طبیعت بی نظیر دره جیوژایگو + تصاویر

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

از مکان های دیدنی چین دره جیوژایگو یا پارک ملی جیوژایگو است. پارک ملی دره جیوژایگو در شهر نانپینگ واقع شده است. نانپینگ در در 450 کیلومتری شمال شهر چنگدو قرار گرفته است. در واقع دره جیوژایگو در شمال سیچوآن و جنوب غربی چین قرار گرفته است و مساحت آن 72 هزار هکتار است. در این محل 9 دهکده تبتی وجود دارد و دلیل نامگذاری این دره با این نام نیز همین می باشد. این دره با دریاچه های آبی، جنگل ها، آبشارها، کوه ها و مردمی با آداب و سنن تبتی نمونه ای از شاهکار طبیعت است.

طبیعت بی نظیر دره جیوژایگو + تصاویر

در افسانه ها آمده که در زمان های خیلی دور، آینه ای در این دره به زمین افتاده و به ۱۰۸ تکه مختلف تقسیم شده است. به عقیده آن ها همه تکه های خرد شده ی آینه تبدیل به دریاچه های رنگارنگ این دره شده اند به همین دلیل است که مردم تبت این دره، کوه ها و آب های آن را جایی مقدس می دانند.

طبیعت بی نظیر دره جیوژایگو + تصاویر

پارک جیوژایگو در ارتفاع بین 1990 متر تا 4764 متر از سطح دریا قرار گرفته است. دره شوژانگ، دره رایز و دره زچاوا سه دره مهم این محل هستند. با دیدن این دره ها گویی انسان پا به افسانه ها و قصه های رویایی گذاشته است. مناظر این دره ها بسیار دیدنی و باور نکردنی در بین جاذبه های گردشگری دره جیوژایگو هستند. بلندترین آبشار این پارک آبشار دریاچه پاندا می باشد که در زمستان به کریستال های یخی تبدیل شده و نمایی تماشایی و بی مانند به انسان هدیه می نماید. از دیگر دریاچه های زیبا و رویایی این منطقه می توان به دریاچه بامبو اشاره نمود که اطراف آن پر است از بامبوها که مطمئنا مورد علاقه پانداهای این منطقه می باشد.

در این دره به غیر از مناظر رویایی گونه های حیوانی و گیاهی زیادی هم وجود دارد. حدود ۳۰ هزار هکتار از این محل را جنگل های طبیعی پوشش می دهند که در آن ها ۲۵۷۶ گونه گیاهان آوندی (که ۲۴ گونه از این گیاهان تحت پوشش محافظت ملی هستند) و بیش از ۴۰۰ گونه از گیاهان غیر آوندی (که ۲۱۲ گونه آن ها جلبک هستند) وجود دارد.

طبیعت بی نظیر دره جیوژایگو + تصاویر

تنوع گونه های گیاهی در این محل باعث به وجود آمدن محیطی مناسب برای حیات وحش شده است به طوری که در این جنگل ۱۷۰ گونه مهره دار، ۱۴۱ گونه پرنده و ۱۷ گونه حیوانات نادر زندگی می کنند، در بین این حیوانات خرس پاندای بزرگ، تاکین (نوعی گاو) و میمون های طلایی از مهمترین حیوانات هستند و در درجه بعدی پاندای کوچک، مارموت(نوعی سنجاب) و گوسفند آبی هیمالیا از پر اهمیت ترین حیوانات این جنگل می باشند. این دره با مناظر طبیعی و تاریخی خود بیش از ۶۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد.

چگونگی دسترسی به دره جیوژایگو

تعداد بازدیدنمایندگان و علاقمندان این پارک رویایی به شدت بالا رفته است در نتیجه مدیریت این پارک تصمیم گرفت برای تعداد بازدیدنمایندگان محدودیت ایجاد کند. از اول ژانویه 2017 گردشگران باید هنگام خرید بلیط برای ورود به پارک جیوژایگو پاسپورت ارائه دهند و هنگامی که به صورت گروهی بلیط تهیه می نمایند نیز پاسپورت تمام نفرات ضروری است. به راحتی می توان با سفر به مستقیم به پکن، شانگهای، چنگدو و از آن پس به هانگزو به این بهشت گم شده رفته و از زیبایی هایش لذت ببرید. نزدیکترین فرودگاه به این دره فرودگاه جیوهوآنگ است که در 88 کیلومتری دره واقع می باشد که بعد از آن با 30 دقیقه رانندگی به پارک می رسید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید