جاذبه گردشگری خانه موزه جیم تامپسون ، بانکوک

جاذبه گردشگری موزه خانه جیم تامپسون ، بانکوک

موزه خانه جیم تامپسون یکی از جذاب ترین جاذبه های دیدنی در شهر بانکوک تایلند محسوب می گردد. جیم تامپسون یک تاجر ثروتمند آمریکایی بوده که به عنوان سرگرمی و تفریح خود کلکسیونی از هنر آسیای جنوب شرقی را در یک خانه ی بسیار زیبا جمع آوری کرده است و امروزه به عنوان یک موزه جذاب برای بازدید عموم گردشگران خارجی باز می باشد. جیم تامپسون در سال ۱۹۵۸ خانه ی خود را از جنس چوب و بدون کار بردن حتی یک میخ طراحی کرد و ساخت. وی در سال ۱۹۶۷ زمانی که برای تفریح به ارتفاعات مالزی رفته بود ناپدید شد و تا به امروز هم هیچ اثری از تامپسون پیدا نشده است.

جاذبه گردشگری خانه موزه جیم تامپسون ، بانکوک

دکوراسیون خانه ی او با معماری کلاسیک، سنتی و سلطنتی شکل گرفته است. وسایل و اشیا با هنرمندی خاصی در خانه چیده شده اند و زیبایی آنها زیر روشنایی نورپردازی خانه زیباتر شده است.

با ورود به موزه ی خانه جیم تامپسون، تصویر خانه های چوبی با وسایل دکوری قدیمی در کنار گیاهان درختان اطراف خانه بدون شک برای یک گشت و گذار چند ساعته وسوسه تان می کند. در این خانه به خوبی می توانید از روند احیای ابریشم در تایلند مطلع شوید. اتاق ها و طبقات خانه مملو از وسایل، تزئینات و مجسمه های سنگی و چوبی است که تامپسون با دقت و ظرافت آنها را انتخاب کرده است.

جاذبه گردشگری خانه موزه جیم تامپسون ، بانکوک

روی دیوارهای خانه آویزهای هنری و سنتی با شکل و شمایل های مذهبی قرار گرفته است، حتی آشپزخانه ی آن نیز مملو از ظرف و ظروف سنتی تایلندی است. اما در برخی قسمت های این خانه نیز نمادی از زندگی آمریکایی را می بینید، برای مثال تایلندی ها در آن زمان حمام و دستشویی خانه هایشان را در بیرون از خانه می ساختند اما در اینجا آنها در داخل خانه قرار گرفتند.

جاذبه گردشگری خانه موزه جیم تامپسون ، بانکوک

اگر مسافر شهر بانکوک هستید پیشنهاد می کنیم سری به این موزه خانه بزنید و به هزار توهای آن سرک بکشید، هر گوشه ی این خانه دیدنی است.

به خاطر بسپارید که ساعت بازدید از خانه ی او از ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر است.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما