موزه خانه جیم تامپسون یکی از جذاب ترین جاذبه های دیدنی در شهر بانکوک تایلند محسوب می گردد. جیم تامپسون یک تاجر ثروتمند آمریکایی بوده که به عنوان سرگرمی و تفریح خود کلکسیونی از هنر آسیای جنوب شرقی را در یک خانه ی بسیار زیبا جمع آوری کرده است و امروزه به عنوان یک موزه جذاب برای بازدید عموم گردشگران خارجی باز می باشد. جیم تامپسون در سال ۱۹۵۸ خانه ی خود را از جنس چوب و بدون کار بردن حتی یک میخ طراحی کرد و ساخت. وی در سال ۱۹۶۷ زمانی که برای تفریح به ارتفاعات مالزی رفته بود ناپدید شد و تا به امروز هم هیچ اثری از تامپسون پیدا نشده است.

جاذبه گردشگری خانه موزه جیم تامپسون ، بانکوک

دکوراسیون خانه ی او با معماری کلاسیک، سنتی و سلطنتی شکل گرفته است. وسایل و اشیا با هنرمندی خاصی در خانه چیده شده اند و زیبایی آنها زیر روشنایی نورپردازی خانه زیباتر شده است.

با ورود به موزه ی خانه جیم تامپسون، تصویر خانه های چوبی با وسایل دکوری قدیمی در کنار گیاهان درختان اطراف خانه بدون شک برای یک گشت و گذار چند ساعته وسوسه تان می کند. در این خانه به خوبی می توانید از روند احیای ابریشم در تایلند مطلع شوید. اتاق ها و طبقات خانه مملو از وسایل، تزئینات و مجسمه های سنگی و چوبی است که تامپسون با دقت و ظرافت آنها را انتخاب کرده است.

جاذبه گردشگری خانه موزه جیم تامپسون ، بانکوک

روی دیوارهای خانه آویزهای هنری و سنتی با شکل و شمایل های مذهبی قرار گرفته است، حتی آشپزخانه ی آن نیز مملو از ظرف و ظروف سنتی تایلندی است. اما در برخی قسمت های این خانه نیز نمادی از زندگی آمریکایی را می بینید، برای مثال تایلندی ها در آن زمان حمام و دستشویی خانه هایشان را در بیرون از خانه می ساختند اما در اینجا آنها در داخل خانه قرار گرفتند.

جاهای دیدنی استان بوریرام در تایلند

جاذبه گردشگری خانه موزه جیم تامپسون ، بانکوک

اگر مسافر شهر بانکوک هستید پیشنهاد می کنیم سری به این موزه خانه بزنید و به هزار توهای آن سرک بکشید، هر گوشه ی این خانه دیدنی است.

به خاطر بسپارید که ساعت بازدید از خانه ی او از ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر است.

???? : eligasht،lahzeakhar
نویسنده

یک نظر بنویسید