با 8 جاذبه دیدنی در جمهوری جزایر فیجی آشنا شوید

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

کشور فیجی یا جمهوری جزایر فیجی در اقیانوس آرام جنوبی قرار دارد. این جزیره زیبا در منطقه ملانزی واقع شده و بزرگ‌ ترین شهر آن، سووا است که پایتخت فیجی است. جمهوری فیجی کشوری متشکل از ۸۰۰ جزیره است و اغلب جزایر آن مرجانی و آتشفشانی است. این کشور در شرق استرالیا قرار دارد و  از شرق با تونگا، از غرب با وانواتو و از شمال با تووالو کمترین فاصله را دارد. دو جزیره بزرگ و اصلی آن با نام‌های «ویتی لوو» و «وانوا لوو» ۸۷ درصد از جمعیت این کشور را در خود جای داده‌اند.

با 8 جاذبه دیدنی در جمهوری جزایر فیجی آشنا شوید

می‌گویند اولین اسکان‌ها در این جزایر به یک هزار سال پیش از میلاد برمی‌گردد. در قرن ۱۷ میلادی اروپایی‌ها برای نخستین بار پا به آن گذاشتند. در قرن نوزدهم این جزایر مستعمره انگلیس شدند.

فیجی در سال ۱۹۷۰ استقلال خود را به دست آورد. این کشور عضو سازمان ملل متحد، سازمان جهانی تجارت و یونسکو است.

جمعیت این کشور حدود ۹۳۲ هزار نفر با میانگین سنی ۲۵ سال است. امید به زندگی برای زنان ۷۳ و برای مردان ۶۸ سال است. ۵۳ درصد از مردم این کشور مسیحی، ۳۴ درصد هندو و هفت درصد مسلمان هستند. زبان‌های رسمی فیجی را، انگلیسی، فیجیایی و هندی تشکیل می‌دهند.

واحد پول فیجی، دلار با واحد جزء (سنت) نام دارد. 1FJD = 0.48 US Dollar (در می ۲۰۱۸) صادرات فیجی را، شکر، طلا، نارگیل و زنجبیل دربر می‌گیرد. فیجی از اعضای کشورهای مشترک‌المنافع به‌شمار می‌رود.

فیجی دارای آب و هوای استوایی با دو فصل اصلی گرم و مرطوب از ماه نوامبر تا آوریل و فصل خنک و خشک، از ما مه تا اکتبر است و در تمام طول سال، بادهایی بر فراز فیجی می‌وزد که باعث تعدیل هوا می‌شود و میانگین دمای هوا از ۲۲ درجه سانتی‌گراد در ماه‌های خنک سال تا ۲۶ درجه در ماه‌های گرم، در نوسان است.

جزیره فیجی دارای جنگل‌های انبوه فراوان، ذخایر و منابع زیرزمینی، تنوع آبزیان و ماهی ها است و از نظر اقتصادی عنوان یکی از پیشرفته‌ ترین اقتصادهای حوزه اقیانوسیه را به نام کرده است.

با 8 جاذبه دیدنی در جمهوری جزایر فیجی آشنا شوید

قدمت این جزیره از سفال‌هایی که از این منطقه و از شهرهای فیجی بدست آمده بیانگر این مطلب است که از ۱۰۰۰ تا ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد انسان هایی در این جزیره سکونت داشته اند. بعضی از محققان بر این باورند که ساکنان فیجی از جنوب شرق آسیا و از راه اندونزی به این جزیره وارد شده اند و قبل از رسیدن اروپایی ها، آرام آرام یک جامعه توسعه یافته را در این جزیره بوجود آوردند.

جاهای دیدنی فیجی

1. پارک ميراث ملی بوما در جزیره تاویونی

پارک ملی «بوما»، یکی از زیباترین مناظری است که در فیجی خواهید دید و در حقیقت میراث زنده جزیره تاویونی به شمار می‌آید. جایی که در آن آبشارهای صخره‌ای به ارتفاع 60 فوت (18 متر) وجود دارد و به جزیره بوستانی شهرت دارد. این پارک در سال 1990 ساخته شد که شامل 150 کیلومترمربع، جنگل بارانی است. می‌توانید در این جنگل‌ها، گیاهان کمیاب را ببینید و از تماشای تنوع بی‌نظیری از پرندگان لذت ببرید. با گذر از جنگل‌های ساحلی و مسیرهای پیاده‌روی زیبا، به مرز پایانی سه آبشار تماشایی و شکوهمند که به آبشارهای تاو رو (Tavoro) شهرت یافته‌اند، می‌رسید. در اینجا چندین استخر شنای طبیعی به چشم می‌خورد که در فصل تابستان شنا کردن در آن بسیار دل‌چسب است.

با 8 جاذبه دیدنی در جمهوری جزایر فیجی آشنا شوید

2. بوستان دیو خفته فیجی

یکی از جاهای هیجان انگیز و هرموز جزایر فیجی بوستان دیو خفته است. در دامنه کوه نوسوری این باغ توریستی فوق العاده زیبا و مهیج قرار دارد که یکی از مجموعه های با شکوه و لذت بخش در جزیره است. وجود بیش  از ۲۰۰۰ نوع گل ارکیده در باغ گلی به وسعت ۲۰ هکتار مکانی رویایی و خاطره انگیز برای گردشگران است. در بوستان دیو خفته که مثل یک بهشت زیبا است می توانید زیباترین خاطره ها را برای خود رقم بزنید و جالب ترین و هیجان انگیز ترین عکس ها را بگیرید.

با 8 جاذبه دیدنی در جمهوری جزایر فیجی آشنا شوید

3. شهر لووکا فیجی

این شهر یکی از جاذبه های فیجی است که در حقیقت میراث زنده این کشور به حساب می آید و برای فیجی مثل یک قطب گردشگری است که همه ساله  انبوه گردشگران به شهر لووکا می آیند و از طبیعت و زیبایی های آن لذت می برند. شهر لووکا جاذبه‌های زیادی دارد و هر نقطه آن می تواند روزها و هفته ها هر گردشگری را در این شهر ماندگار کند.

4. جزیره للوویا فیجی

اینجا یک جزیره کوچک مرجانی است که ساحل آن شنی است و از جاذبه های فیجی به حساب می آید. درختان نخل زیادی در آن وجود دارد شده و مکانی ایده‌آل برای ثبت بهترین خاطره ها از یک سفر جزیره ای است، جزیره ای که سفر به آن مثل سفر به جزیره گمشده و ناشناخته است و مثل این می ماند که شما در آن جزیره پر از سکوت، تنها در آرامش در حال استراحت و تفریح هستید.

با 8 جاذبه دیدنی در جمهوری جزایر فیجی آشنا شوید

5. رودخانه‌ سیگاتوکا فیجی

رودخانه‌ای زیبا که طول آن ۱۲۰ کیلومتر است و این رودخانه در این جزیره ی زیبا در جریان است. وجود بیش از ۵۰ روستا در سر راه این رودخانه یکی از جاذبه های دیدنی فیجی است. از رودخانه ی سیگاتوکا برای آبیاری محصولات استفاده می‌شود.

با 8 جاذبه دیدنی در جمهوری جزایر فیجی آشنا شوید

6. جنگل های فیجی

جزیره فیجی جنگل های زیبای زیادی دارد که مثل این جنگل ها تقریبا در هیج جای دیگر دیده نمی شود. عبور از این جنگل ها و قدم زدن در دل این جنگل های زیبا لذت بخش ترین خاطره ها را برای هر گردشگری رقم می زند.

با 8 جاذبه دیدنی در جمهوری جزایر فیجی آشنا شوید

7. آبشارهای فیجی

از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های فیجی که واقعا دیدنی و خیال انگیز است آبشارهای این جزیره است. طول این آبشارها به ارتفاع ۱۸ متر و حتی بیشتر می رسد. ما توصیه می کنیم حتما از نزدیک با آهنگ شنیدنی و منظره زیبای این آبشارها برای خودتان خاطره ای به یاد ماندنی بسازید.

8. سواحل فیجی

یکی دیگر از زیبایی های طبیعی و جاذبه های فیجی مناطق ساحلی این جزیره است که هر گردشگری را به خود جذب می کند و شیفته زیبایی های جادویی آن می شود. سواحل فیجی مناسب برای فعالیت ها و ورزش های سرگرم کننده و دلنشین آبی و زیر آبی است. شنا و غواصی از فعالیت هایی است که می توان در این جزیره و ساحل زیبای آن انجام داد و به جز زیبایی های خارج از آب جزیره فیجی در داخل آب هم دنیایی از زیبایی و شکوه می توان دید.

با 8 جاذبه دیدنی در جمهوری جزایر فیجی آشنا شوید

زیبایی هایی مثل صخره های مرجانی، جانورانی مثل ستاره دریایی، کوسه، اختاپوس و انواع گونه های ماهی را که همیشه در کارتون های تلویزیونی کودکان می دیدید حالا در دنیای واقعی آن ها را می توانید ببینید و از نزدیک و به طور طبیعی آن زیبایی ها را لمس کنید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید