9 جاذبه گردشگری برتر در درسن ، آلمان

9 جاذبه گردشگری برتر در درسن ، آلمان

درسدن یک منطقه بسیار خوش آب و هوای آلمانی است این منطقه به لحاظ تجاری دارای اهمیت بالایی است این شهر در جنگ جهانی دوم دارای صدمات زیادی بوده است و محلی برای فرمانروایی کمونیست ها بوده است. شهر درسدن مهد فرهنگ آلمان است و یک منطقه گردشگری در آلمان است جاذبه ها و مکان های دیدنی درسدن بیشتر جنبه تاریخی و فرهنگی دارند همچنین در گوشه و کنار این شهر می توانید جاذبه های مدرنی همچون رستوران ها، کافی شاپ و فروشگاه های مدرن را مشاهده کنید که شاید در کشور خودتان کمتر با این جاذبه ها آشنا شده باشید.

۱. کاخ ژاپنی و سوار طلایی

در میدان نویْشدِتِر (Neustädter) در قسمتی از جدیدترین منطقه شهر درسدن مجسمه‌ای اوگوستوس قوی شد سوار بر اسب به صورت شبیه سازی شده در وسط میدانی قرار دارد. ساخت این مجسمه در سال ۱۷۳۶ بوده و  به سوارکار طلایی معروف است. اما کاخ ژاپنی، عمارتی نئوکلاسیکی است که در سال ۱۷۳۷ ساخته شده است و یکی از دیدنی ترین جاذبه های شهر درسدن است.

۲. میدان تئاتر و اپرای زمپر

این میدان از میدان های عمومی شهر است و به لحاظ معماری یک شاهکار هنری به شمار می آید مجسمه ای از پادشاه جان که بر روی اسبی قرار دارد نیز در مرکز این میدان واقع شده است. یکی از جذابیت های این میدان پاسدار خانه ای است که در سال ۱۸۸۳ ساخته شده است و معماری آن نیز بر اساس مجموعه برلینی ساخته شده است.

۳. کلیسای فرائِن

این کلیسا هم یکی از پروژه‌های نوسازی آلمان به حساب می آید و خیلی مورد توجه گردشگران است. تاریخ ساخت آن را سال ۱۷۴۳ می دانند که در دوران آسیب زیادی دیده و جنگ تخریب و بمباران شده اما بعد از جنگ بازسازی شده و یکی ازدیدنی ترین کلیساهای باروکی اروپا است که جزء جاذبه های شهر درسدن است.

9 جاذبه گردشگری برتر در درسن ، آلمان

۴. بزرگ درسدن

این باغ با معماری باروک اروپایی ساخته شده است کاخ تابستانی، باغ وحش و باغ گیاه شناسی از بخش های این باغ هستند. در سمت دیگری از این باغ راه آهن مینیاتوری واقع شده است که یکی از جذابیت های آن است.

9 جاذبه گردشگری برتر در درسن ، آلمان

۵. کاخ زوئینگِر و زِمپربائو

این کاخ یک در حقیقت یک مجموعه است که موزه ای در آن وجود دارد و از یکی از جالب ترین آثار معماری باروک در آلمان است. به جز معماری زیبای آن مجموعه‌ی چینی درسدن، وسایل علمی، ابزار آلات ریاضی و فیزیک نیز وجود دارد که آن را معروف کرده است. علاوه بر آن موزه جانورشناسی و موزه تاریخ هم از نقاط دیدنی این مجموعه است.

۶. قلعه مسکونی درسدن و موزه ها

این قلعه که حدود ۴۰۰ سال محلی برای فرت و آمد پادشاهان بوده است و بخشی از مجموعه هنری در این کاخ سابق وجود دارد در حال حاضر یکی از موزه های دیدنی درسدن است. جواهرات، عاج و نقره از اشیای ارزشمندی هستند که در این مجموعه نگهداری می شوند. سکه شناسی، مدال، ضرب و … در کابینه های مختلف این مجموعه نگهداری می شوند.

9 جاذبه گردشگری برتر در درسن ، آلمان

۷. کلیسای جامع درسدن

این کلیسا که به دادگاه کاتولیک معروف است در سال ۱۷۵۵ ساخته شده و به سبک باروک ایتالیایی است. کلیسای جامع در انتهای پل رودخانه البه قرار گرفته است و در اثر آسیب هایی که در جنگ دید پس از جنگ بازسازی و مرمت شد و اکنون یکی از آثار و جاذبه های دیدنی شهر درسدن است.

۸. ایوان برول

یکی از مکان های دیدنی درسدن بالکن اروپا یا ایوان برول است بنایی که با وجود قدیمی بودن از استحکام بالایی برخوردار است و در سال ۱۸۱۴ ساخته شده است از جذابیت های این دیدنی می توان به مجسمه های آن اشاره کرد. فواره دلفین نیز یکی از دیدنی های جذاب است که نمایی ویژه به این بالکن بخشیده است.

9 جاذبه گردشگری برتر در درسن ، آلمان

۹. آلبرتینوم و مجموعه‌های هنری درسدن

این بنای دیدنی در سال‌های ۱۸۸۴ و ۱۸۸۷ ساخته شده و بیشترین شهرت این مجموعه موزه مانند به دلیل وجود گالری های استادان نقاشی است که آثارشان به سبک های رومانتیک، رئالیست در آن وجود دارد علاوه بر آن آثار نقاشی‌ فرانسوی، مجارستانی لهستانی، بلژیکی و رومانیایی در آن قرار دارد که یکی از جاذبه های شهر درسدن است.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما