روستای مونسانتو ، پرتغالی ترین روستای پرتغال

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

پرتغال کشوری است که روستاهای زیبا و عجیبی را در خود جای داده است که می توان به روستای مونسانتو (Monsanto) اشاره کرد.

روستای مونسانتو ، پرتغالی ترین روستای پرتغال

روستای مونسانتو در جنوب شرقی سرادااسترلا و در کشور پرتغال واقع شده است، این روستا در دامنه کوه مونسانتو قرار گرفته است. شکل گیری این روستا حدودا می توان گفت که در قرن 16 اتفاق افتاده است. روستای مونسانتو ، مابین صخره ها ساخته شده و تمام خانه های این روستا در بین سنگ های عظیم محاصره و خیابان های باریکی در میان سنگ ها به وجود آمدند. این روستا سال هاست که هیچ تغییری نکرده است. برخی خانه های سنگی روستای مونسانتو درگاه عجیبی دارند که به سبک خاصی بنا شده، ویرانه های یک قلعه که در این روستا وجود دارد، منظره باشکوهی را در این منطقه ایجاد کرده است.

روستای مونسانتو ، پرتغالی ترین روستای پرتغال

بعضی از خانه های این روستا از سنگ های گرانیت ساخته شده اند و ورودی های شگفت انگیزی دارند. در سال ۱۹۳۸، به روستای مونسانتو لقب «پرتغالی ترین روستای پرتغال» را دادند و از آن زمان به بعد بود که اجازه ی ساخت و ساز خانه های جدید در آن داده نشد و از آن زمان این روستا، به یک موزه ی زنده تبدیل شد!

روستای مونسانتو ، پرتغالی ترین روستای پرتغال

مسیر دسترسی روستای مونسانتو

اگر بخواهید از طریق وسایل حمل  نقل عمومی به این روستا برودید، باید بدانید که راه سختی را در پیش دارید و رفتن به آن جا اصلا آسان نخواهد بود. با این وجود، چشم اندازی که از این جای روح نواز خواهید داشت، قطعا ارزشش را دارد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید