بازار بشیکتاش ، بازار هفتگی استانبول

بازار بشیکتاش ، بازار هفتگی استانبول

بشیکتاش بازار هفتگی استانبول است که در روزهای شنبه برپا می‌شود و یکی از محبوب‌ترین بازارهای هفتگی این شهر است که با قیمت‌های مناسب و تنوع بالای اجناس ارائه شده، اکنون به جاذبه‌ای گردشگری بدل شده است. فروشنده‌های محلی و انرژیی که در این بازار جریان دارد سبب شده که بازدید از این بازار در برنامه‌ی اغلب مسافران استانبول گنجانده شود.

بازار بشیکتاش ، بازار هفتگی استانبول

بازار بشیکتاش با اینکه یکی از بازارهای کوچک آخر هفته استانبول محسوب می شود ولی با فضای مطلوب و اجناس خوبی که دارد خریداران بسیاری را از سراسر شهر به خود جذب می کند، اگر خیابان ندیم را به سمت دفتر ازدواج محله بروید مطمئنا با دیدن جمعیتی که در این بازار دو طبقه قرار دارند این بازار را از دست نخواهید داد. این بازار کاملا محلی است و خیلی از این ترشیجان را مردم خودشان در خانه درست می کنند و در اینجا به فروش می رسانند. این بازار مثل محله ای که در آن قرار دارد رنگارنگ است و در آن بیشتر از ۴۰۰ غرفه وجود دارد که در پارکینگی قرار گرفتند.

بازار بشیکتاش ، بازار هفتگی استانبول

در طبقه اول محصولاتی مانند گشنیز تازه، ادویه‌جات، ترشی و خشکبار به فروش می‌رسند. در طبقه دوم این بازار هم بیشتر لباس، کفش، جواهرات و زیورآلات مصنوعی و لوازم خانگی فروخته می شود که می توانید آن ها را با قیمتی ارزان تر از جاههای دیگر تهیه کنید.

بازار بشیکتاش ، بازار هفتگی استانبول

در محله بشیکتاش همواره بازار ماهی فروشی به راه است، اما در آخر هفته‌ها غرفه‌های بیشتری به آن اضافه می‌شوند، در این غرفه‌ها اغلب ماهی‌های تازه‌ای ارائه می‌شوند و کیفیت بسیار مناسبی دارند، همچنین فروشندگان ماهی‌ها را کاملا تمیز و خرد کرده و تحویل مشتری می‌دهند. کمی پایین‌تر از غرفه ماهی فروش‌ها، غرفه غذاهای دریایی را مشاهده خواهید کرد که انواع ماهی سرخ شده و غذاهای دریایی را طبخ می‌کنند. با وجود اینکه این بخش از بازار مقداری کوچک است و شلوغ می‌شود، اما باز هم ارزش آن را دارد که آن جا بمانید و طعم غذاهای دریایی را بچشید.

بازار بشیکتاش ، بازار هفتگی استانبول

در بازار بشیکتاش بو‌های مختلفی به مشام شما می‌رسد، از بوی میوه و سبزیجات تازه بگیرید تا ماهی کبابی، اما بیشتر از هر چیزی این بوی قهوه است که در فضای بازار می‌پیچد و شما را به سوی خود می‌کشاند، می‌توانید همان جا بر روی صندلی بنشینید و در حالی که قهوه خود را نوش جان می‌کنید، گذر عمر ببینید و از انرژی و شور و اشتیاقی که در بازار موج می‌زند، نهایت را لذت ببرید. همچنین در این بازار رستوران‌هایی ارزان قیمتی حضور دارند که در زبان ترکی به آن‌ها رستوران‌های بولکپچه (bolkepce) می‌گویند. بیشتر مشتریان این رستوران‌ها کسبه‌ی محله بشیکتاش هستند، به همین دلیل غذاهای با کیفیت و ارزان قیمتی در این رستوران‌ها پیدا می‌شوند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما