گشتی در جاهای دیدنی بوروندی

گشتی در جاهای دیدنی بوروندی

بوروندی با نام رسمی جمهوری بوروندی کشوری است در مرکز آفریقا. پایتخت آن گیتگا و بزرگترین شهر آن بوجومبورا است. بوروندی کشوری است کوچک در منطقه دریاچه‌های بزرگ که در همسایگی اوگاندا، کنگو، رواندا و تانزانیا قرار دارد. جمعیت بوروندی ۱۰ میلیون پانصد هزار نفر است و زبان‌های رسمی این کشور کیروندی (زبان ملی و رسمی) و فرانسه و انگلیسی هستند. واحد پول این کشور فرانک بوروندی نام دارد.

گشتی در جاهای دیدنی بوروندی

۸۵ درصد از جمعیت این کشور از قوم هوتو و ۱۴ درصد توتسی هستند. درصد مسیحیان در بوروندی بین ۸۰ تا ۹۰ درصد جمعیت برآورد می‌شود که حدود ۶۵ درصد از آن‌ها کاتولیک رومی هستند. ۵ درصد جمعیت نیز به باورهای بومی اعتقاد دارند و بین ۲ تا ۵ درصد نیز مسلمانند که بیشتر در شهرهای اصلی زندگی می‌کنند.

بوروندی در سال ۱۹۶۲ به استقلال دست یافت. نظام سیاسی این کشور در ابتدا سلطنتی بود، اما مجموعه‌ای از ترورها، کودتاها و وضعیت کلی ناامنی منطقه‌ای به برپایی جمهوری و نظام تک‌حزبی در این کشور در سال ۱۹۶۶ انجامید. کشمکش‌های پاک‌سازی قومی و در نهایت دو جنگ داخلی و نسل‌کشی‌ها در دهه ۱۹۷۰ و دوباره در دهه ۱۹۹۰، مانع توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور شد و این کشور را در سطح یکی از فقیرترین کشورهای جهان نگاه داشت.

اقتصاد در بوروندی

تولید ناخالص داخلی این کشور ۳۸۹/۶میلیارد دلار است که ۴۴ درصد آن در بخش کشاورزی، ۹/۲۰درصد در بخش صنعت و ۱/۳۴درصد در بخش خدمات تولید می‌شود. نیروی کار این کشور را دو میلیون و ۹۹۰ هزار نفر تشکیل می‌دهد که بیش از ۹۳ درصد آنها در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند. ۶۸ درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. محصولات صادراتی این کشور شامل قهوه، چای، شکر و پنبه است که به کشورهای سوئیس (۷/۳۳ درصد)، انگلیس (۲/۱۲ درصد)، پاکستان (۵/۸درصد)، رواندا (۳/۵درصد) و مصر (۲/۴ درصد) صادر می‌شود. محصولات وارداتی این کشور شامل کالاهای اساسی، نفت و محصولات پتروشیمی و مواد غذایی است که از کشورهای عربستان سعودی (۶/۱۲ درصد)، کنیا (۲/۸ درصد)، ژاپن(۸/۷درصد)، روسیه (۷/۴درصد)، انگلیس (۶/۴درصد)، فرانسه (۴/۴ درصد) و چین (۴/۴درصد) وارد می‌شود.

دیدنی های بوروندی

پارک ملی روسیزی در بوجومبورا

پارک ملی روسیزی در شهر بوجومبورا و در کشور بوروندی قرار دارد. پارک روسیزی دیدنی‌ها و تفریحگاه‌های زیادی را در خود جای داده است. یک رودخانه بزرگ در پارک روسیزی جریان دارد که انواع اسب‌های آبی‌های جذاب را می‌توانید در آن ببینید. علاوه بر دیدن اسب‌های آبی امکان قایق سواری در این رودخانه نیز برای بازدیدکنندگان فراهم شده است و حتی شما می‌توانید به وسیله‌ی قایق به طرف دیگر رودخانه بروید. در پارک ملی روسیزی گونه‌های منحصر به فردی از گیاهان و جانوران را مشاهده می‌کنید که دیدن آن‌ها لذتبخش است. به جز اسب آبی، میمون‌ها، بزکوهی و گونه‌های متعددی از پرندگان خوش رنگ در این پارک وجود دارند که در این مجموعه زندگی می‌کنند. همینطور گیاهانی مختلف مانند درختان اقاقیا، چهلچراغ در قسمت شمالی پارک یافت می‌شوند. تقریبا نصف بیشتر پارک روسیزی از جنگل تشکیل شده است. این پارک خانه‌ی حیات وحش در انواع مختلف به شمار می‌رود که مقصد گردشگری توریست‌های بسیاری به حساب می‌آید.

