جزیره کوچک و زیبای کو سامت در تایلند

جزیره کوچک و زیبای کو سامت در تایلند

کو سامت Ko Samet یک بهشت ​​جزیره ای است که برای لذت بردت از آن باید به سواحل آن قدم بگذارید بر اساس افسانهای داستانهای تایلندی خانه دزدان دریایی بوده و تا به امروز هنوز گنجینه های گم شده در جایی در جزیره پنهان شده است و شاعر افسانه سرایی تایلندی Sunthorn Phu اولین کسی بود که این جزیره را روی نقشه به جهانیان در شعرهایش نشان داد. کو سامت جزیره و پارک ملی آبی تحت حفاظت سازمان دریایی و وزارت جنگل داری تایلند در شرقی کشور تایلند و در ۲۲۰ کیلومتری بانکوک و با فاصله دو ساعتی آن میباشد که پایتخت نشینان تایلند برای فرار از شلوغی شهر بانکوک آخر هفته را به این جزیره و سواحل آن سفر میکنند.

جزیره کوچک و زیبای کو سامت در تایلند

در جزیره کو سامت به کدام ساحل برویم؟

کو سامت سواحل تفریحی زیادی دارد و یکی از دلایل محبوبیت آن هم همین سواحل هستند. اما این جزیره به غیر از سواحل، طبیعتی زیبا و موجودات آبزی متنوعی هم دارد. یک قانون در این جزیره وجود دارد که می گوید هر چه به سمت جنوب آن بروید با سواحلی با امکانات کمتر روبرو می شوید. بیشتر قایق هایی که از دیگر شهرهای تایلند به این جزیره می آیند در اسکله نا دان (Na Dan)  در بخش شمال شرقی جزیره پهلو می گیرند. تقریبا همه سواحل تفریحی این جزیره در بخش شرقی آن قرار دارند (به جز ساحل بهشت که در بخش غربی است) چون بخش غربی آن  پوشش صخره ای و جنگلی دارد. نزدیک ترین ساحل به اسکله نا دان (Na Dan)  ساحل هات سای کائو (Hat Sai Kao) است که به داشتن شن های سفید معروف می باشد. این ساحل نسبت به همه سواحل جزیره، امکانات بیشتری دارد و بیشتر گردشگران هم همین محل را برای تفریح و استراحت خود انتخاب می کنند. در این ساحل، مراسم بسیار شادی برگزار می شود به همین دلیل کوله گردهای خارجی، جوانان تایلندی و کسانی که از تایلند برای گذراندن تعطیلات به این جزیره آمده اند جذب این ساحل می شوند. اما اگر دوست دارید به ساحلی بروید که شلوغی آن کمتر باشد، ساحل آئو تاب تیم (Ao Tub Tim) برای شما انتخاب مناسبی است چون به سواحل دیگر نزدیک است و دور افتاده نیست. اگر به دنبال سواحل دورافتاده هستید به ساحل آئو تاب تیان (Ao Tub Tian) که به ساحل نور شمع معروف است بروید.

جزیره کوچک و زیبای کو سامت در تایلند

غذاهای سواحل کو سامت Ko Samet 

برخی از بهترین کباب ها در کنار سواحل Ao Tub و Haat Sai Kao یافت می شوند، غذاهای محلی نیز وجود دارد و همچنین  پیتزاو همبرگر ،بال مرغ BBQ، ماهی مرکب خشک، سالاد پاپایا (می تواند بسیار تند باشد) مرغ پخته شده روی برنج (khao man gai tom)، مرغ سرخ شده در همه جا میباشد و تقریبا هر هتل دارای رستوران مخصوص خود است، در شهر (ساندان)، چند تخت غذای سنتی تایلندی وجود دارد که غذای تایلندی با قیمت مناسب برای مردم محلی ارائه می دهد. اکثر منوها به زبان انگلیسی هستند.

جزیره کوچک و زیبای کو سامت در تایلند

بهترین فصل سفر 

به طور کلی از نوامبر تا فوریه و از ماه ژوئن تا اوت بهترین زمان سفر به کو سامت است و لی تعطیلات آخر هفته و تعطیلات عمومی تایلند جزیره کو سامت دیوانه پر می شود!

چگونه به جزیره کو سامت برویم؟

از ایستگاه اتوبوس شرقی بانکوک، اتوبوس ها هر یک ساعت یک بار مستقیم به سمت بان فی (Ban Phe) می روند، بعد از سه ساعت به «بان فی» می رسید، از آنجا باید سوار قایق شده و بعد از مدت ۴۰ الی ۶۰ دقیقه وارد جزیره کو سامت می شوید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما