خانه وینچستر ، ترسناک و جذابترین خانه در کالیفرنیا

خانه وینچستر ، ترسناک و جذابترین خانه در کالیفرنیا

خانه وینچستر، خانه تاریخی بسیار بزرگی است که در سن خوزه‌ کالیفرنیای آمریکا قرار دارد. این خانه یکی از محلهای اسرار آمیز گردشگری در کالیفرنیا می باشد. این خانه متعلق به شخصی به نام سارا وینچستر (Sarah Winchester) است و مطمئنا یکی از عجیب ترین خانه هایی است که تا به حال ساخته شده است. این عمارت ویکتوریایی که در سن خوزه آمریکاست، شهرت بی نظیر خود را مدیون رموز جالب و چیزهای عجیب و غریبی است که در معماری آن وجود دارد.

خانه وینچستر ، ترسناک و جذابترین خانه در کالیفرنیا

این عمارت زیبا و دیدنی ۱۶۰ اتاق دارد و در آن از عجایب معماری استفاده شده است و به عبارت دیگر مملو از سورپرایز های معماری و هنری است، پله هایی که انتهای آن ها به سقف و یا دیوار بتنی می رسد، درهایی که به ارتفاعات شیب دار باز می شوند، پنجره هایی که به اتاق های دیگر باز می شوند یا سقف نورگیری که بین اتاق ها ساخته شده است…! این ها نمونه هایی از عجایبی هستند که در ساخت این خانه به کار رفته اند. ۱۰ ها مورد غیر عادی دیگر در این خانه وجود ارند که سازنده ی آن را مجبور کرده اند تا ۳۸ سال تمام به ساخت این خانه ادامه دهد.

خانه وینچستر ، ترسناک و جذابترین خانه در کالیفرنیا

گفته می شود، ارواح در ۱۶۰ اتاق آن منزل گزیده‌اند! بنا به داستانی که از خانه شنیده می‌شود، ارواح ساکن این محل به خاطر سارا وینچستر در این خانه مانده‌اند.

این خانم بعد از مرگ کودک و همسرش به خود قبولاند که خانواده اش نفرین شده اند و از طریق فالگیری به این اعتقاد عجیب رسید که به جای دوری نقل مکان کند و خانه ای بسازد، ولی هیچ وقت ساخت خانه به پایان نرسید، چون زندگی و مرگ وی بستگی به ادامه کارهای ساختمانی دارد که در خانه اش انجام می شود!

خانه وینچستر ، ترسناک و جذابترین خانه در کالیفرنیا

وی تصور می‌کرد در صورت قطع شدن عملیات ساختمانی، زندگی او نیز به پایان خواهد رسید. به همین دلیل زمینی به مساحت بیش از ۴۰۰۰ مترمربع را در منطقه سن خوزه کالیفرنیا خرید و بدون نقشه، کارگرانی شروع به ساخت و ساز در آن کردند. قسمت هایی از خانه ساخته و بعد اصلاح و دوباره بازسازی می شد. چند اتاق آن را سارا وینچستر طراحی کرد. این کار ۳۸ سال ادامه پیدا کرد. به جز مواردی چون سقف‌های گردان، کف پوش های میناکاری شده، چلچراغ های نقره و طلا و پنجره‌های شیشه‌ای مشبک که هر کدام نشان دهنده خلاقیت‌های هنری فراوانی است، بعد از مدتی خرافات خود را در ساخت خانه دخالت داد و تزیینات عجیبی را اعمال کرد.

خانه وینچستر ، ترسناک و جذابترین خانه در کالیفرنیا

این عمارت بر خلاف سایر خانه‌های هم عصر خود دارای سیستم‌های مدرن گرمایی (کانال های بخار و هوای گرم) چراغ های گازی که با فشار یک دگمه روشن می‌شوند، سه عدد آسانسور فعال است. سارا به دلیل اعتقادی که به اشباح کاخ داشت، هیچگاه بیشتر از یک شب در یک اتاق نمی خوابید و هر شب بصورت تصادفی یکی از اتاق خواب ها را برای استراحت انتخاب می‌کرد و از نیمه شب تا ساعت دو بامداد با ارواح گفت وگو می کرد!

خانه وینچستر ، ترسناک و جذابترین خانه در کالیفرنیا

ساخت این عمارت بی وقفه ۲۸ سال ادامه پیدا کرد تا روزی که سارا وینچستر روزی در خواب در روز ۵ سپتامبر ۱۹۲۲ این دنیا را ترک کرد. تخمین زده شده که او چیزی حدود ۵٫۵ میلیون دلار صرف ساختن این خانه کرده. اصلا جای تعجب نیست که خانه وینچستر در کالیفرنیا به یک جاذبه ی گردشگری تبدیل شد و در سال ۱۹۲۴ توانست لقب «خانه ی اسرارآمیز» را از آن خود کند.

از وقتی در این خانه به روی عموم باز شد، شکایت‌ها‌ی مداومی ‌وجود داشت که حکایت از اتفاقات عجیب و غریب داشت؛ حتی اگر توریستها به ارواح اعتقاد نداشته باشند این مکان به خاطر کثرت و تنوع زیاد در این گونه ادعاها آنها را متحیر خواهد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما