جاذبه گردشگری باغ گیاه شناسی مینسک در بلاروس

جاذبه گردشگری باغ گیاه شناسی مینسک در بلاروس

بلاروس از جمله کشورهای اروپایی است که با روسیه، اوکراین، لهستان و لیتوانی همسایه است. این کشور زیبا جاذبه‌های زیادی را در خود جای داده که باعث شده تا افرادی زیادی در قالب تور بلاروس به آن سفر کنند و تجربه‌ای ناب را خلق کنند. پایتخت کشور بلاروس شهر مینسک نام دارد که دیدنی‌های زیادی را در خود جای داده و بازدید چند روزه ازین شهر به هر گردشگر ماجراجویی پیشنهاد می‌شود. از جمله دیدنی های بلاروس در شهر مینسک باغ گیاه شناسی است که با مساحتی بیش از ۵۳۰ هزار متر مربع حدود ۹۰۰۰ گونه‌ی گیاهی متعدد را در خود جای داده و هرروزه میزبان گردشگران زیادی است که برای دیدن این باغ و تماشای زیبایی بی‌نظیر آن به آنجا می‌روند.جاذبه گردشگری باغ گیاه شناسی مینسک در بلاروس

این باغ در سال ۱۹۳۲ افتتاح شد و در ابتدا قرار بود یک پروژه ۱۰۶ هکتاری از کاج‌های کوتاه باشد اما بعدها به پروژه‌ای بزرگتر و در نهایت به یک باغ گیاه شناسی تبدیل گشت.

باغ به قسمت های مختلفی تقسیم شده که هر کدام از آن ها مخصوص گروهی از گیاهان است و در آن شانس این را دارید تا گونه های گیاهی از جاهای دیگر دنیا مثل آمریکای جنوبی، قفقاز، استرالیا، اروپای جنوبی و رشته کوه های پامیر را از نزدیک ببینید.

جاذبه گردشگری باغ گیاه شناسی مینسک در بلاروس

یکی از مهمترین پارامتر ها برای هر باغ تعداد و تنوع گونه های گیاهی اش است که این باغ با ۹ هزار گونه به خوبی این خواسته را برآورده کرده است. یکی از بهترین زمان ها برای تماشای این باغ، فصل بهار است، زمانی که باغ در زیباترین حالت خود به سر می برد و همه ی گل ها باز شده اند. با این حال اینجا در فصل پاییز هم پر از زیبایی ست؛ همه ی درختان به رنگ های زرد، نارنجی و قرمز در می آیند و فضایی رمانتیک را به وجود می آورند.

جاذبه گردشگری باغ گیاه شناسی مینسک در بلاروس

همچنین وجود گل‌های رنگارنگ و خوشبوی فراوان باعث شده تا این باغ مکانی عالی برای گشت و گذار و فرار از شلوغی شهر باشد. در باغ گیاه شناسی مینسک ساختمانی برای انجام کارهای تحقیقاتی نیز احداث شده که در آنجا بر روی گونه‌های گیاهان آزمایش و تحقیق علمی می‌شود. این باغ جذاب با داشتن دریاچه‌ای خوش منظره و پرندگانی که ساکن همیشگی این باغ‌اند چشم‌اندازی معرکه را خلق کرده که می‌تواند خستگی کار و سفر را از شما دور کند.

گلخانه ی لیمو

سری به گلخانه ی لیمو بزنید، گلخانه ای مخصوص مرکبات که ۲۵ نوع لیمو، ۵ نوع پرتقال ماندارین، ۴ نوع گریپ فروت و ۳ نوع پرتقال در آن پرورش پیدا می کند.

نمایشگاه گل ها

در سال ۲۰۰۷ یک جاذبه ی گردشگری جدید به این باغ اضافه شد: یک نمایشگاه گل های رنگارنگ که با یک گنبد شیشه ای بزرگ پوشیده شده و دما و میزان رطوبتش کاملا تحت نظر است. در این محوطه انگار به جنگل های بارانی استوایی رفته اید، موزها در بالای سرتان آویزان است و می توانید از ۵۰۰ گونه از گیاهان بومی دیدن کنید. قبل از اینکه این محل را ترک کنید به کافه اش بروید و دمنوش های گیاهی سفارش دهید. حتی در فصل زمستان که گل و گیاهان باغ چندان جذاب به نظر نمی آیند در داخل این محوطه ی سرپوشیده گیاهانی استوایی می بینید که مثل اول بهار گل داده اند.

دسترسی به باغ گیاهشناسی مینسک

این باغ در نزدیکی ایستگاه متروی پارک چلوسکینتسیو (chelyuskintsev park) قرار گرفته و با مترو دسترسی راحتی دارد. باغ هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ شب باز و هزینه ی ورودی اش ۳ یورو (حدود ۲۰ هزار تومان) است.

دیدگاه خود را بنویسید