دیوار عشق پاریس که با نام های « love wall »، « I love you »، « Mur des je t aime » معروف است، در محله ای تحت عنوان مونمارت واقع شده است. این دیوار عاشقانه به عاشقانه ترین جاذبه ی پاریس نیز شهرت دارد. ناحیه ای که دیوار عشق پاریس در آن قرار گرفته است، یکی از قدیمی ترین و پر اهمیت ترین مناطق شهر می باشد. هدف ساخت این دیوار عشق، فریاد بر آوردن حس عاشقانه ی مردم و نیز ایجاد پیوندی محکم و عاطفی بین آنها بوده است، که به نوعی می تواند علاوه بر به رخ کشیدن ایده ی خلاقانه و نیز عاشقانه ی هنرمندِ اثر مذکور، حتی عشق های فرانسوی را نیز یاد آور شود.

دیوار عشق ، جاذبه ای عاشقانه در پاریس

در میانه ی باغ ابسس در محله ی مونتمارت پاریس، دیواری به نام دیوار عشق یا دیوار من دوستت دارم وجود دارد. فاصله ی این دیوار از برج ایفل با استفاده از وسایل نقلیه ی عمومی حدود 12 دقیقه می باشد. و با استفاده از مترو نیز می توان به راحتی به آن دسترسی یافت. آدرس دیوار عشق به صورت فرانسه، پاریس، میدان ژئان ریکتوس می باشد.

دیوار عشق ، جاذبه ای عاشقانه در پاریس

این دیوار که در عاشقانه ترین مناطق پاریس واقع شده است، توسط افرادی به نام فردریک بارون و کلرکیتو در حدود سال 2000 ساخته شده است. فردریک بارون آهنگ ساز، موسیقی دان و خوش نویس بود. وی ایده ی ساخت این دیوار را که سال ها در ذهن داشته است، به سرانجام رساند. تلاش او برای جمع آوری جملاتِ دیوار از سال 1992 میلادی آغاز گردید و سرانجام ایده ی بی نظیر خود را با هنرمندی به نام کلر کیتو که در نقاشی های دیواری تخصص داشت، مطرح می نماید. کلر توانست با شکستن صدها کاشی شروع به ساخت دیوار شگفت انگیز و فوق العاده زیبای عشق نماید.

دیوار عشق ۴ متر ارتفاع و ۱۰ متر طول دارد و از ۶۱۲ قطعه کاشی در ساخت آن استفاده شده است و عبارت «دوستت دارم» ۳۱۱ مرتبه روی آن نوشته شده است. ولی این تمام ماجرا نیست، این دو هنرمند عبارت «دوستت دارم» را به ۲۵۰ زبان زنده‌ی دنیا و با خطاطی‌های بسیار زیبا برای هر زبان نوشته‌اند تا شاید مدرکی بر بی‌ حد و مرز بودن عشق در سراسر دنیا باشد.

  راز رودخانه سِن پاریس معروف ترین رودخانه جهان

دیوار عشق ، جاذبه ای عاشقانه در پاریس

اشکال قرمز رنگ روی دیوار نشانگر اجزای یک قلب شکسته هستند که نماد نسل بشر است که از هم جدا شده است و این دیوار سعی دارد آن‌ها را در کنار هم برگرداند. اگرچه دیوارها به عنوان جداکننده شناخته می شوند و در طی تاریخ نمادی از خشونت و جدایی بوده اند، ولی دیوار عشق سخن از صلح و دوستی دارد و نگاهی متفاوت را با خود همراه دارد.  جالب است که بدانید عبارت «من تو را دوست دارم» به زبان فارسی سه مرتبه طول این دیوار نوشته شده است که در عکس زیر هم مشخص است. سعی کنید جمله‌ی فارسی را پیدا کنید!

دیوار عشق پاریس که خود را در لیست جاذبه های گردشگری شهر جای داده است، بازدید کنندگان بسیاری از اروپا و سایر مناطق دنیا دارد. در واقع هر توریستی که از جاذبه های شهر پاریس دیدن می نماید، دیوار عشق را در لیست بازدید های خود قرار می دهد.

لازم به ذکر است که جهت بازدید از این دیوار عاشقانه، نیاز به پرداخت هیچ گونه وجهی نیست. و خیلی راحت و نیز رایگان، می توان دیوار را از نزدیک رویت نمود. اگر بازدید در ایامی خاص نظیر عید پاک و عید گلریزان صورت گیرد، می توان برنامه هایی زیبا مانند موسیقی زنده، رقص و آواز را نیز در کنار آن مشاهده نمود.

منبع : eligasht،iranhotelonline
نویسنده

یک نظر بنویسید