشد،نور خورشید در اینجا غالباً رنگین کمانهایی ناشی از ریزش آب را تشکیل می دهد. صخره های بزرگ در زیر آبشار در آفتاب تابستان گرم می شوند و مکانی ایده آل برای کمی آفتاب گرفتن یا پیک نیک هستند.رسیدن به آبشار رنگین کمان به پیاده روی نیاز دارد ، اما ارزش این کار را دارد و یک تفریح ​​دلپذیر است. پیاده روی به سکوی چشم انداز در پایه آبشار ۱.۵ مایل است که به تدریج در بیشتر مسیر حرکت می کند. مسیر در امتداد رودخانه است و مسیرهای پیاده روی دسترسی به آب و آبشار کوچک دیگری را در مسیر به نام آبشارهای پنهان فراهم می کند. با همان راه میتوانید به پارکینگ برگردید. آبشار در نزدیکی شهر کوچک یاقوت کبود در پارک ایالتی گورگس (Gorges) است.

۱۱.آبشار سوکو

اگر در حال رانندگی بین چروکی (Cherokee) و دره مگی هستید و در قسمت بالای شکاف سوکو هستید حتماً متوقف شوید و به آبشارهای سوکو نگاهی بیندازید. این آبشار بی نظیر است، به عنوان دو رودخانه که در کنار یکدیگر یک رودخانه را تشیل میدهند و به یک آبشار مضاعف زیبا ختم می شوند و یک رودخانه زیر آن را تشکیل می دهند.
آبشار سوکو درست در کنار جاده است، اما برای مشاهده کامل، راهی بسیار کوتاه و آسان را دنبال کنید که به پایین سکوی چشم انداز منتهی می شود. برای کسانی که کمی کنجکاوتر و ماجراجوتر هستند، مسیرهایی برای پیاده روی هستند که شما را به پایه ریزش ها و در امتداد رود می کشند. این بخش شیب دار و لغزنده است، اما گروه کمک کننده طناب های محکم دارند که می توانید برای کمک به نزول و صعود نهایی خود از آنها استفاده کنید.ریزش ها به راحتی از بزرگراه رد می شوند.
اگر از دره مگی می روید، یک علامت کوچک آبی در کنار جاده نشان می دهد که ریزش ها یک سوم مایل در جلو است. اگر اهل چروکی (Cherokee) هستید، هیچ علائمی در آن وجود ندارد.
فقط باید بیش از نه مایل از مرکز شهر در جستجوی اتومبیل هایی باشید که در سمت راست پارک شده اند. فضای پارکینگ بسیار کوچک و منحنی است.

دیدگاه خود را بنویسید