گشتی در جاهای دیدنی بوروندی

 پارک ملی Kibira

دومین جاذبه گردشگری معروف و جز مکان هایی است که در سفر بوروندی جز ماه عسل سفر هست و باید دیده شود. پارک دارای درجه IUCN II است. این پارک در نزدیکی شهر Bujumbra است و توسط INECN اداره می شود. پارک دارای ۱۶٪ جنگل بارانی  montane است در حالیکه درختانی که در حال رشد هستند عبارتند از Entandrophragma excelsum و Symphonia globulifera و غیره.

گشتی در جاهای دیدنی بوروندی

 آبشارهای Kagera

آبشارهای Kagera که بلندترین آبشارها در کشور بوروندی هستند ،جز جاذبه های گردشگری در این کشور به شمار می ایند. سقوط آب از این آبشارها واقعا نفس گیر است شما می توانید از پایین آن را مشاهده کنید و یا می توانید چالش داشته باشید و از تپه صعود کنید. مکان بسیار زیبا است که در حال حاضر در انتظار ثبت در یونسکو است.

گشتی در جاهای دیدنی بوروندی

 پارک ملی Ruvubu

یکی از مکان های دیدار در بوروندی، پارک ملی Ruvubu است. این بزرگترین پارک ملی در سراسر بوروندی است و دارای مساحت ۱۹۶ مایل مربع یا ۵۰۸ کیلومتر مربع است. نزدیکترین شهر پارک ملی Ruvubu Muyinga است و اگر می خواهید از پارک دیدن کنید، به راهنمای تور نیاز دارید. شما می توانید گیاهان عجیب و غریب، درختان عظیم و حیوانات وحشی مانند گرگ و میش، شیرها و تمساح ها را مشاهده کنید.

گشتی در جاهای دیدنی بوروندی

 قله Heha

یکی از مکان های دیدار در بوروندی، کوه هها است. این کوه در یکی از روستاهای استان Bujumbra واقع شده است. این قله یکی از کوه های Highlands of Burundi است. در حقیقت، این بلندترین قله در محدوده با ارتفاع ۸۸۰۶ فوت یا ۲۶۸۴ متر است. چالش انگیزترن کار برای گردشگران، بومیان و خارجی ها به طور یکسان، سفر کوهستانی است. برای بار اول  قبل از رفتن به کوه هها با راهنمای محلی آنرا بررسی کنید.

گشتی در جاهای دیدنی بوروندی

 موزه ملی Gitega

موزه ملی Gitega یکی از موزه های ملی این کشور است. این موزه در Gitega واقع شده است و در سال ۱۹۵۵ در زمانی که مستعمره بلژیک بوده تاسیس شده است. این بزرگترین موزه ملی در سراسر بوروندی است و همه چیز موزه در یک سالن نمایش داده می شود.

گشتی در جاهای دیدنی بوروندی

Chutes de la Karera

Chutes de la Karera یک گروه آبشار در بوروندی است و یکی از مکان هایی است در بروندی باید بازدید شود. همه این چهار آبشار در نزدیکی یک شهر در بوروندی به نام روتانا Rutana واقع شده است. زیبا ترین این چهار آبشار Nyakai I  نامیده می شود و این آبشار اولین قسمت تور شما می باشد و شما می توانید وسیله نقلیه خود را در منطقه پارک کنید. بعدا شما Nyakai II را مشاهده خواهید کرد که کوتاه ترین یا کوچکترین آبشار در بین چهارتا است. پس از آن آبشار Mwaro و سپس در آخر آبشار Karera که از همه بالاتر است قرار دارد.

گشتی در جاهای دیدنی بوروندی

 Musee Vivant

موزه ویوانت یکی از مراکز توریستی در کشور آفریقایی بوروندی است.البته این مکان یک موزه نیست و یک باغ وحش است که مردم محلی آنرا موزه می نامند – کمی گیج کننده است. با این حال، ساکنان این موزه آثار هنری نیستند. ساکنان ان حیوانات آفریقایی هستند. Musee Vivant  در پایتخت یعنی شهر Bujumbura واقع شده است، درون آن شامپانزه، پلنگ، تمساح های آفریقایی و انواع مختلف مار را خواهید دید.

گشتی در جاهای دیدنی بوروندی

ذخایر طبیعت Bururi

منطقه Bururi  یکی از مکان هایی است که در بوروندی باید سفر کرد. این منطقه به عنوان ذخایر طبیعت در سال ۱۹۵۱ به رسمیت شناخته شده و دارای رده IV IUCN است که یک منطقه مدیریت زیستگاه و گونه است. دارای مساحت ۱۵٫۳۵ کیلومتر مربع است. این مقصد بسیار صلح آمیز است و اگر سفرهای طبیعت را دوست دارید برای شما لذت بخش خواهد بود.

گشتی در جاهای دیدنی بوروندی

 یادبود سنگی Stanley

بنای یادبود بسیار مهمی در این کشور آفریقایی کوچک، بنام یادبود استنلی وجود دارد. این ساختار تاریخی در پایتخت Bujumbra واقع شده است و در واقع یک تشکل سنگی بزرگ است.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما