6 جای دیدنی دومینیکا که باید رفت

6 جای دیدنی دومینیکا که باید رفت

دومینیکا با نام رسمی قلمرو همسود دومینیکا کشوری است جزیره‌ای در دریای کارائیب. نام رسمی آن کشور همسود (مشترک‌المنافع) دومینیکا و پایتخت آن روسو است. دومینیکا از جزایر بادپناه و بخشی از منطقه آنتیل کوچک است و به خاطر طبیعت دست‌نخورده‌ای که دارد «جزیره طبیعت کارائیب» نامیده شده‌است. دومینیکا در جنوب گوادلوپ و در شمال مارتینیک واقع شده است. مساحت دومینیکا ۷۵۰ کیلومتر مربع و جمعیت این کشور ۷۱٫۲۹۳ نفر (در سال ۲۰۱۱) است. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و زبان‌های کریول دومینیکایی و فرانسوی نیز به عنوان زبان‌های گفتاری استفاده دارند. جزیره دومینیکا از دیدگاه زمین‌شناسی جوان‌ترین جزیره آنتیل کوچک است و به این خاطر فعالیت‌های آتشفشانی و زمین‌گرمایی هنوز در آن دیده می‌شود. دریاچه جوشان، که دومین چشمه آب‌گرم دنیا است در دومینیکا واقع شده‌است. طوطی شاهی پرنده ملی این جزیره است و نگاره آن بر روی پرچم دومینیکا نیز نقش بسته‌است.

6 جای دیدنی دومینیکا که باید رفت

مختصری از تاریخ دومینیکا

کریستف کلمب در سال ۱۴۹۳ کشور دومینیکا را در سفر دومش کشف کرد. این سرزمین در اختیار بومیان سرخ پوست کارائیبی بود که از نسل بومیان آراواک نیز بودند. کشتی های اسپانیایی در قرن ۱۶ به دلیل جریانات آبی مناسب معمولا در دومینیکا لنگر می انداختند ولی به دلیل مخالفت و مقاومت های مردم دومینیکا، عملاً در آنجا ساکن و مستقر نشدند. تقریبا می توان گفت جمعیت کشور از نسل بردگانی است که در قرن ۱۸ میلادی به دومینیکا برده شدند.

آب و هوای کشور دومینیکا

دومینیکا به طور عمده در حجم وسیعی از جنگل ها پوشیده شده و خانه ی دوم جنگل های داغ جهان است. این کشور جزیره ای از آب و هوای گرمسیری تحت تاثیر بادهای شمال شرقی برخوردار است. باران های سنگینی در این کشور می بارد و سیلاب را به وجود می آورد، به طور معمول اواخر تابستان طوفان هایی در این کشور رخ می دهد.

جاذبه های دومینیکا

۱. پارک ملی مورن ترویس پیتون

در کشور دومینیکا پارکی به نام مورن ترویس پیتون که لقب جواهر دومینیکا را به خود گرفته نیز وجود دارد. این پارک جنگل هایی پوشیده شد از سرخس های غول پیکر و ارکیده های وحشی است. دلایلی که سبب برجسته شدن این پارک و ثبت آن در میراث جهانی یونسکو شده نیز وجود ۱۷۰۰۰ هکتار شامل آبشار ویکتوریا، ترافالگار فالز، دریاچه بوئری غبارآلود، استخر زمرد، دره غرق شده در بخار، حوضچه های آب جوش و چشمه های آب گرم است. یکی از بهترین امتیازات برای بازدید از این پارک روستای Laudat است که در ۱۱ کیلومتری Roseau واقع شده است.

6 جای دیدنی دومینیکا که باید رفت

۲. آبگرم های بانگو در سنت جورج

آبگرم های بانگو یکی از جذاب‌ترین دیدنی های دومینیکا است که در شهر ووتن ویون (Wotten Waven) قرار دارد. خود را در دل جنگل‌های بارانی کوهستانی در کشور دومینیکا تصور کنید در حالی که زیر سایه درختان استراحت می‌کنید و چیزی غیر از صدای پرندگان جنگلی و نغمه‌ی گوش‌نواز آب را هنگامی که به سنگ‌ها برخورد می‌کنند، نمی‌شنوید. تمام این زیبایی‌ها را را در آبگرم های بانگو که به طور طبیعی از چشمه‌های زمین‌گرمایی سرچشمه می‌گیرند تجربه خواهید کرد. طیف دمای آب در این آبگرم‌ها بسیار گسترده و متغیر است به طوری که برای هر سلیقه‌ای مناسب خواهد بود. استخرهای این مجموعه آبگرم بسیار تمیز و جالب است و تمام امکانات رفاهی در آن برای راحتی مسافران تعبیه شده است.

6 جای دیدنی دومینیکا که باید رفت

۳. آبشار ویکتوریا

چشمگیرترین آبشاری که در دومینیکا وجود دارد آبشار ویکتوریا است که در پارک ملی مورن ترویس پیتونز نیز واقع شده است. این آبشار توسط رودخانه سفید تشکیل شده و از یک صخره به یک استخر آب گرم وارد می شود. این آبشار زیبا و رودخانه ارزش دیدن را دارند. شما می توانید در پایان با استراحت در استخر آب گرم لذت ببرید.

6 جای دیدنی دومینیکا که باید رفت

۴. آبشار ترافالگار

قدم زدن میان آبشارهای دوقاو از محبوب ترین مواردی است که در دومینیکا انجام می شود. این دو آبشار به عنوان مادر و پدر شناخته می شوند و فاصله بین آنها ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پیاده روی از طریق جنگل است. ترافالگار از میان کوه ها سرچشمه گرفته است و به یک چشمه آب معدنی داغ سرازیر می شود. شما می توانید در استخر های آب گرم و سرد واقع در میان سنگ های گوگرد به ابتنی بپردازید.

6 جای دیدنی دومینیکا که باید رفت

۵. تپه های مرجانی شامپاین 

دومینیکا برای غواصی و شیرجه در آب بسیار معروف است.  تپه های مرجانی شامپاین در بخش ساحل جنوب غربی کشور قرار گرفته اند. فعالیت ژئوترمال باعث ایجاد هزاران حباب از زیر سنگ ها می شود. ماهی مرکب، اسب های دریایی، باراکاودا و ماهی ترومپت فقط برخی از گونه های موجود در آب های گرم در این بخش هستند. شما می توانید در سواحل شامپاین به شنا کردن بپردازید وهمچنین به اتاق های متعدد، حمام و میان وعده های خوشمزه دسترسی داشته باشید.

6 جای دیدنی دومینیکا که باید رفت

۶. پارک ملی کابریت

در شمال غربی دومینیکا، پارک ملی کابریت واقع شده است که پوشیده از جنگل های گرمسیری، سیلاب، سواحل با ماسه سیاه و صخره های مرجانی است. این شبه جزیره دیدنی، شامل منظره ای پانوراما از بالاترین نقطه  است و صخره های دریایی نیز از ویژگی های جذاب برخوردار است و برای غواصی بسیار مناسب هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما